W naszej szkole odbyły się polsko-niemieckie warsztaty orkiestrowe. W zadaniu wzięli udział uczniowie naszej i partnerskiej szkoły Uckermärkische Musik- und Kunstschule Friedrich Wilhelm von Redern w Angermünde.

Uczestnicy pracowali nad repertuarem orkiestrowym, który został zaprezentowany podczas koncertu finałowego. I choć koncert niestety odbył się bez publiczności, został zarejestrowany a jego obszerne fragmenty będzie można podejrzeć i podsłuchać już wkrótce. Oprócz wielu prób sekcyjnych jak i tutti, uczestnicy zobaczyli wystawy w Muzeum Techniki oraz Eurekę, samodzielnie wykonali artystyczne lizaki oraz uczestniczyli w zajęciach w Ratuszu Staromiejskim. Jednak najważniejszym osiągnięciem była praca zespołowa wszystkich uczestników i duże zaangażowanie w realizację repertuaru orkiestrowego pod kierunkiem pań Ruth Gunduli Dynow, Agnieszki Iżykowskiej, Katarzyny Kupny oraz pana Piotra Sawrymowicza. Spotkanie zakończyło się wspólnym koncertem. Sami zobaczcie jak było…

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)” .