Zadzwoń do nas:
tel. 91 423-26-55
fax 91 423-26-57
E-mail:
psm@miasto.szczecin.pl
Adres:
Al. Wojska Polskiego 115,
70-483 Szczecin
SZKOŁA JEST OTWARTA
poniedziałek - piątek 7:45 do 21:00
sobota 9:00 do 16:00

Włodzimierz Radin-Rutkowski

Włodzimierz Radin-Rutkowski

Muzyka towarzyszyła mi odkąd pamiętam. Wychowywałem się w rodzinie cenionych szczecińskich muzyków i pedagogów – Barbary i Dominika Rutkowskich. Naukę gry rozpocząłem pod okiem mojego Ojca, który doprowadził mnie aż do dyplomu Akademii Muzycznej. W czasie studiów nawiązałem współpracę z Zespołem Wokalistów i Instrumentalistów „Camerata Nova”, z którym występowałem w kraju i  za granicą. Brałem także udział w projektach organizowanych przez Orkiestrę Kameralną Akademii Muzycznej, Zespół „Schola Cantorum”, Orkiestrę „Akademia” oraz Międzynarodową Orkiestrę Kameralną „Tempo giusto”, z którą występowałem w Szwajcarii. Dokonałem także nagrań na płyty.

W roku 1994 otrzymałem stypendium naukowe i wyjechałem do Wiednia, aby kontynuować naukę w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst. Podczas pobytu w Austrii występowałem z orkiestrą Akademii Muzycznej oraz Heidelberger Kammerorchester. Po powrocie do Polski kontynuowałem pracę w szczecińskich szkołach muzycznych. W 2003 roku uzyskałem stopień nauczyciela dyplomowanego. W 2007 roku zostałem wpisany na listę ekspertów wchodzących w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy,  a w 2010 na listę konsultantów Centrum Edukacji Artystycznej. W 2013 roku zostałem powołany przez Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego do udziału w zespołach tworzących nowe podstawy programowe.

Moi uczniowie klas: skrzypiec i altówki, występują na konkursach o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim, odnosząc liczne sukcesy. Mam też okazję prowadzić warsztaty altówkowe oraz brać udział w obradach wielu komisji konkursowych. Sam jestem pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. Dominika Rutkowskiego w Szczecinie.

W 2014 roku moje działania zostały docenione przez Ministra Edukacji Narodowej, który przyznał mi honorowy tytuł Profesora Oświaty.

Facebook
YouTube