Życzenia świąteczne

opublikował: administrator

21.12.2016

początek strony...

Zimowa przerwa świąteczna

opublikował: administrator

22.12.2016

Przypominamy, iż zimowa przerwa świateczna trwa od 23 grudnia 2016r. do 1 stycznia 2017 roku.

Zajęcia rozpoczynają się 2 stycznia 2017 roku zgodnie z planem. Piątek 6 stycznia jest dniem świątecznym ustawowo wolnym od zajęć dydaktycznych.

początek strony...

31 PAŻDZIERNIKA DNIEM WOLNYM

opublikował: administrator

20.10.2016

Uprzejmie przypominamy, iż poniedziałek 31 października 2016 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

początek strony...

Koncert w ramach Festiwalu EUROMUSICDRAMA-Szczecin 2016

opublikował: administrator

02.11.2016

W niedzielę 30 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na koncercie w ramach Festiwalu EUROMUSICDRAMA-Szczecin 2016 zorganizowanego przez Teatr Kameralny w Szczecinie.

Uczennice klasy harfy pani Sandry Kasperek: Klara Tarnowska i Katarzyna Walles oraz Armand Witold Fessard grający na klarnecie wystąpili przed recitalem Elżbiety Adamiak.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

początek strony...

11 LISTOPADA DNIEM WOLNYM

opublikował: administrator

09.11.2016

Uprzejmie przypominamy, iż piątek 11 listopada 2016 roku jest Świętem Narodowym wolnym od pracy i zajęć dydaktycznych.

W sobotę 12 listopada br. szkoła jest otwarta od godz. 8.00 do 16.00.

początek strony...

KROKUSOWA REWOLUCJA W PSM I ST.

opublikował: administrator

20.10.2016

W czwartek 27 października o godzinie 15.30 nasza szkoła wzięła udział w akcji Krokusowa Rewolucja.

Tego dnia uczniowie szkoły sadzili cebulki kwiatów na trawniku przed budynkiem szkoły, już wiosną można będzie oglądać efekty starań uczestników Krokusowej Rewolucji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w obiektywie pana Arkadiusza Kruszczyńskiego

Nie zapomniał o nas także patron medialny akcji, czyli Kurier Szczeciński: "W czwartkowe popołudnie wielka orkiestra krokusowej rewolucji „zagrała" na zieleńcu przed Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego przy al. Wojska Polskiego 115. Pod czujnym okiem pani wicedyrektor Iwony Radin-Rutkowskiej krokusy sadzili młodzi adepci muzyki..."

Relacja w internetowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego.

początek strony...

„Edukacja z Mistrzem” Purzyckim

opublikował: administrator

27.10.2016

W dniach 3 - 4 listopada 2016 roku w ramach projektu „Edukacja z Mistrzem” zapraszamy na warsztaty skrzypcowe z profesorem Januszem Purzyckim.

:: harmonogram warsztatów z prof. Januszem Purzyckim.

początek strony...

SEKRETARIAT SZKOŁY - GODZINY PRACY

opublikował: administrator

19.10.2016

początek strony...

DZIEŃ NAUCZYCIELA

opublikował: administrator

13.10.2016

początek strony...

III MIEJSCE ZESPOŁU AKORDEONOWEGO W ROSJI

opublikował: administrator

012.10.2016

Zespół Akordeonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie pod kierunkiem Nauczyciela Zbigniewa Pudło zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Akordeonowych w Perm / Rosja – V международном конкурсе исполнителей на народных инструментах «Прикамье – 2016.

Konkurs ten jest organizowany przez Akademię Sztuki w Perm oraz Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej i jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych w Rosji. Wyjazd uczniów naszej szkoły został współfinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin – Wydział Oświaty.

Nie byłby on jednak możliwy gdyby nie życzliwość i wsparcie finansowe darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. A są to:

1. Rotary Club Szczecin Center

2. Mojsiuk Spółka z o.o. Spółka Komandytowa

3. Lions Club Szczecin Jantar

4. Lions Club Rainbow Bridge

5. Lions Club Szczecin Magnolia

6. Rada Rodziców przy PSM I st. w Szczecinie

początek strony...

ZESPÓŁ AKORDEONOWY W ROSJI

opublikował: administrator

06.10.2016

Miło nam poinformować, że Zespół Akordeonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie pod kierunkiem pana Zbigniewa Pudło wyruszył już do Perm w Rosji, gdzie w dniach 8-11 października 2016r. weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Akordeonowych.

Konkurs ten organizowany jest przez Akademię Sztuki w Perm oraz Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej.

Wyjazd uczniów naszej szkoły z pewnością nie doszedłby do skutku, gdyby nie życzliwość instytucji, które wsparły nas finansowo. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin, firmy Mojsiuk Spółka z o.o. Spółka Komandytowa, Lions Club Szczecin Jantar, Lions Club Szczecin Magnolia, Rotary Club Szczecin Center oraz Rady Rodziców przy PSM I st. w Szczecinie.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

początek strony...

UCZNIOWIE PSM I ST. W PROJEKCIE ERASMUS+

opublikował: administrator

05.10.2016

5 października 2016 roku grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką dwójki nauczycieli oraz młodzież Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie wyjechała na zaproszenie Stowarzyszenia Kunstkarussell z miejscowości Bad Harzburg, aby w dniach od 6 do 15 października wziąć udział w projekcie Międzynarodowego Ruchu Młodzieżowego na temat: Europa w kontekście problemu uchodźctwa/migracji (Flüchtlingkrise).

Uczestnikami projektu jest młodzież w przedziale wiekowym od 16. do 25. roku życia. Uczestnicy są reprezentowani przez 6 państw: Hiszpania, Włochy, Polska, Turcja, Niemcy. Każde z panstw będzie prezentowało jeden określony rodzaj sztuki: taniec, teatr, muzyka, sztuki wizualne, breakdance/akrobatyka. Polska zaproszona jest jako reprezentant muzyki.

Koszty uczestnictwa związane z podróżą, opieką, zakwaterowaniem, wyżywnieniem są w całości finansowane z funduszu Erasmus+.

początek strony...

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach "Edukacji z Mistrzem"

opublikował: administrator

05.10.2016

W ramach projektu "Edukacja z Mistrzem" zapraszamy już w listopadzie na warsztaty. Tym razem w tajniki gry na skrzypcach wprowadzi prof. Janusz Purzycki (AM w Poznaniu). W dniach 3-4 listopada (czwartek-piątek) 2016r. w Państwowej Szkole Muzycznej l stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie odbędą się Regionalne Warsztaty Skrzypcowe dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych I i II stopnia regionu zachodniopomorskiego.

Dofinansowanie projektu ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

fot. Marta Teszner

:: regulamin warsztatów skrzypcowych - do pobrania

:: karta zgłoszenia uczestnika - do pobrania

początek strony...

Lions Club Szczecin Jantar w Willi Grawitza

opublikował: administrator

03.10.2016

We wtorek 27 września 2016 roku, na zaproszenie Pani Dyrektor Anny Tarnowskiej, odwiedziły Naszą Szkołę członkinie Lions Club Szczecin Jantar. Jako że Panie często organizują spotkania klubowe w siedzibach zaprzyjaźnionych organizacji, które wspierają i z którymi współpracują, toteż z przyjemnością gościły w naszych progach.

Pani Dyrektor Anna Tarnowska przedstawiła członkiniom Lions Club Szczecin Jantar realizowany z sukcesem przez Szkołę projekt „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, który wzbudził duże zainteresowanie naszych Gości.

Spotkanie upłynęło w przyjaznej, twórczej atmosferze, które zaowocowało wzajemną chęcią i gotowością współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

początek strony...

POŻEGNANIE ROBERTA PALCZEWSKIEGO

opublikował: administrator

03.10.2016

Pogrążeni w smutku zawiadamiamy, że zmarł Robert Palczewski, muzyk instrumentalista, nauczyciel gry na trąbce w PSM I stopnia w Szczecinie.

początek strony...

POŻEGNANIE DRA JERZEGO WOJCIECHOWSKIEGO

opublikował: administrator

03.10.2016

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dra Jerzego Wojciechowskiego, cenionego wykładowcy Uniwersytetu Szczecińskiego, człowieka związanego ze środowiskiem artystycznym, prowadzącego szkolenia w PSM I st. w Szczecinie.

Pogrzeb odbędzie się w środę, tj. 5 października 2016 roku o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Fot. www.youtube.com/ Uniwersytet Szczeciński Solidarność

początek strony...

WRZEŚNIOWE BAJKI GRAJKI

opublikował: administrator

03.10.2016

Audycja muzyczna pt. „Poznajemy instrumenty” z dnia 26.09.2016, to kolejna odsłona projektu "Bajki Grajki", którą tym razem świetnie urozmaicili muzyką, śpiewem i humorem młodzi akordeoniści.

Zespół akordeonowy pod kierownictwem pana Zbigniewa Pudło w ostatnim czasie dużo koncertuje, gdyż chłopcy ćwiczą przed ważnym konkursem w Rosji, na który wyjeżdżają już 6 października.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

początek strony...

Koncert Baltic Neopolis Orchestra z inspiracji Rotary Club Szczecin Center

opublikował: administrator

26.09.2016

Serdecznie dziękujemy całemu Klubowi Rotary Club Szczecin Center, szczególnie Panu Romanowi Szulżykowi oraz Baltic Neopolis Orchestra i Emilii Goch Salvador za wspaniałą inicjatywę zakupu pianina dla Władka, zaangażowanie i pomoc utalentowanemu, młodemu muzykowi naszej szkoły. Instrument kosztował 10000 zł, z czego 8000 zł. pochodziło jako dochód z koncertu.

W niedzielny wieczór 17 kwietnia w Sali Iluzjon w Stara Rzeźnia odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez Rotary Club Szczecin Center, w którym wystąpiła Baltic Neopolis Orchestra. Publiczność wysłuchała brawurowo zagranych utworów muzyki hiszpańskiej, brazylijskiej i argentyńskiej. W partiach solowych wystąpił Emanuel Salvador– koncertmistrz orkiestry. Członkowie klubu Rotary postanowili przeznaczyć dochód z tego koncertu na zakup instrumentu dla wybitnie uzdolnionego ucznia VI klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia Im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie – Władka Zalewskiego. Władek obecnie uczy się pod kierunkiem pani Ewy Leśniak.

Władysław Zalewski pochodzi z rodziny repatriantów, potomków zesłańców polskich w Kazachstanie. Urodził się 30 czerwca 2005 r. w Almaty. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6. lat pod okiem babci. W 2012 r. został przyjęty do PSM I stopnia w Szczecinie od razu do klasy drugiej. Władek jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Zdobył m.in. pierwsze miejsce na Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym Młode Talenty 2015, pierwsze miejsce i Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego Dziesięciolatków – Opole 2015, jest stypendystą Prezydenta Miasta Szczecin.

początek strony...

International Lutosławski Youth Orchestra i nasi uczniowie

opublikował: administrator

22.09.2016

Uczniowie naszej szkoły towarzyszyli muzykom International Lutosławski Youth Orchestra na scenie sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej. Wspólnie zaprezentowali „Piosenki dziecinne” Witolda Lutosławskiego, skomponowane do słów Juliana Tuwima.

Młodzież została przygotowana przez Pana Piotra Kokosińskiego. Koncert odbył się 14 września 2016r. o godz.17.00

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia:

Fotorelacja:

International Lutosławski Youth Orchestra - projekt edukacyjny

początek strony...

Piccolo Paganini- III edycja

treść: Dorota Jasińska, opublikował: administrator

14.09.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego uruchamia III edycję programu innowacji pedagogicznej pn. „Piccolo Paganini – Nauka języka włoskiego dla uczniów PSM I st.”, w ramach Miejskiego Programu Wspierania Nauki Języków Obcych finansowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin.

Zajęcia dla naszych uczniów są bezpłatne. Program przeznaczony jest dla uczniów klas III, IV, V i VI cyklu 6 - letniego oraz III i IV cyklu 4 – letniego. Zajęcia odbywają się w wymiarze 1 jednostki lekcyjnej tygodniowo (45 minut).

Lekcje będą prowadzone przez panią Dorotę Jasińską, nauczycielkę gry na skrzypcach w naszej Szkole, posiadającą również kwalifikacje w zakresie nauczania języka włoskiego.

Według planu zajęcia będą odbywać się w:

Grupa A - poniedziałek w godz.19.10- 19.55 w sali 36

Grupa B - czwartki w godz.16.40-17.25 w sali nr 36

Zapisy prowadzone są w sekretariacie Szkoły, także telefonicznie.

początek strony...

Mały Mozart

autor: Katarzyna Kuszwara; opublikował: administrator

05.09.2016

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego uruchamia kolejną edycję programu innowacji pedagogicznej pn. „Mały Mozart i Myśleć jak Mozart - Techniki szybkiego czytania i zapamiętywania w nauce muzyki”. Dzięki pozyskanemu wsparciu z Urzędu Miasta Szczecin Wydział Oświaty, zajęcia dla naszych uczniów są bezpłatne.

Celem całego programu jest pomoc młodemu artyście w przezwyciężaniu trudności charakterystycznych dla gry na różnych instrumentach (adaptacja, technika gry, zdolności manualne i kinestetyczne), przy jednoczesnym, także niezmiernie istotnym, zwróceniu uwagi na poziom i ambicję szybkiego odczytania i przyswajania tekstu muzycznego, realizacji środków wyrazu artystycznego i walorów wykonawczych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych, ponadobowiązkowych, które realizować będą pani Katarzyna Kuszwara – nauczyciel gry na skrzypcach, tyflopedagog oraz pani Anna Kosman – nauczyciel filologii polskiej, trener szybkiego czytania i zapamiętywania.

IV edycja programu innowacji pedagogicznej pn. „Mały Mozart - Techniki szybkiego czytania i zapamiętywania w nauce muzyki” - rozpoczęcie programu (dla uczniów 6-8 lat nieuczestniczących jeszcze w zajęciach) - Piątek w godz. 16,40-17,25 – grupa początkująca.

IV edycja programu innowacji pedagogicznej pn. „Myśleć jak Mozart” - kontynuacja programu (dla uczniów 8-12 lat uczęszczających w poprzednim roku szkolnym) - Piątek w godz. 17,35-18,20 – grupa kontynuująca.

Ilość miejsc ograniczona - grupy 11-12 osobowe.

Zapisy w sekretariacie szkoły.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

początek strony...

Zestaw podręczników w roku szkolnym 2016/2017

opublikował: administrator

3.06.2015

:: zobacz listę podręczników...

początek strony...

MIKOŁAJKOWE WARSZTATY PLASTYCZNE 2016

opublikował: administrator

26.11.2016

DRODZY UCZNIOWIE PSM (oraz drodzy Rodzice i Opiekunowie )

W ekspresowym tempie zbliżają się Święta, a my chcemy, żeby jak co roku wprowadzić świąteczną atmosferę w progi naszej szkoły; zapraszamy Was serdecznie na W A R S Z T A T Y MIKOŁAJKOWE 2016 czyli radosną wspólną plastyczną twórczość okołoświąteczną połączoną z obżarstwem i robieniem potwornego bałaganu.

Czekamy na Was 30 listopada (środa) i 1 grudnia (czwartek) od godziny 16.30 do 19.00 w holu szkoły. Możecie przyjechać specjalnie dla nas lub po prostu przyłączyć się do zabawy w czasie przerwy w zajęciach.

RADA RODZICÓW zaprasza!

początek strony...

