Polsko – Niemieckie Spotkania Artystyczne „Orkiestrowo To i Owo”

Szykujemy bardzo pracowite zakończenie roku szkolnego dla naszych uczniów, gdyż wezmą oni udział w orkiestrowym projekcie pn. Polsko – Niemieckie Spotkania Artystyczne „Orkiestrowo To i Owo”, wraz z uczniami szkoły Uckermärkische Musik- und Kunstschule Friedrich Wilhelm von Redern w Anmgermünde. Będzie to już czwarte spotkanie z cyklu warsztatów orkiestrowych realizowanych z partnerską szkołą w Niemczech. W tym roku będziemy pracować nad wykonawstwem utworów zarówno orkiestrowych jak i chóralnych z towarzyszeniem orkiestry w zróżnicowanych formach i stylach. W repertuarze znajdą się utwory z epoki baroku, klasyki oraz współczesne w nowoczesnych aranżacjach i instrumentacjach. Doskonała współpraca orkiestry i chóru pod kierownictwem pani Dorothei Janowski oraz pana Piotra Sawrymowicza w poprzednich spotkaniach, dała znakomite efekty prezentacji repertuaru podczas warsztatów i  koncertów finałowych. W tym roku szczególnie zapraszamy na koncerty podsumowujące pracę warsztatową uczniów obu szkół:

·         20 czerwca godz. 17.30 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia przy al. Wojska Polskiego 115 w Szczecinie, podczas którego będziemy świętować jubileusz 15-lecia współpracy obu szkół połączony z uroczystym zakończeniem roku szkolnego 2023/2024.

·         22 czerwca o godz. 19.00 w Ewangelickim Kościele Mariackim Kirchpl. 2 w Angermünde – jubileusz 20-lecia powstania i pracy artystycznej UMKS w Angermünde

Nasze spotkania odbywają się już od kilku lat w Kulicach, w Międzynarodowym Ośrodku Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Szczecińskiego, w pięknie odnowionym zabytkowym pałacyku Bernharda von Bismarcka. Miejsce na nasze zadania wybieramy nieprzypadkowo, gdyż od 1995 r. dworek stał się miejscem spotkań polsko-niemieckich i jednym z ważnych ośrodków pojednania między Polską a Niemcami. Również i my przyczyniamy się do budowania dobrych sąsiedzkich relacji, gdyż nasza szkolna współpraca trwa już 15 lat i będziemy nadal ją rozwijać.

„Projekt jest dofinansowany z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania”.