Zadzwoń do nas:
tel. 91 423-26-55
fax 91 423-26-57
E-mail:
psm@miasto.szczecin.pl
Adres:
Al. Wojska Polskiego 115,
70-483 Szczecin
SZKOŁA JEST OTWARTA
poniedziałek - piątek 7:45 do 21:00
sobota 9:00 do 16:00

Piotr Kokosiński

Piotr Kokosiński

Średnią szkołę muzyczną ukończyłem w PSM I i II stopnia w Chorzowie. Następnie edukację muzyczną kontynuowałem w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie oboju prof. Edwarda Mandery.

Od 1994 r. jestem pierwszym oboistą Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, a od 2018 r. muzykiem solistą grającym na rożku angielskim.

Systematycznie współpracuję ze wszystkimi zespołami kameralnymi i orkiestrami szczecińskimi.

Obecnie prowadzę klasę oboju w PSM I stopnia w Szczecinie. Wcześniej, przez wiele lat byłem wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie i nauczycielem oboju ZSM II st. w Szczecinie. Jestem instruktorem prowadzącym sekcję instrumentów dętych drewnianych Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Orkiestrowych w Szczecinie, organizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich.

Jako solista – oboista współpracowałem m. in. z Jerzym Maksymiukiem, Konstantym Andrzejem Kulką, Beatą Warykiewicz, Renardem Czajkowskim, Luisem Moraledą, Eugeniuszem Kusem, Zygmuntem Rychertem, Jerzym Salwarowskim.

Brałem udział we wszystkich nagraniach płytowych Orkiestry Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, oraz wielokrotnie w nagraniach muzyki do przedstawień Teatru Polskiego w Szczecinie.

Za działalność artystyczną (kilkadziesiąt solowych koncertów) i działalność edukacyjną (prowadzenie klas oboju na wszystkich szczeblach edukacji muzycznej) zostałem w 2004 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 2018 roku otrzymałem Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Facebook
YouTube