Dyżury Wicedyrektora i Kierowników Sekcji

opublikował: administrator

19.09.2015

Uprzejmie informujemy o dyżurach Wicedyrektora i Kierowników Sekcji:

Wicedyrektor – p. Iwona Radin-Rutkowska - poniedziałek 17.30-18.00, środa 12.30-13.00, gabinet dyrektora

Kierownik Sekcji Fortepianu i Harfy – p. Jerzy Polak - poniedziałek 16.10-16.40, czwartek 17.45-18.15, pokój nauczycielski

Kierownik Sekcji Instrumentów Smyczkowych i Gitary Klasycznej – p. Anna Strycharczyk - wtorek 13.30-14.0, czwartek 13.25-13.55, sala nr 5

Kierownik Sekcji Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji – p. Zbigniew Pudło - poniedziałek 12.15-12.45 - wtorek 18.20-18.50, sala nr 4

Kierownik Sekcji Teorii – p. Grażyna Wójcik-Sowińska - środa 18.20-18.50, czwartek 19.10-19.40, pokój nauczycielski

początek strony...

ABSOLWENCI 2016

opublikował: administrator

16.05.2016

Żegnamy naszych absolwentów.

Zapraszamy do obejrzenia pamiatkowych fotografii

początek strony...

SUKCESY IGI

opublikował: administrator

23.06.2016

Uczennica pani Katarzyny Kuszwary - Iga Chudzik z kl.III cyklu sześcioletniego zdobyła w tym roku szkolnym 2015/2016 nagrody:

I miejsce na Międzyszkolnym Turnieju Skrzypcowym „ Wojciech Kilar kontra muzyka klasyczna” w PSM I st. Szczecin – styczeń 2016

III miejsce na I Lubuskim Konkursie Skrzypcowym w Gorzowie Wlkp. – kwiecień 2016

I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Internetowym - Internationaler Music Competition w Serbii – Belgrad kwiecień 2016

Gratulujemy laureatce, szanownym Rodzicom i nauczycielowi prowadzącemu.

Iga na fotografii ze zdobytymi dyplomami:

początek strony...

POKAZ UKŁADÓW RUCHOWO-PRZESTRZENNYCH

opublikował: administrator, tekst: Grażyna Wójcik-Sowińska

13.06.2016

17 czerwca 2016 roku panie Sylwia Bajur i Katarzyna Lisman zaprosiły w gościnne progi PSM I st. w Szczecinie na Pokaz Ruchowo-Przestrzenny w wykonaniu uczniów klas I-III cyklu 6-letniego. Pokaz poprowadziła pani Urszula Piter-Zawadka, młodym artystom akompaniowały panie Sylwia Bajur i Katarzyna Sochacka.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dopisała nam licznie publiczność.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Fotorelacja:

początek strony...

OGŁOSZENIE LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO PSM I ST. W SZCZECINIE

opublikował: administrator

15.06.2016

Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie zostanie podana do publicznej wiadomości W DNIU 20 CZERWCA br. o godzinie 12.00

(na podstawie regulaminu przyjmowania uczniów do PSM I st. w Szczcecinie - par.9 ust.1)

początek strony...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 24 czerwca 2015 r.

opublikował: administrator

15.06.2016

kl. I - cyklu sześcioletniego i I - cyklu czteroletniego - godz. 13.00

kl. II - cyklu sześcioletniego i II - cyklu czteroletniego - godz. 14.00

kl. III-V - cyklu sześcioletniego i III - cyklu czteroletniego godz. 15.00

początek strony...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla absolwentów

opublikował: administrator

14.06.2016

SZANOWNI ABSOLWENCI,

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla absolwentów i koncert galowy odbędą się 22 czerwca br. o godz. 17.00 w Sali Kameralnej Filharmonii Szczecińskiej.

Na tradycyjny komers zapraszamy po koncercie galowym do Hotelu Park około godziny 19.00.

Wspólnie świętujmy zakończenie nauki!

początek strony...

Polskie Radio Szczecin o projekcie Pośpiewaj mi Mamo ...

opublikował: administrator

10.06.2016

Cieszymy się, że projekt prowadzony przez naszych nauczycieli został tak ciepło przyjęty przez uczestników oraz doceniony medialnie. Szczególne podziękowania należą się dr Agacie Czekalińskiej - koordynatorowi projektu oraz panu doktorowi Rafałowi Rzepce, lekarzowi kierującemu Kliniką Położnictwa i Ginekologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie.

Relacja Polskiego Radia Szczecin.

początek strony...

Ogólnopolski Test z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych - zmiana godziny na 18.00!

opublikował: administrator

19.05.2016

Ogólnopolski Test z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych. We wtorek, 7 czerwca 2016 roku o GODZINIE. 18:00 odbędzie się Ogólnopolski Test z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych dla wszystkich uczniów klas VI cyklu 6-letniego i IV cyklu 4-letniego.

Obecność obowiązkowa!

początek strony...

AUDYCJE MUZYCZNE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - ZMIANA TERMINU

opublikował: administrator

30.05.2016

UPRZEJMIE INFORMUJEMY O ZMIANIE TERMINU ZAJĘĆ CZERWCOWYCH:

Zamiast spotkania czerwcowego zapraszamy 26 września 2016 roku na godz. 10:00 i 11:30, na część VIII „Poznajemy instrumenty” (audycja dla ucz. Szkół Podstawowych klasy I-III)

:: szczegółowy harmonogram spotkań...

:: formularz zgłoszeniowy...

początek strony...

Dodatkowy nabór do Oddziału Klasy I na Prawobrzeżu

opublikował: administrator

24.05.2016

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie ogłasza dodatkowy nabór do Oddziału klasy I na Prawobrzeżu.

Zajęcia w roku szkolnym 2016/2017 będą odbywały się w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Portowej 21 Szczecin – Dąbie. Szkoła prowadzi naukę gry na różnych instrumentach wraz z przedmiotami teorii muzyki.

Szczegółowe informacje udzielane są w sekretariacie szkoły w siedzibie głównej przy al. Wojska Polskiego 115 w Szczecinie - nr telefonu 91 423 26 55.

Autor fotografii: Marta Kościucha

początek strony...

FRANCUSKIE TOURNEE - MAJ 2016

opublikował: administrator

16.05.2016

W dniach 3-9 maja 2016r. odbył się wyjazd orkiestry PSM I st.„Tempo di Musica” i zespołu akordeonowego PSM I st. do Paryża/ Asnières z okazji Jubileuszu 50-lecia Ecole de Musique, de Danse et d'Art Dramatique Asnières. Podczas pobytu czekały na naszych uczniów wspólne próby, koncert, zwiedzanie miasta. Niezapomniane przeżycia utrwaliliśmy w fotografiach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:

początek strony...

DZIEŃ MATKI

opublikował: administrator

17.05.2016

Nasze kochane mamy oraz sympatyków zaprosilismy na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Matki. Program i wykonawcy poniżej:

:: zapraszamy do zapoznania się z programem koncertu ...

początek strony...

Koncert klasy harfy

opublikował: administrator

16.05.2016

początek strony...

PRZESŁUCHANIA KANDYDATÓW DO PSM I ST W SZCZECINIE 2016

opublikował: administrator

18.04.2016

Dziś rozpoczęły się przesłuchania kandydatów do naszej szkoły, które potrwają do soboty. Cieszymy się, gdyż do PSM I stopnia aplikuje wielu utalentowanych młodych ludzi.

Jednocześnie przypominamy, iż podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do Szkoły będzie miało miejsce 29 kwietnia 2016 roku, zaś ogłoszenia listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Szkoły należy spodziewać się 20 czerwca 2016r. o godzinie 12.00.

UWAGA! LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA DO PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W SZCZECINIE NIE JEST LISTĄ OSÓB PRZYJĘTYCH DO PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W SZCZECINIE.

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA.

fot. Grzegorz Bera

początek strony...

AUDYCJE MUZYCZNE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH - NOWA ODSŁONA

opublikował: administrator

18.03.2016

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie zaprasza na cykl audycji muzycznych:

"Muzyczne Bajki Grajki" dla dzieci w wieku 5-9 lat,

"Na muzykę nigdy nie jest za późno" dla dzieci w wieku 10-12 lat i młodzieży gimnazjalnej.

Dofinansowanie projektu ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

:: szczegółowy harmonogram spotkań...

:: formularz zgłoszeniowy...

początek strony...

KONCERT UCZNIÓW PSM I ST W RAMACH SCENY AMATORA

opublikował: administrator

19.02.2016

Zapraszamy serdecznie na środową SCENĘ AMATORA, koncert na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. WSTĘP WOLNY 24.02.2016 (środa), godz. 18.00, sala ks. Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca).

Koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie: Władysława Zalewskiego - fortepian oraz Kamila Borsuka - akordeon.

Władysław Zalewski urodził się 30 czerwca 2005 w Almaty (Kazachstan) w rodzinie repatriantów, potomków zesłańców polskich. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat pod okiem babci. Przyjęty do PSM I stopnia w Szczecinie w roku 2012 od razu do klasy drugiej. Obecnie uczy się w kasie 5 cyklu sześcioletniego na fortepianie u mgr Ewy Leśniak. Uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 48 w Szczecinie. Osiągnięcia: • Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny Młode Talenty 2015 r. - I miejsce • IX Konkurs Pianistyczny im. Tadeusza Szeligowskiego Poznań 27-28 listopada 2015 r. - II nagroda w grupie pierwszej • VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dziesięciolatków w Opolu 19 listopada 2015 r. - I miejsce Grand Prix • Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia Gdynia 8-9.XII.2014 r. - laureat Kwalifikacja do Przesłuchań Ogólnopolskich • Ogólnopolskie Przesłuchania CEA Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia Warszawa 15-17.I.2015 r. - III miejsce • VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J. Garści w Stalowej Woli 23.05.2014 r.- I miejsce.

Kamil Borsuk urodził się 21.10.2003 r. w Szczecinie. Uczy się grać na akordeonie w klasie mgr Bogdana Górnika. Jest laureatem międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursów muzycznych. Uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie. Osiągnięcia: • 29.04-02.05.2015-VI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Sarajewie( Bośnia i Hercegowina) -II nagroda w III kategorii • 22.02.2015 - Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Wiedniu ( Austria - II nagroda w kategorii B1 • 23-26.04.2014 - XXXIX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Pula ( Chorwacja )- II nagroda w kategorii A1 • 26.03.2014 - XX Kaszubskie Spotkania Akordeonowe w Kościerzynie - III nagroda w kategorii II.

Zapraszamy w imieniu PSM I st. w Szczecinie i Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Zaproszenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

początek strony...

Posiedzenie Rady pedagogicznej

opublikował: administrator

04.09.2015

Dnia 10 września 2015 r. (czwartek) o godz. 14:15 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej PSM I stopnia - ZARZĄDZENIE NR 89/2015

Dnia 11 września 2015 r. (piątek) o godz. 13:30 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej PSM I stopnia - ZARZĄDZENIE NR 90/2015

początek strony...

III Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st. województwa zachodniopomorskiego

opublikował: administrator

15.01.2016

Miło nam zaprosić na III Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I stopnia Województwa Zachodniopomorskiego, który odbędzie się dnia 28 stycznia 2016 roku w Auli budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia Im. T. Szeligowskiego przy al. Wojska Polskiego 115 w Szczecinie. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas II - VI szkół muzycznych I stopnia, a jego celem jest konfrontacja dokonań edukacyjnych w zakresie gry na fortepianie, prezentacja dorobku artystycznego oraz wymiana doświadczeń uczniów i nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych województwa zachodniopomorskiego.

:: regulamin...

:: karta zgłoszenia...

:: harmonogram

:: sprawozdanie

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

11.08.2015

Członkowie zespołu ART BAND proszeni są o przyjście w czwartek 27 sierpnia o godzinie 10.00 na próbę całości programu koncertowego, która odbędzie się jeszcze w LO 7 ul. Styki w Szczecinie. W poniedziałek 31 sierpnia, już w siedzibie PSM I st. na al. Wojska Polskiego 115, umawiamy się o godzinie 11.15 (zbiórka), 12.00 - gotowość do koncertu na oficjalnej uroczystości otwarcia naszej szkoły po remoncie. Wszystkie szczegółowe ustalenia zostaną podane do wiadomości w czwartek na próbie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w dniu 1 września 2015 r. w odrestaurowanym budynku przy al. Wojska Polskiego 115 w dwóch terminach: godz. 16:00 klasy I-III cyklu sześcioletniego godz. 17:00 pozostałe klasy.

Dnia 28 sierpnia 2015 r. (piątek) o godz. 13:30 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej PSM I stopnia - ZARZĄDZENIE NR 85/2015

początek strony...

ABSOLWENCI 2016

opublikował: administrator

16.05.2016

Żegnamy naszych absolwentów.

Zapraszamy do obejrzenia pamiatkowych fotografii

początek strony...

SUKCESY IGI

opublikował: administrator

23.06.2016

Uczennica pani Katarzyny Kuszwary - Iga Chudzik z kl.III cyklu sześcioletniego zdobyła w tym roku szkolnym 2015/2016 nagrody:

I miejsce na Międzyszkolnym Turnieju Skrzypcowym „ Wojciech Kilar kontra muzyka klasyczna” w PSM I st. Szczecin – styczeń 2016

III miejsce na I Lubuskim Konkursie Skrzypcowym w Gorzowie Wlkp. – kwiecień 2016

I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Internetowym - Internationaler Music Competition w Serbii – Belgrad kwiecień 2016

Gratulujemy laureatce, szanownym Rodzicom i nauczycielowi prowadzącemu.

Iga na fotografii ze zdobytymi dyplomami:

początek strony...

POKAZ UKŁADÓW RUCHOWO-PRZESTRZENNYCH

opublikował: administrator, tekst: Grażyna Wójcik-Sowińska

13.06.2016

17 czerwca 2016 roku panie Sylwia Bajur i Katarzyna Lisman zaprosiły w gościnne progi PSM I st. w Szczecinie na Pokaz Ruchowo-Przestrzenny w wykonaniu uczniów klas I-III cyklu 6-letniego. Pokaz poprowadziła pani Urszula Piter-Zawadka, młodym artystom akompaniowały panie Sylwia Bajur i Katarzyna Sochacka.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dopisała nam licznie publiczność.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Fotorelacja:

początek strony...

OGŁOSZENIE LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO PSM I ST. W SZCZECINIE

opublikował: administrator

15.06.2016

Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie zostanie podana do publicznej wiadomości W DNIU 20 CZERWCA br. o godzinie 12.00

(na podstawie regulaminu przyjmowania uczniów do PSM I st. w Szczcecinie - par.9 ust.1)

początek strony...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 24 czerwca 2015 r.

opublikował: administrator

15.06.2016

kl. I - cyklu sześcioletniego i I - cyklu czteroletniego - godz. 13.00

kl. II - cyklu sześcioletniego i II - cyklu czteroletniego - godz. 14.00

kl. III-V - cyklu sześcioletniego i III - cyklu czteroletniego godz. 15.00

początek strony...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla absolwentów

opublikował: administrator

14.06.2016

SZANOWNI ABSOLWENCI,

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla absolwentów i koncert galowy odbędą się 22 czerwca br. o godz. 17.00 w Sali Kameralnej Filharmonii Szczecińskiej.

Na tradycyjny komers zapraszamy po koncercie galowym do Hotelu Park około godziny 19.00.

Wspólnie świętujmy zakończenie nauki!

początek strony...

Polskie Radio Szczecin o projekcie Pośpiewaj mi Mamo ...

opublikował: administrator

10.06.2016

Cieszymy się, że projekt prowadzony przez naszych nauczycieli został tak ciepło przyjęty przez uczestników oraz doceniony medialnie. Szczególne podziękowania należą się dr Agacie Czekalińskiej - koordynatorowi projektu oraz panu doktorowi Rafałowi Rzepce, lekarzowi kierującemu Kliniką Położnictwa i Ginekologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie.

Relacja Polskiego Radia Szczecin.

początek strony...

