„Słońce w sobie” - kolejny etap

opublikował: administrator

11.07.2013

Kolejnym etapem programu „Słońce w sobie” realizowanego z inicjatywy i przy pomocy Stowarzyszenia Lions Club Szczecin Magnolia jest współpraca ze Stowarzyszeniem Lions Club Szczecin Jantar. Dnia 28 czerwca 2013 r. na Jasnych Błoniach przy Pomniku Czynu Polaków odbył się start biegu charytatywnego na Konwencję Światową Lions Club International w Hamburgu. Tam też znajdowała się meta, do której uczestnicy dotarli w dniu 6 lipca 2013 r. Oprócz biegaczy, którzy dotarli do Hamburga, na stracie w Szczecinie było wielu sympatyków biegu, którzy zrealizowali dystans 2 km na Jasnych Błoniach oraz w Parku Kasprowicza. Impreza odbywała się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Jana Stopyry, który wraz dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie Anną Tarnowską, flagami Lion Club Jantar oraz Unii Europejskiej, dał uroczyście sygnał do startu.

Celem biegu było rozpropagowanie idei „We Serve” – „Służymy” między narodami oraz zebranie funduszy na międzynarodową akcję charytatywną. Lions Club Szczecin Jantar, reprezentowany przez Ewę Nieżychowską – Prezydenta LC Jantar – postanowił przekazać zebrane fundusze na pomoc dzieciom niewidzącym, a szczególności dzieciom, które nie widzą, a które są utalentowane muzycznie i uczą się grać na instrumencie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie. Za zebrane środki zostanie zakupiona specjalistyczna, mechaniczna maszyna do pisania dla niewidomych Perkins, która będzie wykorzystywana podczas indywidualnych lekcji audycji muzycznych i kształcenia słuchu z uczniami niewidomymi PSM I st. w Szczecinie.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Słońce w sobie

opublikował: administrator

25.08.2012

Stowarzyszenie Lions Club Szczecin "Magnolia" realizuje program "Słońce w sobie" wspierając działalność edukacyjną dla dzieci uzdolnionych muzycznie z dysfunkcją wzroku

W II połowie 2011 roku nasza szkoła rozpoczęła działalność na rzecz poprawy warunków kształcenia dzieci z dysfunkcją wzroku. W ubiegłych latach szkołę ukończyli uczniowie w klasie fortepianu i skrzypiec. Obecnie kolejne uzdolnione muzycznie dzieci niepełnosprawne wzrokowo kształcą się również w zakresie gry na skrzypcach i fortepianie.

Edukacja artystyczna takich uczniów wymaga korzystania ze specjalistycznych podręczników oraz urządzeń. Dzięki współpracy, jaką udało się nawiązać ze Stowarzyszeniem Lions Club Szczecin „Magnolia” poprawiają się warunki w szkole mające ułatwić dzieciom niewidomym dostęp do specjalistycznej edukacji i wiedzy muzycznej.

10 stycznia 2012 r. o godz. 18:00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st odbyło się spotkanie dyrekcji i nauczycieli – tyflodydaktyków z Lions Club Szczecin „Magnolia”. Gościem specjalnym szkoły byli członkowie Stowarzyszenia Lions Club Szczecin „Magnolia”.

zapraszamy do galerii tego wydarzenia...

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012