Zadzwoń do nas:
tel. 91 423-26-55
fax 91 423-26-57
E-mail:
psm@miasto.szczecin.pl
Adres:
Al. Wojska Polskiego 115,
70-483 Szczecin
SZKOŁA JEST OTWARTA
poniedziałek - piątek 7:45 do 21:00
sobota 9:00 do 16:00

Agnieszka Barańska

Urodziłam się w Poznaniu i tam rozpoczęłam moją przygodę z Muzyką. Jako 5-letnia dziewczynka trafiłam do chóru dziewczęcego „Skowronki” działającego przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Na egzaminach wstępnych do szkoły muzycznej miałam wybrać instrument –gitara, gdyż moja mama uczyła się na nim grać. Na pytanie komisji: Na czym chciałabyś grać? Odpowiedziałam: NA TYM –wskazując stojące przy ścianie pianino. Od tego czasu, w moim domu, stoi pod ścianą PIANINO 
Ukończyłam Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. T. Szeligowskiego w Poznaniu oraz Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu. Na studia przeniosłam się do Szczecina kończąc studia licencjackie na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, Filia w Szczecinie oraz studia magisterskie na Wydziale Instrumentalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Ukończyłam również staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Mai Nosowskiej. Swój warsztat pianistyczny doskonaliłam również na kursach i master class pod okiem wybitnych pianistów z Polski i zagranicy.
W trakcie studiów oraz po ich ukończeniu współpracowałam jako muzyk orkiestrowy i akompaniator na przesłuchaniach do orkiestry z Filharmonią Gorzowską, Filharmonią im. M. Karłowicza w Szczecinie oraz z Operą na Zamku. Współpracowałam także z Teatrem Pleciuga uczestnicząc w przedstawieniach „Włącz Osiecką”.
Do moich szczególnych osiągnięć można zaliczyć uzyskanie II nagrody na XXIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznych w Rzymie w kategorii duetów fortepianowych (2014) oraz szereg wyróżnień dla akompaniatora na festiwalach, konkursach ogólnopolskich i regionalnych.
Już na studiach rozpoczęłam moją przygodę z nauczaniem dzieci, gdyż uwielbiam patrzeć na rozwój dziecka. Wspaniale jest towarzyszyć dzieciom w pokonywaniu trudności i ograniczeń oraz widzieć na ich twarzach zainteresowanie i uśmiech. Z naszą szkołą związana jestem od 2015 roku, a od 2018 roku mam przyjemność piastować funkcję Kierownika Sekcji Fortepianu i Harfy.
Jestem również pianistą-kameralistą zatrudnionym od 2011 roku w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie współpracowałam i współpracuję zarówno z wokalistami, instrumentalistami, jak i dyrygentami.
Jednocześnie jestem mamą małej gaduły i to jest cudowna odskocznia od pracy zawodowej: być może, moja pociecha, tak jak ja, sama wybierze instrument, z którym zwiąże swoją przyszłość.

Facebook
YouTube