Ogólnopolski Test z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych - zmiana godziny na 18.00!

opublikował: administrator

19.05.2016

Ogólnopolski Test z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych. We wtorek, 7 czerwca 2016 roku o GODZINIE. 18:00 odbędzie się Ogólnopolski Test z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych dla wszystkich uczniów klas VI cyklu 6-letniego i IV cyklu 4-letniego.

Obecność obowiązkowa!

początek strony...

AUDYCJE MUZYCZNE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - ZMIANA TERMINU

opublikował: administrator

30.05.2016

UPRZEJMIE INFORMUJEMY O ZMIANIE TERMINU ZAJĘĆ CZERWCOWYCH:

Zamiast spotkania czerwcowego zapraszamy 26 września 2016 roku na godz. 10:00 i 11:30, na część VIII „Poznajemy instrumenty” (audycja dla ucz. Szkół Podstawowych klasy I-III)

:: szczegółowy harmonogram spotkań...

:: formularz zgłoszeniowy...

początek strony...

Dodatkowy nabór do Oddziału Klasy I na Prawobrzeżu

opublikował: administrator

24.05.2016

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie ogłasza dodatkowy nabór do Oddziału klasy I na Prawobrzeżu.

Zajęcia w roku szkolnym 2016/2017 będą odbywały się w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Portowej 21 Szczecin – Dąbie. Szkoła prowadzi naukę gry na różnych instrumentach wraz z przedmiotami teorii muzyki.

Szczegółowe informacje udzielane są w sekretariacie szkoły w siedzibie głównej przy al. Wojska Polskiego 115 w Szczecinie - nr telefonu 91 423 26 55.

Autor fotografii: Marta Kościucha

początek strony...

FRANCUSKIE TOURNEE - MAJ 2016

opublikował: administrator

16.05.2016

W dniach 3-9 maja 2016r. odbył się wyjazd orkiestry PSM I st.„Tempo di Musica” i zespołu akordeonowego PSM I st. do Paryża/ Asnières z okazji Jubileuszu 50-lecia Ecole de Musique, de Danse et d'Art Dramatique Asnières. Podczas pobytu czekały na naszych uczniów wspólne próby, koncert, zwiedzanie miasta. Niezapomniane przeżycia utrwaliliśmy w fotografiach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:

początek strony...

DZIEŃ MATKI

opublikował: administrator

17.05.2016

Nasze kochane mamy oraz sympatyków zaprosilismy na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Matki. Program i wykonawcy poniżej:

:: zapraszamy do zapoznania się z programem koncertu ...

początek strony...

Koncert klasy harfy

opublikował: administrator

16.05.2016

początek strony...

PRZESŁUCHANIA KANDYDATÓW DO PSM I ST W SZCZECINIE 2016

opublikował: administrator

18.04.2016

Dziś rozpoczęły się przesłuchania kandydatów do naszej szkoły, które potrwają do soboty. Cieszymy się, gdyż do PSM I stopnia aplikuje wielu utalentowanych młodych ludzi.

Jednocześnie przypominamy, iż podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do Szkoły będzie miało miejsce 29 kwietnia 2016 roku, zaś ogłoszenia listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Szkoły należy spodziewać się 20 czerwca 2016r. o godzinie 12.00.

UWAGA! LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA DO PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W SZCZECINIE NIE JEST LISTĄ OSÓB PRZYJĘTYCH DO PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W SZCZECINIE.

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA.

fot. Grzegorz Bera

początek strony...

AUDYCJE MUZYCZNE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH - NOWA ODSŁONA

opublikował: administrator

18.03.2016

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie zaprasza na cykl audycji muzycznych:

"Muzyczne Bajki Grajki" dla dzieci w wieku 5-9 lat,

"Na muzykę nigdy nie jest za późno" dla dzieci w wieku 10-12 lat i młodzieży gimnazjalnej.

Dofinansowanie projektu ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

:: szczegółowy harmonogram spotkań...

:: formularz zgłoszeniowy...

początek strony...

BLIŻEJ MUZYKI TADEUSZA SZELIGOWSKIEGO

opublikował: administrator

19.02.2016

Rok 2016 jest rokiem jubileuszowym naszej szkoły. Mija bowiem 70 lat od momentu założenia Niższej i Średniej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. W okresie rozwoju nazwa zmieniła się na Państwową Szkołę Muzyczną Stopnia Podstawowego, a następnie na Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego.

W bieżącym roku zaplanowaliśmy realizację projektu „Poznajmy życie i twórczość patrona szkoły Tadeusza Szeligowskiego w Roku Jubileuszowym 70 lat Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w polskim Szczecinie”.

Pierwsze spotkanie w ramach tego projektu odbędzie się we wtorek 23 lutego br. o godz. 17:45. Będzie to prelekcja pn. „Bliżej muzyki Tadeusza Szeligowskiego”. O życiu i twórczości kompozytora i patrona naszej szkoły barwnie opowie gość specjalny Tomasz Wacław Jabłecki. Nastąpi również otwarcie miejsca pamięci o patronie Tadeuszu Szeligowskim.

Zapraszamy serdecznie Uczniów naszej szkoły, jak również i Państwa Rodziców do udziału w tym wydarzeniu i do wysłuchania prelekcji.Uczniowie, którzy mają w tym czasie zajęcia pn. Audycje Muzyczne – obowiązkowo uczestniczą wraz z nauczycielem teorii w spotkaniu z panem T. Jabłeckim. Jednocześnie prosimy, aby uczniowie klasy III cyklu czteroletniego grupa B nie opuszczali Auli o godz. 18:20 – czyli o godzinie zakończenia lekcji, ale aby pozostali 15 minut dłużej.

początek strony...

APEL RADY RODZICÓW

opublikował: administrator

29.01.2016

Rada Rodziców zwraca się do wszystkich Rodziców z gorącą prośbą o uregulowanie wpłat na fundusz Rady Rodziców.

Przypominamy, że składka miesięczna wynosi 25 złotych.

Wpłaty na fundusz muzyczny prosimy kierować na konto nr 48 1240 3930 1111 0010 4181 3077

z dopiskiem: fundusz muzyczny oraz imieniem i nazwiskiem dziecka.

Dzięki Państwa wpłatom dofinansowaliśmy piątkowy Bal Karnawałowy, ufundowaliśmy nagrody na konkursy muzyczne oraz partycypowaliśmy w kosztach wielu imprez organizowanych przez szkołę dla naszych milusińskich.

Przed nami wiele nowych wyzwań, prosimy Państwa o pomoc.

początek strony...

Pośpiewaj Mi Mamo, Pośpiewaj Mi Tato. Szczecin

opublikował: administrator

29.01.2016

W marcu 2016 w Szczecinie rozpoczęliśmy realizację programu Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato.

Dofinansowanie projektu ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

Organizatorem projektu w Szczecinie jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Tadeusza Szeligowskiego.

W ramach projektu muzycy przeprowadzają bezpłatne warsztaty śpiewu dla rodziców spodziewających się potomstwa oraz rodziców małych dzieci.

Mama i tata uczą się śpiewania kołysanek i piosenek dziecięcych oraz dowiadują się, jak ważny jest dla malucha kontakt z muzyką. Śpiewanie wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka, stymuluje naukę języka, a przede wszystkim jest dobrą zabawą dla rodziców i ich pociech. Kołysanki w wykonaniu mamy, taty, wspólne muzykowanie w rodzinnym domu to bezcenne wspominania z dzieciństwa, które zapamiętuje się na całe życie.

Projekt Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato jest projektem o charakterze społecznym realizowanym od 2010 roku we Wrocławiu. W 2011 został uhonorowany nagrodą Tulipany Narodowego Dnia Życia.

początek strony...

„Przywróćmy duszę zabytkowego fortepianu Steinway & Sons”

opublikował: administrator

04.12.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie prowadzi akcję „Przywróćmy duszę zabytkowego fortepianu Steinway & Sons”. Szkoła zbiera fundusze na renowację niezwykłego instrumentu, który nadal ma szansę służyć rozwojowi wielu szczecińskich talentów.

każdy może wspomóc akcję dokonując wpłaty w formie darowizny na konto nr 93 1020 4795 0000 9002 0278 6119 PKO BP SA I ODDZIAŁ/SZCZECIN

:: więcej informacji...

początek strony...

Oferta Spotkań z Muzyką

opublikował: administrator

21.03.2016

Fotografia budynku szkoły - lata 60-te XX wieku. Archiwum szkolne.

W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie nie tylko uczymy się grać na różnych instrumentach. Gramy piękną i wzruszającą, poważną i niepoważną muzykę – solowo i w zespołach. Chętnie dzielimy się nią z mieszkańcami Szczecina i regionu Pomorza Zachodniego. Gramy dla Państwa w szczecińskich salach koncertowych, jak również w naszej Auli Kameralnej w budynku będącym zabytkową willą Georga Grawitza. Jesteśmy w samym sercu historycznej dzielnicy Westend – przy al.Wojska Polskiego 115.

Zapraszamy na Spotkania z Muzyką

Muzyki słuchamy przez cały rok. Czasami intymnie, w samotności, ale często chcemy się nią dzielić z innymi. Jeżeli chcielibyście Państwo uświetnić swoją uroczystość, prosimy o kontakt. Solowo i w zespole zagrają i zaśpiewają dla Państwa Uczniowie i Nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie.

początek strony...

Fundusz muzyczny

opublikował: administrator

19.10.2015

Wpłaty na fundusz muzyczny prosimy kierować na konto nr 48 1240 3930 1111 0010 4181 3077

z dopiskiem: fundusz muzyczny oraz imieniem i nazwiskiem dziecka

początek strony...

Statut PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

31.03.2015

ZARZĄDZENIE NR 75 /2015 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 12.06.2015 r. w sprawie wprowadzenia zmian do Statutu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

Statut Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie

początek strony...

Misja PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

ABSOLWENCI 2016

opublikował: administrator

24.06.2016

Zwieńczeniem roku pełnego wytrwałej pracy niech będą wakacje.

SZCZĘŚLIWYCH, PEŁNYCH PIĘKNYCH WSPOMNIEŃ WAKACJI! ODPOCZYWAJCIE.

początek strony...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 24 czerwca 2015 r.

opublikował: administrator

15.06.2016

kl. I - cyklu sześcioletniego i I - cyklu czteroletniego - godz. 13.00

kl. II - cyklu sześcioletniego i II - cyklu czteroletniego - godz. 14.00

kl. III-V - cyklu sześcioletniego i III - cyklu czteroletniego godz. 15.00

początek strony...

s

25.08.2012

 • Nasza Szkoła:
 • - kształci i wychowuje w zakresie edukacji artystycznej przyszłych profesjonalnych muzyków oraz świadomych odbiorców sztuki
 • - ucząc w systemie indywidualnej gry na instrumentach promuje wspólne muzykowanie w zespołach i chórze
 • - rozwija osobowość, wrażliwość estetyczną i otwartość społeczną
 • - uczy kreatywności, systematycznej pracy, odpowiedzialności i umiejętności pracy w zespole
 • - organizuje warsztaty i spotkania z mistrzami w dziedzinie muzyki
 • - umożliwia wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami szkół muzycznych w środowisku lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym

:: koncepcja pracy szkoły na lata 2012 - 2015...

początek strony...

Nowe instrumentarium Szkoły

opublikował: administrator

10.07.2015

Rewitalizacja budynku PSM I st. w Szczecinie dała nam możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu nowych instrumentów do zmodernizowanej szkoły.

3 sierpnia 2015 roku z prawdziwą przyjemnością szkoła przyjęła pianina i fortepian, które zostały wybrane w salonie fabrycznym Yamaha w Hamburgu. Wniesienie instrumentów na teren odrestaurowanego budynku szkolnego przebiegały pod opieką pani dyrektor PSM I st. Anny Tarnowskiej oraz kierownika sekcji fortepianu i harfy pana Georgiya Polaka.

Nowy fortepian akustyczny (tzw. gabinetowy), 5 pianin klasycznych i 4 pianina elektryczne zaczną w pełni służyć uczniom, pedagogom i wszystkim, którzy będą mieli przyjemność uczestniczyć w ważnych wydarzeniach Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie już od 1 września 2015 roku.

Zakup instrumentów dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Rozwój infrastruktury – Infrastruktura szkolnictwa artystycznego.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Zestaw podręczników w roku szkolnym 2015/2016

opublikował: administrator

3.06.2015

:: zobacz listę podręczników...

początek strony...

Warsztaty teoretyczne z panią Beatą Michniewicz

opublikował: administrator

29.04.2016

w dniach 13 i 14 kwietnia bieżącego roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach teoretycznych z panią Beatą Michniewicz z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach.

:: informacja o prowadzącej ...

:: program ...

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

początek strony...

KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ UCZNIA NASZEJ SZKOŁY

opublikował: administrator

22.04.2016

W niedzielny wieczór 17 kwietnia w Sali Starej Rzeźni odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez Rotary Club Szczecin Center, w którym wystąpiła Baltic Neopolis Orchestra. Słuchacze wysłuchali brawurowo zagranych utworów muzyki hiszpańskiej, brazylijskiej i argentyńskiej. W partiach solowych wystąpił Emanuel Salvador – koncertmistrz orkiestry.

Członkowie klubu Rotary postanowili przeznaczyć dochód z tego koncertu na zakup instrumentu dla wybitnie uzdolnionego ucznia V klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie – Władka Zalewskiego. Władek obecnie uczy się pod kierunkiem pani Ewy Leśniak i pomimo niewielu lat ma już na swoim koncie sporo znaczących sukcesów artystycznych. Do najważniejszych z nich należą:

• Występ w Filharmonii Narodowej – nagroda specjalna III Warszawskiego Konkursu Pianistycznego 9 grudnia 2012

• I miejsce na Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym Młode Talenty 2015,

• Grand Prix i I miejsce na VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dziesięciolatków w Opolu w 2015 r.,

• I miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. Garści w Stalowej Woli w 2014 r.,

• II nagroda w grupie I na IX Konkursie Pianistycznym im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu, listopad 2015 r

• III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Warszawie styczeń 2015 r.,

• Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecina – 2013, 2014, 2015.

Dziękujemy całemu Rotary Club Szczecin Center, ale szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Romana Szulżyka - Prezydenta Klubu - za tak wspaniałą inicjatywę i organizację całego przedsięwzięcia. To niezwykle cenne, że są osoby, które chcą pomagać uzdolnionym muzycznie dzieciom i w ten sposób przyczyniają się do rozwoju ich talentu.

Dziękujemy również Pani Emilii Goch oraz wszystkim artystom muzykom Baltic Neopolis Orchestra za wykonanie pięknego koncertu w celach charytatywnych na rzecz ucznia naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji pani Hanny Gardas.

początek strony...

EDUKACJA Z MISTRZEM

opublikował: administrator

04.04.2016

Za nami warsztaty z Mistrzynią. Było twórczo, kreatywnie i emocjonująco. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć z panią Margheritą Berlanda.

Dofinansowanie projektu ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

początek strony...

VIII REGIONALNY KONKURS WIOLONCZELOWY „MINIATURA”

opublikował: administrator

01.04.2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII REGIONALNYM KONKURSIE WIOLONCZELOWYM „MINIATURA” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I stopnia, który odbędzie się 23 kwietnia 2016r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie.

Wszystkie informacje znajdą Państwo w załącznikach poniżej:

:: regulamin konkursu...

:: karta zgłoszenia...

:: harmonogram przesłuchań ...

:: wyniki ...

początek strony...

Festiwal Duetów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I st.

opublikował: administrator

19.04.2016

Za nami Festiwal Duetów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I st., który miał miejsce w piątek 18 marca 2016r.

Dofinansowanie projektu oraz ufundowanie nagród ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

początek strony...

