Artyści, którzy będą nadawać ton koncertowi w Willi Grawitza, wykonają utwory m.in. Perkowskiego i Paderewskiego. Znakomita sopranistka młodego pokolenia, Renata Johnson-Wojtowicz oraz pianista Marcin Kasprzyk wystąpią w Szczecinie dzięki Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymali w 2021 roku.

Ostatnia niedziela listopada wprowadzi melomanów, którzy zagoszczą w Willi Grawitza w klimat zadumy, tęsknoty oraz miłości. W auli zabytkowego budynku, będącego siedzibą Państwowej szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego będzie można usłyszeć na żywo wykonanie utworów m.in. Piotra Perkowskiego, czy Ignacego Jana Paderewskiego. Na scenie wystąpią znakomici muzycy, Renata Johnson-Wojtowicz (sopran) oraz Marcin Kasprzyk (fortepian).

– To będzie doskonała okazja, by poznać fantastycznych muzyków – mówi Anna Tarnowska, dyrektor PSM oraz inicjatorka cyklu koncertów „Salonik Muzyczny”. – Zapewne Paderewskiego i jego twórczość melomani znają, ale Piotr Perkowski jest trochę zapomniany, a szkoda… to wybitny kompozytor na arenie polskiej kultury muzycznej, którego dzieła warto przybliżyć. A będzie to możliwe za sprawą duetu Johnson-Wojtowicz i Kasprzyk. Nie mam wątpliwości, że osoby, które przybędą na to wydarzenie, nie będą żałowały – tłumaczy.

Koncert w ramach „Saloniku Muzycznego” odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00. Później, o godzinie 16:00, artyści wystąpią także na scenie w Klubie 13 Muz w koncercie „Muzyczne Pejzaże”.

Występ w Willi Grawitza okraszony zostanie dodatkowo występami nauczycieli i uczniów szkoły muzycznej.

– Młodzi, szczecińscy artyści nie mogą się już doczekać występu u boku tak znamienitych gości – uśmiecha się Anna Tarnowska.

Koncert w Państwowej szkole Muzycznej I stopnia odbędzie się dzięki wsparciu z Budżetu Miasta Szczecin. Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona. Należy wcześniej zarezerwować swoją obecność dzwoniąc na numer 91 423 26 55.