Zadzwoń do nas:
tel. 91 423-26-55
fax 91 423-26-57
E-mail:
psm@miasto.szczecin.pl
Adres:
Al. Wojska Polskiego 115,
70-483 Szczecin
SZKOŁA JEST OTWARTA
poniedziałek - piątek 7:45 do 21:00
sobota 9:00 do 16:00

Ruiqi Dong

Ruiqi Dong

Nazywam się  Ruiqi Dong. Jednak w Polsce mówią do mnie Ryszard.

W 2012 roku przyleciałem do Polski na studia magisterskie w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie przez rok kształciłem się w klasie pani prof. Patrycji Piekutowskiej.

 Uczestniczyłem w kursach tak wybitnych profesorów jak m.in.: Kun Hu z Royal Academy of Music w Londynie, prof. Bartosz Brył z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, prof. Tomasz Tomaszewski z Uniwersytetu Sztuk w Berlinie i innych.

W czerwcu 2015 roku ukończyłem studia w Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie prof. Mariusza Dereweckiego, otrzymując najwyższą ocenę na egzaminie praktycznym i tytuł magistra.
Od września 2016 roku pracuję jako nauczyciel skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.

W lipcu 2017 roku organizowałem i grałem 3 koncerty w Shenzhen i Xiamen oraz organizowałem warsztaty muzyczne i uczestniczyłem jako nauczyciel skrzypiec w Shenzhen Chinach.
W styczniu 2018 roku grałem koncert z International Orchestra w Berlinie jako koncertmistrz.
W sierpniu 2018 roku zorganizowałem i zagrałem 11 koncertów w 9 miastach w Chinach m.in. Shenzhen, Shantou, Fuzhou, Hong’an, Nanchang, Shanghai, Pingxiang, Chongqing, Qingdao oraz organizowałem warsztaty muzyczne i uczestniczyłem jako nauczyciel skrzypiec w Shenzhen Chinach
W 2019 roku moi uczniowie: Josephine Paluch i Aleksander Jarzęcki otrzymali pierwsze i drugie miejsce w Polsko-Niemiecki Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowo – Koncertowo”.

Moim atutem jest znajomość trzech języków: chińskiego, angielskiego i polskiego. Mogę zatem prowadzić lekcje z uczniami, którzy również potrafią komunikować się w tych językach.

A naszej szkole prowadzą ponadto lekcje nauki języka chińskiego „Muzyczna Mandarynka” dla uczniów PSM I stopnia w Szczecinie.

Facebook
YouTube