WYJAZD DO PARYŻA NA JUBILEUSZ 50-lecia Ecole de Musique

opublikował: administrator

12.04.2016

W dniach 3-9 maja 2016r. odbędzie się wyjazd orkiestry PSM I st.„Tempo di Musica” i zespołu akordeonowego PSM I st. do Paryża/ Asnières z okazji Jubileuszu 50-lecia Ecole de Musique, de Danse et d'Art Dramatique Asnières. Podczas pobytu odbędą się wspólne próby, koncert, zwiedzanie miasta.

Wszystkie informacje znajdą Państwo w załącznikach poniżej:

:: informacja dla rodziców ...

:: karta ucznia ...

początek strony...

VIII ZACHODNIOPOMORSKI KONKURSU PERKUSYJY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA

opublikował: administrator

21.03.2016

W dniach 21 –22 marca 2016 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie odbył się VIII Zachodniopomorski Konkurs Perkusyjny dla uczniów szkół muzycznych I stopnia.

Dofinansowanie projektu i zakupu nagród ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

:: protokół - wyniki

:: regulamin konkursu i karta zgłoszenia

:: nuty tylko do użytku konkursowego

:: potwierdzenie dla szkół

:: plan przesłuchań

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

początek strony...

EDUKACJA Z MISTRZEM - WARSZTATY FLETOWE

opublikował: administrator

22.03.2016

Dnia 29 kwietnia (piątek) 2016r. w Państwowej Szkole Muzycznej l stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie odbędą się Regionalne Warsztaty Fletowe dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych I i II stopnia regionu zachodniopomorskiego prowadzone przez dr hab. Magdalenę Pilch (AM w Łodzi). Warsztaty połączone będą z wykładem metodycznym dla uczniów, nauczycieli i rodziców na temat: Flet poprzeczny między renesansem i romantyzmem - budowa, brzmienie, zagadnienia wykonawcze.

Dofinansowanie projektu ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

:: harmonogram ...

:: karta zgłoszenia uczestnika ...

:: regulamin warsztatów fletowych...

początek strony...

!--

projekt MAŁY MOZART

opublikował: administrator

15.09.2015

Miło nam zaprosić na wznowienie zajęć pod hasłem Mały Mozart.

Pierwsze zajęcia odbędą się 02.10.201 (piątek) tylko dla dzieci kontynuujących zajęcia z zeszłego roku. Spotkania planowane są w piątki w godzinach 18.25-19.10 w sali 38.

Serdecznie zapraszamy

początek strony...

Piccolo Paganini – Nauka języka włoskiego dla uczniów PSM I st.

opublikował: administrator

11.09.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego uruchamia II edycję programu innowacji pedagogicznej pn. „Piccolo Paganini – Nauka języka włoskiego dla uczniów PSM I st.”, w ramach Miejskiego Programu Wspierania Nauki Języków Obcych finansowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin.

Zajęcia dla naszych uczniów są bezpłatne. Program przeznaczony jest dla uczniów klas III, IV,V i VI cyklu 6 - letniego oraz III i IV cyklu 4 - letniego sekcji instrumentów smyczkowych i gitary (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara). Zajęcia odbywają się w wymiarze 1 jednostki lekcyjnej tygodniowo (45 minut).

Lekcje będą prowadzone przez panią Dorotę Jasińską, nauczycielkę gry na skrzypcach w naszej Szkole, posiadającą również kwalifikacje w zakresie nauczania języka włoskiego.

Według wstępnego planu zajęcia będą odbywać się w czwartki w godzinach 15.50-16.35 w sali nr 5. Zapisy prowadzone są w sekretariacie Szkoły, także telefonicznie.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 517 785 810. Ilość miejsc ograniczona.

początek strony...

Relacja z 84. Pleneru Fotograficznego Migawki w budynku PSM I st. w Szczecinie

opublikował: administrator

25.01.2016

"Fajna atmosfera, ciekawe wnętrze, duże zainteresowanie - jednym słowem, 84. Plener Migawki w Willi Grawitza można uznać za naprawdę udany." - tak plener fotograficzny w budynku naszej szkoły podsumował reporter Polskiego Radia Szczecin pan Andrzej Kutys. Miło nam było zaprosić wraz z Polskim Radiem Szczecin na plener fotograficzny do Willi Grawitza w alei Wojska Polskiego 115, który odbył się 23 stycznia 2016 roku. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego zachwyca po modernizacji - i dzięki uprzejmości dyrektor Anny Tarnowskiej oraz Agnieszki Piskorek fotograficy szczecińscy mieli możliwość wykonania wielu fotografii budynku z zewnątrz i ciekawych wnętrz. Dla wielu szczególnie cenny okazał się kontakt z utalentowaną muzycznie młodzieżą i ich pedagogami.

Zapraszamy do wysłuchania obszernej relacji ze spotkania w audycj PR zatytułowanej "Migawka".

Fot. Grzegorz Bera, uczestnik 84. Pleneru Migawki

Relacja z 84. Pleneru Migawki.

początek strony...

Dzień Otwarty Szkoły

opublikował: administrator

12.01.2015

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w Dniu Otwartym. Zainteresowani goście realizowali kolejne etapy Rajdu po Szkole, który pomagał dotrzeć do wszystkich atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli PSM I stopnia w Szczecinie.

Zapraszamy ponownie już w środę 23 marca 2016 roku. Przypominamy, że PSM I stopnia przyjmuje uczniów do oddziału na prawobrzeżu. Zajęcia odbywają się w ZS nr 2 im. Władysława Orkana w Dąbiu, ul. Portowa 21.

:: harmonogram rekrutacji...

początek strony...

Warsztaty i lekcje dla nauczycieli Sekcji Teorii PSM I stopnia w Szczecinie

opublikował: administrator

21.03.2016

W dniach 13-14 kwietnia 2016 roku odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie Warsztaty Teoretyczne prowadzone przez

mgr Beatę Marię Michniewicz

z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach.

Warsztaty będą miały charakter wykładów i lekcji z udziałem uczniów klas I-V cyklu sześcioletniego oraz klasy I cyklu czteroletniego naszej szkoły.

:: informacja o prowadzącej...

:: szczegółowy program spotkań...

początek strony...

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje

opublikował: administrator

04.04.2016

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje dla kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie. Już ostatni raz w tym roku, 9 kwietnia br. w godzinach od 11.30 do 13.30 w siedzibie szkoły przy al. Wojska Polskiego 115 czekać na chętnych będą nauczyciele uczący gry na trąbce i puzonie oraz akordeonie, aby udzielić porad tym, którzy chcieliby rozpocząć naukę w klasie I od roku szkolnego 2016/2017.

Na konsultacje w dniu 9 kwietnia zapraszamy również dzieci i młodzież z Prawobrzeża.

Dyżur będą pełnić również nauczyciele teorii kształcenia słuchu i rytmiki. Kandydaci będą mogli dowiedzieć się min. na czym polega badanie predyspozycji do nauki w szkole muzycznej. Dokumenty i terminy znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA.

Autor fotografii: Marta Kościucha

początek strony...

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje

opublikował: administrator

01.04.2016

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje dla kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie. Już 2 kwietnia br. w godzinach od 11.30 do 13.30 w siedzibie szkoły przy al. Wojska Polskiego 115 czekać na chętnych będą nauczyciele uczący gry na fortepianie oraz harfie, aby udzielić porad tym, którzy chcieliby rozpocząć naukę w klasie I od roku szkolnego 2016/2017.

Na konsultacje w dniu 2 kwietnia zapraszamy również dzieci i młodzież z Prawobrzeża.

Dyżur będą pełnić również nauczyciele teorii kształcenia słuchu i rytmiki. Kandydaci będą mogli dowiedzieć się min. na czym polega badanie predyspozycji do nauki w szkole muzycznej. Dokumenty i terminy znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA.

Autor fotografii: Marta Kościucha

początek strony...

DZIEŃ KOBIET W PSM

opublikował: administrator

07.03.2016

Zapraszamy serdecznie we wtorek 8 marca wszystkie Panie na koncert-niespodziankę.

Świętujemy Dzień Kobiet o 17.30 w Auli PSM w Szczecinie, al Wojska Polskiego 115.

początek strony...

ZARZĄDZENIE NR 6/2016 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 20.01.2016 r. w sprawie wprowadzenia „Instrukcji użytkowania dystrybutora wody pitnej VITAL” w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

25.01.2016

Szanowni Państwo. Wszystkie osoby przebywające w budynku szkoły zobowiązane są do przestrzegania zaleceń określonych w przedmiotowej instrukcji. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami załączonymi poniżej.

:: Zarządzenie nr 6/2016 ...

:: instrukcia użytkowania dystrybutora z wodą ...

początek strony...

Fotoreporterska relacja ze spotkania młodzieży polsko-niemieckiej w ramach Projektu „Rozrywkowe ABC-spotkanie młodych big-bandów” Szczecin 2015

opublikował: administrator

28.09.2015

W dniach 7-12 września 2015 gościliśmy młodzież z Gymnasium am Stadtpark w Krefeld w ramach Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży. W tym roku obchodziliśmy mały jubileusz- 5 lecie spotkań artystycznych w ramach współpracy big-bandów. Doskonała atmosfera, wyrównany poziom gry obu zespołów, wzajemne koleżeńskie kontakty przyniosły dobre efekty i tym razem. Młodzież bawiła się świetnie, doceniając w szczególny sposób naszą gościnność i bardzo bogaty program spotkania. Przez cały tydzień sprzyjała nam również pogoda, dzięki temu mogliśmy zwiedzić najpiękniejsze miejsca miasta, popływać statkiem po porcie, uczestniczyć w historycznej lekcji w szczecińskich podziemiach. Ale najważniejsze były wspólne próby i koncerty. Jak zawsze okazało się, że muzyka to fantastyczne spoiwo narodów. Wymiana doświadczeń pedagogów, wspólne aranżacje i instrumentacje utworów, wzajemne zabiegi artystyczne o jak najwyższą jakość wykonawczą przyniosły świetny rezultat

Zagraliśmy trzy koncerty: Różanka w Parku Kasprowicza – 9 września, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia – 10 września, Dom Kultury Słowianin – 11 września.

Pilnie ćwiczcie i doskonalcie swoje umiejętności, bo już w marcu 2017 zespół Art Band pojedzie znów do Krefeld na doroczny koncert Gymnasium am Stadtpark Uerdingen.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

DNI KULTURY FRANCUSKIEJ

opublikował: administrator

20.11.2015

Miło nam poinformować, że Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie była współorganizatorem Dni Kultury Francuskiej, które odbywają się w Szczecinie od 17 do 23 listopada 2015 roku pod hasłem "Kultura jako czynnik rozwoju".

19 listopada w Willi Grawitza uczniowie PSM wykonali program muzyczny zatytułowany "Muzyka-Harmonia Świata". Koncert poprowadził Andrzej Wątorski.

Wykonawcy zaprezentowali różne kompozycje. Hanna Karbownik zagrała "Pavanę" Ravela na flecie, Dorota Jasińska na skrzypcach utwór Ravela „Berceuse sur le nom de Gabriel Faure”. Uczennica klasy trzeciej, Anna Wasiljew, zaprezentowała na saksofonie "Pascala" Prousta, zaś Klaudia Kusowska zagrała "Starą piosenkę francuską” Czajkowskiego. Melomani usłyszeli "Habanerę" z opery Carmen w wykonaniu Heleny Korniluk oraz pieśń Torreadora z tejże opery Bizeta, którą zaprezentowała Aleksandra Kępińska. Zuzanna Woronowicz zagrała "Walc Francuski". Na wiolonczeli Barbara Witkowska przedstawiła „Wieśniaczkę” Ph. Rameau, a uczennica klasy szóstej Magda Milewska zaprezentowała kompozycję autorstwa Claude'a Debussiego „Mały murzynek”.

Zebranych w Willi Grawitza ucieszyły także dwie kompozycje wykonane w kwartetach: "Rondo" J. Ph. Rameau zaprezetował kwartet fletowy w składzie: Łucja Kurzajewska, Helena Korniluk, Karolina Woźniak, Weronika Włodarczyk. Kwartet smyczkowy zaś przygotował kompozycję Claude'a Gervaise'a „ Bransle”, a zagrały w nim uczennice Karolina Baranowska - skrzypce, Julia Szczerbik - skrzypce, Ewa Zamuła - wiolonczela oraz Klara Bieluń na altówce.

Koncert zakończył Maciej Matias wykonując na trąbce „Preludium do "Te Deum". Spotkanie muzyczne w ramach Dni Kultury Francuskiej naznaczone było pamięcią o tragedii, która wydarzyła się w Paryżu 13 grudnia.

początek strony...

Koncert Muzyki Polskiej

opublikował: administrator

01.12.2015

17 listopada 2015 roku w Auli PSM I st. przy alei Wojska Polskiego 115 w Szczecinie o godz. 17.30 odbył się Koncert Muzyki Polskiej. Zapraszamy na fotorelację do naszej Galerii.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Koncert w ramach akcji Rodakom na Kresach

opublikował: administrator

27.11.2015

Już w tę sobotę 28 listopada możecie Państwo uczestniczyć w koncercie naszych uczniów i nauczycieli.

początek strony...

Podsumowanie muzycznej edukacji – Bajki Grajki 2015

opublikował: administrator, tekst: Katarzyna Kuszwara

21.12.2015

Zakończyliśmy IV edycję projektu „Muzyczna edukacja – przyszłość jest w moich rękach”- cykl audycji muzycznych „Muzyczne Bajki – grajki”. Projekt odbywał się w roku 2015, a jego główne cele to przede wszystkim: upowszechnianie kultury muzycznej - nie tylko w środowisku melomanów, rozpowszechnianie dostępu do kultury wyższej wśród młodszych grup wiekowych i innych grup środowiskowych oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez twórcze i edukacyjne działania, zainteresowanie rozwojem i nabywaniem umiejętności muzycznych wraz z kształtowaniem współpracy w grupie, ugruntowaniem zachowań prospołecznych i kulturotwórczych. Wymienione cele zadania zostały osiągnięte, w szczególności otwarty dostęp do dóbr kultury oraz wzrost zainteresowania profesjonalnym kształceniem muzycznym, grą na instrumentach.

Audycje muzyczne wzbogaciły ofertę edukacyjną placówek przedszkolnych i szkół ogólnokształcących w zakresie kulturowym, muzycznym. Poprzez uczestnictwo w nich, dzieci mogły poznawać pasje zawodowe muzyków i ich sylwetki, rozszerzyć znajomość repertuaru od rozrywkowego do klasycznego, słuchać muzyki na żywo. W formach zabawowych poznawały tajniki muzycznej edukacji, przyswajały ważne wiadomości o instrumentach i formach muzycznych, rozróżniały barwy, nastrój linii melodycznej, uczyły się tworzenia akompaniamentu i wiodącej linii melodycznej z wykorzystaniem instrumentarium C.Orffa i dzwonków diatonicznych. Aktywnie uczestniczyły w konkursach i grach muzycznych, mających na celu ugruntowanie usłyszanych wcześniej informacji. Dzieci biorące udział już w czwartej edycji naszego projektu same podkreślają większe zaangażowanie w artystycznych projektach, chętniej zgłaszają się na konkursy artystyczne w placówkach ogólnokształcących (recytacja , gra instrumentalna, taniec). Wykazują także większe zainteresowanie różnorodnością kompozycji, są aktywne podczas koncertów, zadają dużo właściwych pytań o szczegóły instrumentalne lub muzyczne.

Mamy nadzieję na kontynuację tego ważnego projektu i nadal będziemy rozwijać i wzbogacać założone cele, podkreślając duże znaczenie sfery twórczej w harmonijnym rozwoju młodego człowieka.

Projekt finansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

początek strony...

Szkolny Turniej Skrzypcowy

opublikował: administrator

13.01.2016

Szkolny Turniej Skrzypcowy „Wojciech Kilar kontra muzyka klasyczna” dla uczniów skrzypiec i altówki PSM I st. w Szczecinie odbył się 26 stycznia 2016 r. w auli PSM I st. w Szczecinie.

Zgłoszenia uczniów do turnieju przyjmowane były przez koordynatora turnieju do dnia 18 grudnia 2015 roku.

:: regulamin turnieju...

początek strony...

Festiwal Duetów Instrumentów Dętych

opublikował: administrator

18.01.2016

Uprzejmie informujemy, że przyjmujemy już zgłoszenia na Festiwal Duetów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych st., który odbędzie się 18 marca (piątek) 2016r.

Przesłuchania przeprowadzone będą w następujących kategoriach: Kategoria I: duety z towarzyszeniem fortepianu, Kategoria II: duety bez fortepianu, Kategoria III: kategoria mieszana (jeden duet z akompaniamentem, drugi utwór bez fortepianu).

Wszystkie informacje znajdą Państwo w załącznikach poniżej:

:: regulamin festiwalu...

:: karta zgłoszenia...

początek strony...

Koncert Kolędowy uczniów pani Małgorzaty Mozdrzeń-Siemak

opublikował: administrator

25.01.2016

12 grudnia 2015r. w Auli naszej nowo wyremontowanej szkoły PSM I stopnia w Szczecinie odbył się KONCERT KOLĘDOWY, w którym wystąpili uczniowie z klasy wiolonczeli pani Małgorzaty Mozdrzeń-Siemak. W przedświątecznej atmosferze i strojach aniołków kolędowali: Ewa Piątek, Liwia Sokół, Lena Bynowska, Zuzia von Kulessa, Adam Gryciuk, Ola Adamczyk, Ewa Zamuła i Basia Witkowska.

Gratulujemy artystom udanego występu.

początek strony...

Reporterskim okiem - Ferie w Muzycznej – „Dla każdego coś miłego”

opublikował: administrator, autor: Katarzyna Kuszwara

15.02.2016

W dniach 01.02.-10.02.2016 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego odbyły się artystyczne zajęcia dla dzieci ze szkół ogólnokształcących i szkół muzycznych Szczecina. Organizatorem przedsięwzięcia była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia. Ferie odbyły się dzięki pozyskanej dotacji z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. Naszym celem było urozmaicenie dzieciom wolnego czasu, by na długo w ich pamięciach pozostał jako czas spędzony atrakcyjnie, twórczo i praktycznie. Mamy nadzieję, jako kadra nauczycielska, że nam się to udało, a jak było popatrzcie i przeczytajcie...

Ferie, ferie i po feriach. Ale cóż, co dobre, to i szybko się kończy...

Zacznijmy jednak od początku, kiedy to spotkaliśmy się z rodzicami uczestników na małym zebraniu w szkole. Wtedy troszkę się poznaliśmy, wymieniliśmy nasze oczekiwania i pomysły, omówiliśmy przebieg całego projektu.

I dzień - 01.02.2016-poniedziałek

Grupa uczestników pomału schodziła się do szkoły. Każdy troszkę z pewnym napięciem, niepewnością… jak to będzie? Ta mała obawa udzielała się też nam, nauczycielom, ale jak się później okazało, zupełnie niepotrzebnie. Pierwsze zajęcia, spotkania w grupach rówieśniczych musiały prowokować koleżeńskie sytuacje. Obserwowaliśmy pierwsze rozmowy i dyskusje … Szybko poznaliśmy możliwości dzieci, ich oczekiwania i zainteresowania. Tego dnia każdy miał możliwość zapoznania się z pracą we wszystkich grupach tematycznych, by potem podjąć decyzję co do głównego zajęcia. Wybór czasem był trudny… oblężenie u Pani Agnieszki Linczak - grupa plastyczna- gdyż wiele było możliwości poznawania nowych technik plastycznych i rozwijania umiejętności. Dużym powodzeniem cieszyła się także grupa muzyczna prowadzona przez Panią Joannę Jagiełło, każdy chciał spróbować swoich sił, nawet jeśli do tej pory jeszcze nie grał na żadnym instrumencie. Pogoda nie rozpieszczała nikogo za oknem, więc cieszyliśmy się, że zorganizowaliśmy zajęcia, a dzieci nie nudziły się w domach.

II dzień - 02.02.2016 - wtorek

Pomału docieraliśmy się. Poznawaliśmy się, odkrywaliśmy swoje oczekiwania, wszyscy starali się jak najwięcej zrobić podczas zajęć. To była satysfakcja, gdy usłyszeliśmy pierwsze, czyste melodie piosenek, mające być w repertuarze przedstawienia. Zresztą wg nas, muzyka i tak odgrywała w nim kluczową rolę. Grupa dała się poznać jako zgrana, fajna paczka, która wie, czego chce i jest nastawiona na sukces. Z takimi dziećmi można było dobrze pracować. Po dużym porannym wysiłku i fizycznym i intelektualnym, wszyscy pałaszowali drożdżówki w czasie przerwy. Często też zaraz było słychać zapytania - Proszę Pani, a co będzie na obiad? Był bardzo wyczekiwany … Już wszyscy wiedzieli jak się poruszać w harmonogramie zajęć, dokąd iść, kogo zapytać. Powstawały też pierwsze prace, naprawdę warte uwagi.

III dzień - 03.02.2016 - środa

Wizyta w Książnicy Pomorskiej. Bardzo pouczająca lekcja czytelnictwa, renowacji starych książek, zapoznawanie się z historią. Praca każdej grupy nabierała rumieńców, zaczęliśmy więc myśleć o wspólnych krótkich spotkaniach, by ćwiczyć teksty piosenek, ustawienie sceniczne. I tu okazało się, że naprawdę mamy świetne dzieciaki! Każdy umiał lub próbował z zaangażowaniem śpiewać, pamięć młodych też nie zawodziła. Praca szła więc szybko do przodu. Budowaliśmy już całe pierwsze sceny. U plastyków także dekoracje i rekwizyty budziły często zachwyt, aż niektórzy zazdrościli, że nie do końca mogą uczestniczyć we wszystkich zajęciach.

IV dzień – 04.02.2016 - czwartek

„Tłusty czwartek” i wizyta w Akademii Sztuki. Było naprawdę ciekawie ... Poważne budowanie spektaklu. Nowe pomysły, trochę różnicy zdań, ale gdzie drwa rąbią, tam i wióry lecą. Szybko znajdowaliśmy kompromis i praca posuwała się naprzód. Muzycy teraz „czyścili” swój repertuar, doskonalili każdą wręcz nutę. Tak trzeba było, choć niektórzy czuli się czasem trochę zmęczeni. Przecież jesteśmy szkołą muzyczną, jakość wykonania to ważna dla nas sprawa! Szkoła zaczęła żyć, często dosłownie….. Było trochę rozgardiaszu, krzyków, ale czwarty dzień intensywnej pracy już dawał się młodzieży we znaki. Za oknem ulewy, nieprzyjemnie….. jak dobrze posłuchać piosenki o kocie, która ma taki fajny rytm…. i wychodzi coraz lepiej ...

V dzień - 05.02.2016 - piątek

Koniec tygodnia. Każdy już troszkę jest zmęczony, ale zajęcia są takie ciekawe….. dziś Zalesie i wielkie wrażenia. Bardzo dużo tworzymy, malujemy, słuchamy. Ale jest i czas na zabawę ... Spacerujemy, bawimy się na świeżym powietrzu kiedy tylko pozwala pogoda. Zimy niestety nie widać….ale i tak mamy dobre humory!

VI dzień - 08.02.2016 - poniedziałek

Jak spędziliście weekend? Trochę brakowało nam zajęć. Ale za to poćwiczyliśmy cały repertuar! Czy jest Pani z nas dumna? I znów zaczęły się wspólne próby, tym razem dokładne, ze szczegółami. Wymagania rosły, ale efekty też. Po cichu gratulowaliśmy sobie wzajemnie. Zapowiada się dobry spektakl.

VII dzień - 09.02.2016 - wtorek

Poranna gimnastyka! Trochę nam się nie chce, ale czego nie robi się dla poprawy urody?! Wizyta w Filharmonii Szczecińskiej. Niektórzy jeszcze tu nie byli, nie widzieli pracy orkiestry. Próba na żywo jest ciekawa. Ha, nie tylko nam nie wychodzi wszystko od razu… Zwiedziliśmy także budynek, poznaliśmy muzyków. Wielu uczestników już tu występowało! Wiadomości o patronie Filharmonii, na pewno nam się przydadzą na lekcjach audycji muzycznych. Próby, próby…. Ale podoba nam się coraz bardziej! Zaciekawieni rodzice przychodzą trochę wcześniej, by nas podpatrywać i słuchać. Są zadowoleni.

VIII dzień - 10.02.2016 - środa

I nastał ważny dzień! Przedstawienie! Każdy jest już zmobilizowany, poranna próba. Co trzeba jeszcze powtórzyć? Ostatnie szlify, podpowiedzi. Kto dyrygentem? Na kogo patrzymy? Stroje, rekwizyty…. Żeby tylko nic nie zapomnieć! Przedstawienie udało się. Publiczność przybyła tłumnie, wszyscy ciekawi naszego widowiska. Było wiele wzruszeń i radości, a swoich emocji nikt nie krył. Byliśmy dumni z młodzieży, z ich zaangażowania, dojrzałości, odpowiedzialności za pracę zbiorową, gdzie każdy miał swój udział. Ale spektakl to nie wszystko. Ważna była też wystawa prac plastycznych. Nasze wytwory i pomysły znalazły swoje miejsce w szkolnej przestrzeni. Niech cieszą oko wszystkich, kiedy znów wrócimy po feriach.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za miłe słowa podziękowań, gratulacji i okazanej życzliwości. Gratulujemy i my młodzieży wytrwałości, zaangażowania i staranności w podejmowaniu odpowiedzialnych zadań, jakim było przygotowanie przedstawienia w dość krótkim czasie i ograniczonych technicznie możliwościach. Mamy nadzieję na kolejne edycje artystycznych spotkań podczas ferii. Do zobaczenia!

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

początek strony...

Trąbki i fagoty kolędowo

opublikował: administrator

15.02.2016

16 stycznia 2016 r. o godz.13.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie odbył się KONCERT KOLĘD, w którym wystąpili uczniowie z klasy trąbki pana Michała Koniarskiego oraz uczniowie z klasy fagotu pana Lecha Olejnika.

Gratulujemy artystom udanego występu.

początek strony...

Festiwal Duetów Instrumentów Dętych

opublikował: administrator

18.01.2016

Uprzejmie informujemy, że 18 marca (piątek) 2016r. rozpocznie się Festiwal Duetów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych.

Przesłuchania przeprowadzone będą w następujących kategoriach: Kategoria I: duety z towarzyszeniem fortepianu, Kategoria II: duety bez fortepianu, Kategoria III: kategoria mieszana (jeden duet z akompaniamentem, drugi utwór bez fortepianu. Prosimy o zapoznanie z harmonogramem przesłuchań.

Wszystkie informacje znajdą Państwo w załącznikach poniżej:

:: regulamin festiwalu...

:: karta zgłoszenia...

:: harmonogram przesłuchań...

początek strony...

KONSULTACJE - GITARA

opublikował: administrator

04.03.2016

Konsultacje w zakresie gry na gitarze zostają przeniesione z dnia 12 marca na dzień 19 marca br.

:: plan 12 marca...

początek strony...

KONCERT UCZNIÓW PSM I ST W RAMACH SCENY AMATORA

opublikował: administrator

19.02.2016

Zapraszamy serdecznie na środową SCENĘ AMATORA, koncert na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. WSTĘP WOLNY 24.02.2016 (środa), godz. 18.00, sala ks. Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca).

DZIEŃ KOBIET W PSM

opublikował: administrator

07.03.2016

Zapraszamy serdecznie we wtorek 8 marca wszystkie Panie na koncert-niespodziankę.

Świętujemy Dzień Kobiet o 17.30 w Auli PSM w Szczecinie, al Wojska Polskiego 115.

początek strony...

KONSULTACJE - GITARA

opublikował: administrator

04.03.2016

Konsultacje w zakresie gry na gitarze zostają przeniesione z dnia 12 marca na dzień 19 marca br.

:: plan 12 marca...

początek strony...

Dzień Otwarty Szkoły

opublikował: administrator

22.02.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie (al. Wojska Polskiego 115) serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na

Dzień Otwarty Szkoły w dniu 2 marca 2016 r. w godz. 15.00-18.00

Zachęcamy szczególnie uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz młodzież szczecińskich szkół gimnazjalnych, którzy chcieliby rozwijać pasję muzyczną w dziale młodzieżowym, aby skorzystali z oferty kształcenia popołudniowego w PSM I stopnia.

Przypominamy także, że mieszkańcy Prawobrzeża mogą zaproponować utalentowanym dzieciom zajęcia w oddziale na Prawobrzeżu. Wszystkie przedmioty, takie jak indywidualne lekcje gry na instrumencie oraz rytmika z kształceniem słuchu i zespół, odbywają się w budynku Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Orkana przy ulicy Portowej 21 w Szczecinie Dąbiu.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA lub REKRUTACJA NA PRAWOBRZEŻE.

:: więcej informacji...

początek strony...

VIII ZACHODNIOPOMORSKI KONKURSU PERKUSYJY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA

opublikował: administrator

17.11.2015

W dniach 21 –22 marca 2016 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie odbędzie się VIII Zachodniopomorski Konkurs Perkusyjny dla uczniów szkół muzycznych I stopnia.

:: regulamin konkursu i karta zgłoszenia

:: nuty tylko do użytku konkursowego

:: potwierdzenie dla szkół

:: plan przesłuchań

BLIŻEJ MUZYKI TADEUSZA SZELIGOWSKIEGO

opublikował: administrator

19.02.2016

Rok 2016 jest rokiem jubileuszowym naszej szkoły. Mija bowiem 70 lat od momentu założenia Niższej i Średniej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. W okresie rozwoju nazwa zmieniła się na Państwową Szkołę Muzyczną Stopnia Podstawowego, a następnie na Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego.

W bieżącym roku zaplanowaliśmy realizację projektu „Poznajmy życie i twórczość patrona szkoły Tadeusza Szeligowskiego w Roku Jubileuszowym 70 lat Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w polskim Szczecinie”.

Pierwsze spotkanie w ramach tego projektu odbędzie się we wtorek 23 lutego br. o godz. 17:45. Będzie to prelekcja pn. „Bliżej muzyki Tadeusza Szeligowskiego”. O życiu i twórczości kompozytora i patrona naszej szkoły barwnie opowie gość specjalny Tomasz Wacław Jabłecki. Nastąpi również otwarcie miejsca pamięci o patronie Tadeuszu Szeligowskim.

Zapraszamy serdecznie Uczniów naszej szkoły, jak również i Państwa Rodziców do udziału w tym wydarzeniu i do wysłuchania prelekcji.Uczniowie, którzy mają w tym czasie zajęcia pn. Audycje Muzyczne – obowiązkowo uczestniczą wraz z nauczycielem teorii w spotkaniu z panem T. Jabłeckim. Jednocześnie prosimy, aby uczniowie klasy III cyklu czteroletniego grupa B nie opuszczali Auli o godz. 18:20 – czyli o godzinie zakończenia lekcji, ale aby pozostali 15 minut dłużej.

początek strony...

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

opublikował: administrator

19.02.2016

początek strony...

KONCERT UCZNIÓW PSM I ST W RAMACH SCENY AMATORA

opublikował: administrator

19.02.2016

Zapraszamy serdecznie na środową SCENĘ AMATORA, koncert na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. WSTĘP WOLNY 24.02.2016 (środa), godz. 18.00, sala ks. Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca).

Koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie: Władysława Zalewskiego - fortepian oraz Kamila Borsuka - akordeon.

Władysław Zalewski urodził się 30 czerwca 2005 w Almaty (Kazachstan) w rodzinie repatriantów, potomków zesłańców polskich. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat pod okiem babci. Przyjęty do PSM I stopnia w Szczecinie w roku 2012 od razu do klasy drugiej. Obecnie uczy się w kasie 5 cyklu sześcioletniego na fortepianie u mgr Ewy Leśniak. Uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 48 w Szczecinie. Osiągnięcia: • Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny Młode Talenty 2015 r. - I miejsce • IX Konkurs Pianistyczny im. Tadeusza Szeligowskiego Poznań 27-28 listopada 2015 r. - II nagroda w grupie pierwszej • VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dziesięciolatków w Opolu 19 listopada 2015 r. - I miejsce Grand Prix • Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia Gdynia 8-9.XII.2014 r. - laureat Kwalifikacja do Przesłuchań Ogólnopolskich • Ogólnopolskie Przesłuchania CEA Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia Warszawa 15-17.I.2015 r. - III miejsce • VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J. Garści w Stalowej Woli 23.05.2014 r.- I miejsce.

Kamil Borsuk urodził się 21.10.2003 r. w Szczecinie. Uczy się grać na akordeonie w klasie mgr Bogdana Górnika. Jest laureatem międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursów muzycznych. Uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie. Osiągnięcia: • 29.04-02.05.2015-VI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Sarajewie( Bośnia i Hercegowina) -II nagroda w III kategorii • 22.02.2015 - Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Wiedniu ( Austria - II nagroda w kategorii B1 • 23-26.04.2014 - XXXIX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Pula ( Chorwacja )- II nagroda w kategorii A1 • 26.03.2014 - XX Kaszubskie Spotkania Akordeonowe w Kościerzynie - III nagroda w kategorii II.

Zapraszamy w imieniu PSM I st. w Szczecinie i Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Zaproszenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

początek strony...

Reporterskim okiem - Ferie w Muzycznej – „Dla każdego coś miłego”

opublikował: administrator, autor: Katarzyna Kuszwara

15.02.2016

W dniach 01.02.-10.02.2016 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego odbyły się artystyczne zajęcia dla dzieci ze szkół ogólnokształcących i szkół muzycznych Szczecina. Organizatorem przedsięwzięcia była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia. Ferie odbyły się dzięki pozyskanej dotacji z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. Naszym celem było urozmaicenie dzieciom wolnego czasu, by na długo w ich pamięciach pozostał jako czas spędzony atrakcyjnie, twórczo i praktycznie. Mamy nadzieję, jako kadra nauczycielska, że nam się to udało, a jak było popatrzcie i przeczytajcie...

Ferie, ferie i po feriach. Ale cóż, co dobre, to i szybko się kończy...

Zacznijmy jednak od początku, kiedy to spotkaliśmy się z rodzicami uczestników na małym zebraniu w szkole. Wtedy troszkę się poznaliśmy, wymieniliśmy nasze oczekiwania i pomysły, omówiliśmy przebieg całego projektu.

I dzień - 01.02.2016-poniedziałek

Grupa uczestników pomału schodziła się do szkoły. Każdy troszkę z pewnym napięciem, niepewnością… jak to będzie? Ta mała obawa udzielała się też nam, nauczycielom, ale jak się później okazało, zupełnie niepotrzebnie. Pierwsze zajęcia, spotkania w grupach rówieśniczych musiały prowokować koleżeńskie sytuacje. Obserwowaliśmy pierwsze rozmowy i dyskusje … Szybko poznaliśmy możliwości dzieci, ich oczekiwania i zainteresowania. Tego dnia każdy miał możliwość zapoznania się z pracą we wszystkich grupach tematycznych, by potem podjąć decyzję co do głównego zajęcia. Wybór czasem był trudny… oblężenie u Pani Agnieszki Linczak - grupa plastyczna- gdyż wiele było możliwości poznawania nowych technik plastycznych i rozwijania umiejętności. Dużym powodzeniem cieszyła się także grupa muzyczna prowadzona przez Panią Joannę Jagiełło, każdy chciał spróbować swoich sił, nawet jeśli do tej pory jeszcze nie grał na żadnym instrumencie. Pogoda nie rozpieszczała nikogo za oknem, więc cieszyliśmy się, że zorganizowaliśmy zajęcia, a dzieci nie nudziły się w domach.

II dzień - 02.02.2016 - wtorek

Pomału docieraliśmy się. Poznawaliśmy się, odkrywaliśmy swoje oczekiwania, wszyscy starali się jak najwięcej zrobić podczas zajęć. To była satysfakcja, gdy usłyszeliśmy pierwsze, czyste melodie piosenek, mające być w repertuarze przedstawienia. Zresztą wg nas, muzyka i tak odgrywała w nim kluczową rolę. Grupa dała się poznać jako zgrana, fajna paczka, która wie, czego chce i jest nastawiona na sukces. Z takimi dziećmi można było dobrze pracować. Po dużym porannym wysiłku i fizycznym i intelektualnym, wszyscy pałaszowali drożdżówki w czasie przerwy. Często też zaraz było słychać zapytania - Proszę Pani, a co będzie na obiad? Był bardzo wyczekiwany … Już wszyscy wiedzieli jak się poruszać w harmonogramie zajęć, dokąd iść, kogo zapytać. Powstawały też pierwsze prace, naprawdę warte uwagi.

III dzień - 03.02.2016 - środa

Wizyta w Książnicy Pomorskiej. Bardzo pouczająca lekcja czytelnictwa, renowacji starych książek, zapoznawanie się z historią. Praca każdej grupy nabierała rumieńców, zaczęliśmy więc myśleć o wspólnych krótkich spotkaniach, by ćwiczyć teksty piosenek, ustawienie sceniczne. I tu okazało się, że naprawdę mamy świetne dzieciaki! Każdy umiał lub próbował z zaangażowaniem śpiewać, pamięć młodych też nie zawodziła. Praca szła więc szybko do przodu. Budowaliśmy już całe pierwsze sceny. U plastyków także dekoracje i rekwizyty budziły często zachwyt, aż niektórzy zazdrościli, że nie do końca mogą uczestniczyć we wszystkich zajęciach.

IV dzień – 04.02.2016 - czwartek

„Tłusty czwartek” i wizyta w Akademii Sztuki. Było naprawdę ciekawie ... Poważne budowanie spektaklu. Nowe pomysły, trochę różnicy zdań, ale gdzie drwa rąbią, tam i wióry lecą. Szybko znajdowaliśmy kompromis i praca posuwała się naprzód. Muzycy teraz „czyścili” swój repertuar, doskonalili każdą wręcz nutę. Tak trzeba było, choć niektórzy czuli się czasem trochę zmęczeni. Przecież jesteśmy szkołą muzyczną, jakość wykonania to ważna dla nas sprawa! Szkoła zaczęła żyć, często dosłownie….. Było trochę rozgardiaszu, krzyków, ale czwarty dzień intensywnej pracy już dawał się młodzieży we znaki. Za oknem ulewy, nieprzyjemnie….. jak dobrze posłuchać piosenki o kocie, która ma taki fajny rytm…. i wychodzi coraz lepiej ...

V dzień - 05.02.2016 - piątek

Koniec tygodnia. Każdy już troszkę jest zmęczony, ale zajęcia są takie ciekawe….. dziś Zalesie i wielkie wrażenia. Bardzo dużo tworzymy, malujemy, słuchamy. Ale jest i czas na zabawę ... Spacerujemy, bawimy się na świeżym powietrzu kiedy tylko pozwala pogoda. Zimy niestety nie widać….ale i tak mamy dobre humory!

VI dzień - 08.02.2016 - poniedziałek

Jak spędziliście weekend? Trochę brakowało nam zajęć. Ale za to poćwiczyliśmy cały repertuar! Czy jest Pani z nas dumna? I znów zaczęły się wspólne próby, tym razem dokładne, ze szczegółami. Wymagania rosły, ale efekty też. Po cichu gratulowaliśmy sobie wzajemnie. Zapowiada się dobry spektakl.

VII dzień - 09.02.2016 - wtorek

Poranna gimnastyka! Trochę nam się nie chce, ale czego nie robi się dla poprawy urody?! Wizyta w Filharmonii Szczecińskiej. Niektórzy jeszcze tu nie byli, nie widzieli pracy orkiestry. Próba na żywo jest ciekawa. Ha, nie tylko nam nie wychodzi wszystko od razu… Zwiedziliśmy także budynek, poznaliśmy muzyków. Wielu uczestników już tu występowało! Wiadomości o patronie Filharmonii, na pewno nam się przydadzą na lekcjach audycji muzycznych. Próby, próby…. Ale podoba nam się coraz bardziej! Zaciekawieni rodzice przychodzą trochę wcześniej, by nas podpatrywać i słuchać. Są zadowoleni.

VIII dzień - 10.02.2016 - środa

I nastał ważny dzień! Przedstawienie! Każdy jest już zmobilizowany, poranna próba. Co trzeba jeszcze powtórzyć? Ostatnie szlify, podpowiedzi. Kto dyrygentem? Na kogo patrzymy? Stroje, rekwizyty…. Żeby tylko nic nie zapomnieć! Przedstawienie udało się. Publiczność przybyła tłumnie, wszyscy ciekawi naszego widowiska. Było wiele wzruszeń i radości, a swoich emocji nikt nie krył. Byliśmy dumni z młodzieży, z ich zaangażowania, dojrzałości, odpowiedzialności za pracę zbiorową, gdzie każdy miał swój udział. Ale spektakl to nie wszystko. Ważna była też wystawa prac plastycznych. Nasze wytwory i pomysły znalazły swoje miejsce w szkolnej przestrzeni. Niech cieszą oko wszystkich, kiedy znów wrócimy po feriach.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za miłe słowa podziękowań, gratulacji i okazanej życzliwości. Gratulujemy i my młodzieży wytrwałości, zaangażowania i staranności w podejmowaniu odpowiedzialnych zadań, jakim było przygotowanie przedstawienia w dość krótkim czasie i ograniczonych technicznie możliwościach. Mamy nadzieję na kolejne edycje artystycznych spotkań podczas ferii. Do zobaczenia!

początek strony...

Trąbki i fagoty kolędowo

opublikował: administrator

15.02.2016

16 stycznia 2016 r. o godz.13.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie odbył się KONCERT KOLĘD, w którym wystąpili uczniowie z klasy trąbki pana Michała Koniarskiego oraz uczniowie z klasy fagotu pana Lecha Olejnika.

Gratulujemy artystom udanego występu.

początek strony...

APEL RADY RODZICÓW

opublikował: administrator

29.01.2016

Rada Rodziców zwraca się do wszystkich Rodziców z gorącą prośbą o uregulowanie wpłat na fundusz Rady Rodziców.

Przypominamy, że składka miesięczna wynosi 25 złotych.

Wpłaty na fundusz muzyczny prosimy kierować na konto nr 48 1240 3930 1111 0010 4181 3077

z dopiskiem: fundusz muzyczny oraz imieniem i nazwiskiem dziecka.

Dzięki Państwa wpłatom dofinansowaliśmy piątkowy Bal Karnawałowy, ufundowaliśmy nagrody na konkursy muzyczne oraz partycypowaliśmy w kosztach wielu imprez organizowanych przez szkołę dla naszych milusińskich.

Przed nami wiele nowych wyzwań, prosimy Państwa o pomoc.

początek strony...

Pośpiewaj Mi Mamo, Pośpiewaj Mi Tato. Szczecin

opublikował: administrator

29.01.2016

W marcu 2016 w Szczecinie rozpoczniemy realizację programu Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato.

Organizatorem projektu w Szczecinie jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Tadeusza Szeligowskiego.

W ramach projektu muzycy przeprowadzają bezpłatne warsztaty śpiewu dla rodziców spodziewających się potomstwa oraz rodziców małych dzieci.

Mama i tata uczą się śpiewania kołysanek i piosenek dziecięcych oraz dowiadują się, jak ważny jest dla malucha kontakt z muzyką. Śpiewanie wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka, stymuluje naukę języka, a przede wszystkim jest dobrą zabawą dla rodziców i ich pociech. Kołysanki w wykonaniu mamy, taty, wspólne muzykowanie w rodzinnym domu to bezcenne wspominania z dzieciństwa, które zapamiętuje się na całe życie.

Projekt Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato jest projektem o charakterze społecznym realizowanym od 2010 roku we Wrocławiu. W 2011 został uhonorowany nagrodą Tulipany Narodowego Dnia Życia.

początek strony...

Koncert Kolędowy uczniów pani Małgorzaty Mozdrzeń-Siemak

opublikował: administrator

25.01.2016

12 grudnia 2015r. w Auli naszej nowo wyremontowanej szkoły PSM I stopnia w Szczecinie odbył się KONCERT KOLĘDOWY, w którym wystąpili uczniowie z klasy wiolonczeli pani Małgorzaty Mozdrzeń-Siemak. W przedświątecznej atmosferze i strojach aniołków kolędowali: Ewa Piątek, Liwia Sokół, Lena Bynowska, Zuzia von Kulessa, Adam Gryciuk, Ola Adamczyk, Ewa Zamuła i Basia Witkowska.

Gratulujemy artystom udanego występu.

początek strony...

ZARZĄDZENIE NR 6/2016 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 20.01.2016 r. w sprawie wprowadzenia „Instrukcji użytkowania dystrybutora wody pitnej VITAL” w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

25.01.2016

Szanowni Państwo. Wszystkie osoby przebywające w budynku szkoły zobowiązane są do przestrzegania zaleceń określonych w przedmiotowej instrukcji. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami załączonymi poniżej.

:: Zarządzenie nr 6/2016 ...

:: instrukcia użytkowania dystrybutora z wodą ...

początek strony...

Relacja z 84. Pleneru Fotograficznego Migawki w budynku PSM I st. w Szczecinie

opublikował: administrator

25.01.2016

"Fajna atmosfera, ciekawe wnętrze, duże zainteresowanie - jednym słowem, 84. Plener Migawki w Willi Grawitza można uznać za naprawdę udany." - tak plener fotograficzny w budynku naszej szkoły podsumował reporter Polskiego Radia Szczecin pan Andrzej Kutys. Miło nam było zaprosić wraz z Polskim Radiem Szczecin na plener fotograficzny do Willi Grawitza w alei Wojska Polskiego 115, który odbył się 23 stycznia 2016 roku. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego zachwyca po modernizacji - i dzięki uprzejmości dyrektor Anny Tarnowskiej oraz Agnieszki Piskorek fotograficy szczecińscy mieli możliwość wykonania wielu fotografii budynku z zewnątrz i ciekawych wnętrz. Dla wielu szczególnie cenny okazał się kontakt z utalentowaną muzycznie młodzieżą i ich pedagogami.

Zapraszamy do wysłuchania obszernej relacji ze spotkania w audycj PR zatytułowanej "Migawka".

Fot. Grzegorz Bera, uczestnik 84. Pleneru Migawki

Relacja z 84. Pleneru Migawki.

początek strony...

Festiwal Duetów Instrumentów Dętych

opublikował: administrator

18.01.2016

Uprzejmie informujemy, że przyjmujemy już zgłoszenia na Festiwal Duetów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych st., który odbędzie się18 marca (piątek) 2016r.

Przesłuchania przeprowadzone będą w następujących kategoriach: Kategoria I: duety z towarzyszeniem fortepianu, Kategoria II: duety bez fortepianu, Kategoria III: kategoria mieszana (jeden duet z akompaniamentem, drugi utwór bez fortepianu).

Wszystkie informacje znajdą Państwo w załącznikach poniżej:

:: regulamin festiwalu...

:: karta zgłoszenia...

początek strony...

VIII REGIONALNY KONKURS WIOLONCZELOWY „MINIATURA”

opublikował: administrator

18.01.2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII REGIONALNYM KONKURSIE WIOLONCZELOWYM „MINIATURA” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I stopnia, który odbędzie się 23 kwietnia 2016r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie.

Wszystkie informacje znajdą Państwo w załącznikach poniżej:

:: regulamin konkursu...

:: karta zgłoszenia...

początek strony...

III Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st. województwa zachodniopomorskiego

opublikował: administrator

15.01.2016

Miło nam zaprosić na III Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I stopnia Województwa Zachodniopomorskiego, który odbędzie się dnia 28 stycznia 2016 roku w Auli budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia Im. T. Szeligowskiego przy al. Wojska Polskiego 115 w Szczecinie. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas II - VI szkół muzycznych I stopnia, a jego celem jest konfrontacja dokonań edukacyjnych w zakresie gry na fortepianie, prezentacja dorobku artystycznego oraz wymiana doświadczeń uczniów i nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych województwa zachodniopomorskiego.

:: regulamin...

:: karta zgłoszenia...

:: harmonogram

:: sprawozdanie

początek strony...

Szkolny Turniej Skrzypcowy

opublikował: administrator

13.01.2016

Szkolny Turniej Skrzypcowy „Wojciech Kilar kontra muzyka klasyczna” dla uczniów skrzypiec i altówki PSM I st. w Szczecinie odbył się 26 stycznia 2016 r. w auli PSM I st. w Szczecinie.

Zgłoszenia uczniów do turnieju przyjmowane były przez koordynatora turnieju do dnia 18 grudnia 2015 roku.

:: regulamin turnieju...

początek strony...

Dzień Otwarty Szkoły

opublikował: administrator

12.01.2015

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w Dniu Otwartym. Zainteresowani goście realizowali kolejne etapy Rajdu po Szkole, który pomagał dotrzeć do wszystkich atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli PSM I stopnia w Szczecinie.

Zapraszamy ponownie już w środę 2 marca 2016 roku. Przypominamy, że PSM I stopnia przyjmuje uczniów do oddziału na prawobrzeżu. Zajęcia odbywają się w ZS nr 2 im. Władysława Orkana w Dąbiu, ul. Portowa 21.

:: harmonogram rekrutacji...

początek strony...

Podsumowanie muzycznej edukacji – Bajki Grajki 2015

opublikował: administrator, tekst: Katarzyna Kuszwara

21.12.2015

Zakończyliśmy IV edycję projektu „Muzyczna edukacja – przyszłość jest w moich rękach”- cykl audycji muzycznych „Muzyczne Bajki – grajki”. Projekt odbywał się w roku 2015, a jego główne cele to przede wszystkim: upowszechnianie kultury muzycznej - nie tylko w środowisku melomanów, rozpowszechnianie dostępu do kultury wyższej wśród młodszych grup wiekowych i innych grup środowiskowych oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez twórcze i edukacyjne działania, zainteresowanie rozwojem i nabywaniem umiejętności muzycznych wraz z kształtowaniem współpracy w grupie, ugruntowaniem zachowań prospołecznych i kulturotwórczych. Wymienione cele zadania zostały osiągnięte, w szczególności otwarty dostęp do dóbr kultury oraz wzrost zainteresowania profesjonalnym kształceniem muzycznym, grą na instrumentach.

Audycje muzyczne wzbogaciły ofertę edukacyjną placówek przedszkolnych i szkół ogólnokształcących w zakresie kulturowym, muzycznym. Poprzez uczestnictwo w nich, dzieci mogły poznawać pasje zawodowe muzyków i ich sylwetki, rozszerzyć znajomość repertuaru od rozrywkowego do klasycznego, słuchać muzyki na żywo. W formach zabawowych poznawały tajniki muzycznej edukacji, przyswajały ważne wiadomości o instrumentach i formach muzycznych, rozróżniały barwy, nastrój linii melodycznej, uczyły się tworzenia akompaniamentu i wiodącej linii melodycznej z wykorzystaniem instrumentarium C.Orffa i dzwonków diatonicznych. Aktywnie uczestniczyły w konkursach i grach muzycznych, mających na celu ugruntowanie usłyszanych wcześniej informacji. Dzieci biorące udział już w czwartej edycji naszego projektu same podkreślają większe zaangażowanie w artystycznych projektach, chętniej zgłaszają się na konkursy artystyczne w placówkach ogólnokształcących (recytacja , gra instrumentalna, taniec). Wykazują także większe zainteresowanie różnorodnością kompozycji, są aktywne podczas koncertów, zadają dużo właściwych pytań o szczegóły instrumentalne lub muzyczne.

Mamy nadzieję na kontynuację tego ważnego projektu i nadal będziemy rozwijać i wzbogacać założone cele, podkreślając duże znaczenie sfery twórczej w harmonijnym rozwoju młodego człowieka.

Projekt finansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

początek strony...

„Przywróćmy duszę zabytkowego fortepianu Steinway & Sons”

opublikował: administrator

04.12.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie prowadzi akcję „Przywróćmy duszę zabytkowego fortepianu Steinway & Sons”. Szkoła zbiera fundusze na renowację niezwykłego instrumentu, który nadal ma szansę służyć rozwojowi wielu szczecińskich talentów.

każdy może wspomóc akcję dokonując wpłaty w formie darowizny na konto nr 93 1020 4795 0000 9002 0278 6119 PKO BP SA I ODDZIAŁ/SZCZECIN

:: więcej informacji...

początek strony...

Koncert Muzyki Polskiej

opublikował: administrator

01.12.2015

17 listopada 2015 roku w Auli PSM I st. przy alei Wojska Polskiego 115 w Szczecinie o godz. 17.30 odbył się Koncert Muzyki Polskiej. Zapraszamy na fotorelację do naszej Galerii.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Koncert w ramach akcji Rodakom na Kresach

opublikował: administrator

27.11.2015

Już w tę sobotę 28 listopada możecie Państwo uczestniczyć w koncercie naszych uczniów i nauczycieli.

początek strony...

Oferta Spotkań z Muzyką

opublikował: administrator

14.01.2016

Fotografia budynku szkoły - lata 60-te XX wieku. Archiwum szkolne.

W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie nie tylko uczymy się grać na różnych instrumentach. Gramy piękną i wzruszającą, poważną i niepoważną muzykę – solowo i w zespołach. Chętnie dzielimy się nią z mieszkańcami Szczecina i regionu Pomorza Zachodniego. Gramy dla Państwa w szczecińskich salach koncertowych, jak również w naszej Auli Kameralnej w budynku będącym zabytkową willą Georga Grawitza. Jesteśmy w samym sercu historycznej dzielnicy Westend – przy al.Wojska Polskiego 115.

Zapraszamy na Spotkania z Muzyką

Muzyki słuchamy przez cały rok. Czasami intymnie, w samotności, ale często chcemy się nią dzielić z innymi. Jeżeli chcielibyście Państwo uświetnić swoją uroczystość, prosimy o kontakt. Solowo i w zespole zagrają i zaśpiewają dla Państwa Uczniowie i Nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie.

początek strony...

DNI KULTURY FRANCUSKIEJ

opublikował: administrator

20.11.2015

Miło nam poinformować, że Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie była współorganizatorem Dni Kultury Francuskiej, które odbywają się w Szczecinie od 17 do 23 listopada 2015 roku pod hasłem "Kultura jako czynnik rozwoju".

19 listopada w Willi Grawitza uczniowie PSM wykonali program muzyczny zatytułowany "Muzyka-Harmonia Świata". Koncert poprowadził Andrzej Wątorski.

Wykonawcy zaprezentowali różne kompozycje. Hanna Karbownik zagrała "Pavanę" Ravela na flecie, Dorota Jasińska na skrzypcach utwór Ravela „Berceuse sur le nom de Gabriel Faure”. Uczennica klasy trzeciej, Anna Wasiljew, zaprezentowała na saksofonie "Pascala" Prousta, zaś Klaudia Kusowska zagrała "Starą piosenkę francuską” Czajkowskiego. Melomani usłyszeli "Habanerę" z opery Carmen w wykonaniu Heleny Korniluk oraz pieśń Torreadora z tejże opery Bizeta, którą zaprezentowała Aleksandra Kępińska. Zuzanna Woronowicz zagrała "Walc Francuski". Na wiolonczeli Barbara Witkowska przedstawiła „Wieśniaczkę” Ph. Rameau, a uczennica klasy szóstej Magda Milewska zaprezentowała kompozycję autorstwa Claude'a Debussiego „Mały murzynek”.

Zebranych w Willi Grawitza ucieszyły także dwie kompozycje wykonane w kwartetach: "Rondo" J. Ph. Rameau zaprezetował kwartet fletowy w składzie: Łucja Kurzajewska, Helena Korniluk, Karolina Woźniak, Weronika Włodarczyk. Kwartet smyczkowy zaś przygotował kompozycję Claude'a Gervaise'a „ Bransle”, a zagrały w nim uczennice Karolina Baranowska - skrzypce, Julia Szczerbik - skrzypce, Ewa Zamuła - wiolonczela oraz Klara Bieluń na altówce.

Koncert zakończył Maciej Matias wykonując na trąbce „Preludium do "Te Deum". Spotkanie muzyczne w ramach Dni Kultury Francuskiej naznaczone było pamięcią o tragedii, która wydarzyła się w Paryżu 13 grudnia.

początek strony...

Fundusz muzyczny

opublikował: administrator

19.10.2015

Wpłaty na fundusz muzyczny prosimy kierować na konto nr 48 1240 3930 1111 0010 4181 3077

z dopiskiem: fundusz muzyczny oraz imieniem i nazwiskiem dziecka

początek strony...

Fotoreporterska relacja ze spotkania młodzieży polsko-niemieckiej w ramach Projektu „Rozrywkowe ABC-spotkanie młodych big-bandów” Szczecin 2015

opublikował: administrator

28.09.2015

W dniach 7-12 września 2015 gościliśmy młodzież z Gymnasium am Stadtpark w Krefeld w ramach Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży. W tym roku obchodziliśmy mały jubileusz- 5 lecie spotkań artystycznych w ramach współpracy big-bandów. Doskonała atmosfera, wyrównany poziom gry obu zespołów, wzajemne koleżeńskie kontakty przyniosły dobre efekty i tym razem. Młodzież bawiła się świetnie, doceniając w szczególny sposób naszą gościnność i bardzo bogaty program spotkania. Przez cały tydzień sprzyjała nam również pogoda, dzięki temu mogliśmy zwiedzić najpiękniejsze miejsca miasta, popływać statkiem po porcie, uczestniczyć w historycznej lekcji w szczecińskich podziemiach. Ale najważniejsze były wspólne próby i koncerty. Jak zawsze okazało się, że muzyka to fantastyczne spoiwo narodów. Wymiana doświadczeń pedagogów, wspólne aranżacje i instrumentacje utworów, wzajemne zabiegi artystyczne o jak najwyższą jakość wykonawczą przyniosły świetny rezultat

Zagraliśmy trzy koncerty: Różanka w Parku Kasprowicza – 9 września, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia – 10 września, Dom Kultury Słowianin – 11 września.

Pilnie ćwiczcie i doskonalcie swoje umiejętności, bo już w marcu 2017 zespół Art Band pojedzie znów do Krefeld na doroczny koncert Gymnasium am Stadtpark Uerdingen.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Statut PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

31.03.2015

ZARZĄDZENIE NR 75 /2015 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 12.06.2015 r. w sprawie wprowadzenia zmian do Statutu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

Statut Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie

początek strony...

Misja PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

25.08.2012

 • Nasza Szkoła:
 • - kształci i wychowuje w zakresie edukacji artystycznej przyszłych profesjonalnych muzyków oraz świadomych odbiorców sztuki
 • - ucząc w systemie indywidualnej gry na instrumentach promuje wspólne muzykowanie w zespołach i chórze
 • - rozwija osobowość, wrażliwość estetyczną i otwartość społeczną
 • - uczy kreatywności, systematycznej pracy, odpowiedzialności i umiejętności pracy w zespole
 • - organizuje warsztaty i spotkania z mistrzami w dziedzinie muzyki
 • - umożliwia wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami szkół muzycznych w środowisku lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym

:: koncepcja pracy szkoły na lata 2012 - 2015...

początek strony...

projekt MAŁY MOZART

opublikował: administrator

15.09.2015

Miło nam zaprosić na wznowienie zajęć pod hasłem Mały Mozart.

Pierwsze zajęcia odbędą się 02.10.201 (piątek) tylko dla dzieci kontynuujących zajęcia z zeszłego roku. Spotkania planowane są w piątki w godzinach 18.25-19.10 w sali 38.

Serdecznie zapraszamy

początek strony...

Piccolo Paganini – Nauka języka włoskiego dla uczniów PSM I st.

opublikował: administrator

11.09.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego uruchamia II edycję programu innowacji pedagogicznej pn. „Piccolo Paganini – Nauka języka włoskiego dla uczniów PSM I st.”, w ramach Miejskiego Programu Wspierania Nauki Języków Obcych finansowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin.

Zajęcia dla naszych uczniów są bezpłatne. Program przeznaczony jest dla uczniów klas III, IV,V i VI cyklu 6 - letniego oraz III i IV cyklu 4 - letniego sekcji instrumentów smyczkowych i gitary (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara). Zajęcia odbywają się w wymiarze 1 jednostki lekcyjnej tygodniowo (45 minut).

Lekcje będą prowadzone przez panią Dorotę Jasińską, nauczycielkę gry na skrzypcach w naszej Szkole, posiadającą również kwalifikacje w zakresie nauczania języka włoskiego.

Według wstępnego planu zajęcia będą odbywać się w czwartki w godzinach 15.50-16.35 w sali nr 5. Zapisy prowadzone są w sekretariacie Szkoły, także telefonicznie.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 517 785 810. Ilość miejsc ograniczona.

początek strony...

Nowe instrumentarium Szkoły

opublikował: administrator

10.07.2015

Rewitalizacja budynku PSM I st. w Szczecinie dała nam możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu nowych instrumentów do zmodernizowanej szkoły.

3 sierpnia 2015 roku z prawdziwą przyjemnością szkoła przyjęła pianina i fortepian, które zostały wybrane w salonie fabrycznym Yamaha w Hamburgu. Wniesienie instrumentów na teren odrestaurowanego budynku szkolnego przebiegały pod opieką pani dyrektor PSM I st. Anny Tarnowskiej oraz kierownika sekcji fortepianu i harfy pana Georgiya Polaka.

Nowy fortepian akustyczny (tzw. gabinetowy), 5 pianin klasycznych i 4 pianina elektryczne zaczną w pełni służyć uczniom, pedagogom i wszystkim, którzy będą mieli przyjemność uczestniczyć w ważnych wydarzeniach Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie już od 1 września 2015 roku.

Zakup instrumentów dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Rozwój infrastruktury – Infrastruktura szkolnictwa artystycznego.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Zestaw podręczników w roku szkolnym 2015/2016

opublikował: administrator

3.06.2015

:: zobacz listę podręczników...

początek strony...

FERIE W MUZYCZNEJ

opublikował: administrator

14.12.2015

Jeśli masz od 6 do 12 lat, jesteś uczniem szkół ogólnokształcących miasta Szczecina, masz umiejętności gry na instrumencie lub potrafisz śpiewać, interesujesz się artystyczną działalnością lub chcesz poznać, czy masz ukryty talent w tym kierunku, koniecznie przyjdź do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego na artystyczne zimowe półkolonie, które odbywają się w terminie od 1 lutego (pon) do 10 lutego (środa) 2016 roku.

We wspólnej zabawie będziemy tworzyć prawdziwe przedstawienie oparte na treści bajki z wykorzystaniem specjalnie dla Was zinstrumentowanej muzyki, wykonanej przez Was scenografii i rekwizytów teatralnych, samodzielnie odegranych ról bohaterów. We wszystkich działaniach pomogą Wam nauczyciele i instruktorzy, a całość opowieści połączy reżyser. Przedstawienie zaprezentujemy w auli szkoły w dniu 10 lutego 2016 o godz. 16,00. Już dziś zaproś swoich rodziców, dziadków, opiekunów, kolegów na fantastyczne, artystyczne popołudnie.

Wypoczynek zgłoszony w Kuratorium Oświaty.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI.

:: szczegółowe informacje dotyczące artystycznych zimowych półkolonii w PSM I st.

:: Karta Kwalifikacyjna uczestnika Wypoczynku

:: Szczegółowy harmonogram Wypoczynku

początek strony...

ZEBRANIE W SPRAWIE FERII W MUZYCZNEJ

opublikował: administrator

Zapraszamy na zebranie z rodzicami przed pòłkolonią w dniu 29.01.2016 godz.18.30 w auli - sala nr 16 w siedzibie szkoły al.Wojska Polskiego 115. Bardzo prosimy o obecność i zapraszamy.

Jeśli masz od 6 do 12 lat, jesteś uczniem szkół ogólnokształcących miasta Szczecina, masz umiejętności gry na instrumencie lub potrafisz śpiewać, interesujesz się artystyczną działalnością lub chcesz poznać, czy masz ukryty talent w tym kierunku, koniecznie przyjdź do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego na artystyczne zimowe półkolonie, które odbywają się w terminie od 1 lutego (pon) do 10 lutego (środa) 2016 roku.

We wspólnej zabawie będziemy tworzyć prawdziwe przedstawienie oparte na treści bajki z wykorzystaniem specjalnie dla Was zinstrumentowanej muzyki, wykonanej przez Was scenografii i rekwizytów teatralnych, samodzielnie odegranych ról bohaterów. We wszystkich działaniach pomogą Wam nauczyciele i instruktorzy, a całość opowieści połączy reżyser. Przedstawienie zaprezentujemy w auli szkoły w dniu 10 lutego 2016 o godz. 16,00. Już dziś zaproś swoich rodziców, dziadków, opiekunów, kolegów na fantastyczne, artystyczne popołudnie.

Wypoczynek zgłoszony w Kuratorium Oświaty.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI.

:: szczegółowe informacje dotyczące artystycznych zimowych półkolonii w PSM I st.

:: Karta Kwalifikacyjna uczestnika Wypoczynku

:: Szczegółowy harmonogram Wypoczynku

początek strony...

Styczniowy Harmonogram

opublikował: administrator

15.01.2016

13.01.2016r. - REGIONALNE PRZESŁUCHANIA CEA ZESPOŁÓW AKORDEONOWYCH

15.01.2016r. - WYSTAWIENIE OCEN PRZEWIDYWANYCH

19-21.01.2016r. - PRZESŁUCHANIA TECHNICZNE SEKCJI FORTEPIANU

18-23.01.2016r. PONIEDZIAŁEK-SOBOTA - KONCERTY PÓŁROCZNE SEKCJI DĘTEJ

DO 26.01.2016r. - WPISANIE OCEN DO KART OCEN

28.01.2016r. - PÓŁROCZNY KONCERT ZESPOŁÓW KAMERALNYCH

29.01.2016r. - RADA PEDAGOGICZNA KLASYFIKACYJNA

20-22.01.2016r. - EGZAMINY KLAS PROGRAMOWO NAJWYŻSZYCH

26.01.2016r. - TURNIEJ SKRZYPCOWY

28.01.2016r. - III REGIONALNY KONKURS PIANISTYCZNY SZKÓŁ MUZ. I st. WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

:: harmonogram zajęć - styczeń 2016

początek strony...

Muzyczne Bajki Grajki dla 600. uczniów szczecińskich szkół

opublikował: administrator

10.07.2015

Z wielkim sukcesem zakończyliśmy wiosenny etap projektu Muzyczne Bajki Grajki, który jest rozszerzeniem oferty PSM I st w Szczecinie i pomyślany został jako cykl audycji muzycznych, z których każda ma swój temat przewodni. Audycje w IV edycji tego projektu skierowane są do starszych dzieci grup przedszkolnych oraz do dzieci klas I-IV szkół podstawowych. Naszym celem jest rozbudzanie dziecięcej wyobraźni, przekazywanie piękna muzyki i kształtowanie wartości estetycznych poprzez dźwięki bajkowych melodii. W zorganizowanych czterech koncertach-audycjach muzycznych udział wzięło siedem placówek przedszkolnych i szkolnych. Ogółem gościliśmy ponad 600 dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Poprosiliśmy o pomoc dziesięciu zawodowych wykonawców (muzyków i konferansjerów). Artyści opowiadali o swoich pasjach i próbowali zaszczepić w dzieciach przekonanie, że przyszłość każdego z nas zależy od nas samych, a ludzie z szerokimi horyzontami łatwiej osiągają sukces. Muzycy dzielili się radościami ze swoich osobistych sukcesów artystycznych, opowiadali młodym słuchaczom zabawne anegdoty. W prosty, przystępny i ciekawy sposób dzieci poznały różnorakie formy muzyczne, elementy dzieła muzycznego oraz instrumenty.

Zaproponowaliśmy zróżnicowane instrumentarium, począwszy od instrumentów dętych blaszanych (trąbki, puzon, waltornia, tuba), instrumenty dęte drewniane (flet), instrumenty smyczkowe i klawiszowe (fortepian, wiolonczela, altówka). Dobór repertuaru został szczególnie przemyślany, by poprzez melodyjną, bajkową muzykę najlepiej zilustrować wiedzę teoretyczną i zainteresować młodego słuchacza.

Chcąc włączyć dzieci do aktywnego uczestnictwa ruchowego w zajęciach, zaproponowaliśmy szereg zabaw kształtujących niezależność ruchową kończyn, wpływających na podzielność uwagi w wykonywaniu różnych zadań lub rozwijających zdolności manualne. Wszystko to przy „żywej” muzyce z wykorzystaniem bajkowych, pięknych melodii.

Wielu uczestników spotkań zainteresowanych było nauką na instrumencie, który najbardziej się podobał. Dzieci prezentowały także swoje umiejętności muzyczne poprzez aktywność ruchową podczas zajęć oraz śpiew. Przewidzieliśmy drobne upominki dla dzieci, by na długo w ich pamięci pozostały miłe wspomnienia. Stanowiły one nagrody za chęć uczestnictwa w konkursach muzycznych i zagadkach. Mamy nadzieję, że poprzez miłe skojarzenia dzieci zainteresują się muzyką na dłużej.

Nasze audycje muzyczne wzbogaciły ofertę edukacyjną placówek przedszkolnych i szkół ogólnokształcących w zakresie kulturowym, muzycznym. Poprzez uczestnictwo w nich dzieci mogły poznawać pasje zawodowe muzyków i ich sylwetki, rozszerzyć znajomość repertuaru od rozrywkowego do klasycznego, słuchać muzyki na żywo. W formach zabawowych poznawały tajniki muzycznej edukacji, przyswajały ważne wiadomości o instrumentach i formach muzycznych, rozróżniały barwy, nastrój linii melodycznej, uczyły się tworzenia akompaniamentu i wiodącej linii melodycznej z wykorzystaniem instrumentarium C. Orffa i dzwonków diatonicznych. Aktywnie uczestniczyły w konkursach i grach muzycznych, mających na celu ugruntowanie usłyszanych wcześniej informacji.

Dzieci biorące udział już w czwartej edycji naszego projektu same podkreślają większe zaangażowanie w artystycznych projektach, chętniej zgłaszają się na konkursy artystyczne w placówkach ogólnokształcących (recytacja , gra instrumentalna, taniec). Wykazują także większe zainteresowanie różnorodnością kompozycji, są aktywne podczas koncertów, zadają dużo właściwych pytań o szczegóły instrumentalne lub muzyczne.

Od października zapraszamy ponownie na spotkania z cyklu Muzyczne Bajki Grajki, tym razem u nas, w odrestaurowanym budynku na alei Wojska Polskiego 115.

Dziękujemy także Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Szczecin, bez którego wsparcia moglibyśmy zrobić o wiele, o wiele mniej.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Niezwykły koncert w Różance

opublikował: administrator

19.09.2015

Państwowa Szkła Muzyczna I stopnia w Szczecinie oraz Gymnasium am Stadtpark Uerdingen w Krefeld od 2010r. tworzą aktywizujące młodzież, artystyczne projekty, których ważnym celem jest promocja twórczości mlodych muzyków. Mija już pięć lat dobrej współpracy. Nasz mały jubileusz uczciliśmy koncertem.

9 września 2015 roku o godzinie 17.00 zaprosiliśmy wszystkich melomanów i sympatyków do Ogrodu Różanego w Parku Kasprowicza w Szczecinie, gdzie zagrały połączone siły dwóch szkół, a reprezentowały je: Zespół Art Band Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Orkiestra Dęta Gymnasium am Stadtpark Uerdingen. Dziękujemy przybyłym gościom i zapraszamy na następne koncerty

początek strony...

Nie-Zwykły Plakat!

opublikował: administrator

28.08.2015

Kultura jest Na Widoku! WSZĘDZIE! Także w bibliotece PSM I stopnia w Szczecinie.

Plakat pojemny jak biblioteka!

Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć i pobrać do 11 października w ramach projektu Kultura Na Widoku. Na specjalnie przygotowanych plakatach umieszczonych w bibliotekach, szkołach, domach i centrach kultury w całej Polsce czekają propozycje z legalnych źródeł dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kultura Na Widoku uzyskała wyróżnienie „Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25 -lecie Samorządności”. Projekt realizuje Fundacja Legalna Kultura. Partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu, dosłownie i w przenośni, wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2014 r. W tym roku Kultura Na Widoku rozszerza swój zasięg dzięki plakatom. Do kilkuset miast i miasteczek z utrudnionym dostępem do kultury trafi 10 tysięcy plakatów Kultury Na Widoku, które zawisną w przestrzeni publicznej oraz w bibliotekach, domach kultury i szkołach, zachęcając do sięgania po kulturę z legalnych źródeł. Sercem projektu jest strona internetowa. Niezależnie od preferencji i miejsca zamieszkania – ponad wszelkimi barierami – miliony odbiorców będą mogły skorzystać z bogatej oferty kulturalnej, ponieważ wszystkie utwory są dostępne również na www.kulturanawidoku.pl.

Projekt ma na celu budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i jest skierowany do wszystkich – nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł.

Na plakatach umieszczone zostały okładki płyt, książek, filmów, gier i archiwaliów. Wybierając konkretną pozycję można ściągnąć ją na swój smartphone, tablet czy komputer za pomocą QR kodów (szereg znaków graficznych z zakodowaną informacją promocyjną) lub linków korzystając z prostej instrukcji umieszczonej na plakacie. Jeszcze więcej kulturalnych propozycji można znaleźć na stronie www.kulturanawidoku.pl

Organizatorem projektu jest Fundacja Legalna Kultura, która powstała, ponieważ Świat ma wiele twarzy. Żyjemy w cywilizacji różnorodności. Naszą intencją jest, by nie zatracić fundamentalnych dla kultury idei i wartości podstawowych, takich jak: bycie fair wobec innych, możliwość wyboru i prawo do poszanowania wszystkiego, co jest naszym wkładem w kulturowy rozwój społeczeństwa i państwa.

początek strony...

Muzyczne bajki grajki - edycja czwarta

opublikował: administrator

19.09.2015

W terminie 01.10.2015 - 15.12.2015 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat na cykl audycji muzycznych.

01.10.2015 r. godz. 10:00 i 11:30 Muzyczne Bajki – Grajki część III „Międzynarodowy Dzień Muzyki.”

19.10.2015 r. godz. 10:00 i 11:30 Muzyczne Bajki – Grajki część IV „Poznajemy instrumenty perkusyjne”

12.11.2015 r. godz. 10:00 i 11:30 Muzyczne Bajki – Grajki część V „Polska od morza do Tatr”

23.11.2015 r. godz. 10:00 i 11:30 Muzyczne Bajki - Grajki część VI „ Bajeczne czary-mary”

09.12.2015 r. godz. 10:00 i 11:30 Muzyczne Bajki-Grajki część VII „ Zimowe odgłosy”

15.12.2015 r. godz. 10:00 i 11:30 Muzyczne Bajki – Grajki część VIII „W świątecznym nastroju”

Projekt dofinansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

Wszystkie spotkania odbywać się będą w naszej siedzibie przy al. Wojska Polskiego 115.

:: bliższe informacje o projekcie...

:: formularz zgłoszeniowy...

początek strony...

Już w grudniu kolejne warsztaty w ramach "Edukacji z Mistrzem"

opublikował: administrator

30.10.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im.Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie zaprasza na Warsztaty gitarowe z cyklu „Edukacja z Mistrzem” z dr. Łukaszem Kuropaczewskim z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Warsztaty odbędą się w dniach 3 i 4 grudnia 2015 r. w budynku PSM I st. w Szczecinie przy al. Woj. Polskiego 115. W ramach projektu przewidziano zajęcia indywidualne dla uczniów szkół muzycznych województwa zachodniopomorskiego

:: informacje szczegółowe

:: karta zgłoszenia

początek strony...

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach "Edukacji z Mistrzem"

opublikował: administrator

26.10.2015

W ramach projektu "Edukacja z Mistrzem" zapraszamy już w listopadzie na warsztaty. Tym razem w tajniki gry na akordeonie wprowadzi prof. Bogdan Dowlasz. Zajęcia dla nauczycieli i uczniów klas akordeonu szkół muzycznych odbędą się w dniach 17-18.11.2015r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej przy al. Wojska Polskiego 115 w Szczecinie.

:: informacje szczegółowe

:: harmonogram...

początek strony...

Dzień Otwarty Szkoły

opublikował: administrator

01.12.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie (al. Wojska Polskiego 115) serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 11 stycznia 2016 r. w godz. 15.00-18.00

:: więcej informacji...

początek strony...

Dzień Otwarty Szkoły

opublikował: administrator

01.12.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie (al. Wojska Polskiego 115) serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 11 stycznia 2016 r. w godz. 15.00-18.00

:: więcej informacji...

początek strony...

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

opublikował: administrator,

24.12.2015

początek strony...

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

opublikował: administrator,

22.12.2015

początek strony...

W przedświątecznej atmosferze

opublikował: administrator

07.12.2015

początek strony...

Grudzień 2015

opublikował: administrator

27.11.2015

początek strony...

"Sternchen im Advent" / "Gwiazdki przed Gwiazdką"

opublikował: administrator

23.11.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie wraz ze Stowarzyszeniem Willa Grawitza oraz Gutshaus Ramin mają przyjemność zaprosić Państwa na szczególny koncert: uczennice i uczniowie PSM im. Tadeusza Szeligowskiego zagrają tradycyjne kolędy w opracowaniu na fortepian, instrumenty dęte i smyczkowe.

Koncert rozpocznie się o godz. 16:00 w niedzielne popołudnie 13 grudnia 2015.

Bardzo byśmy się cieszyli, gdybyście Państwo znaleźli chwilę, aby wspólnie celebrować czas adwentu.

początek strony...

Świąteczne Kolędowanie

opublikował: administrator

16.11.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie zaprasza uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół na ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

22 grudnia (wtorek) godz. 18:00 w Auli Szkoły

W programie: muzykowanie rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd.

początek strony...

Koncert Muzyki Polskiej

opublikował: administrator

10.11.2015

Serdecznie zapraszamy we wtorek 17 listopada 2015 roku na Koncert Muzyki Polskiej do Auli PSM I st. przy alei Wojska Polskiego 115 w Szczecinie o godz. 17.30.

W programie usłyszycie Państwo utwory znakomitych kompozytorów, min. Fryderyka Chopina i Witolda Lutosławskiego. Wykonawcami są utalentowani uczniowie PSM I st. z klas od pierwszej do szóstej.

początek strony...

Terminarz listopadowy

opublikował: administrator

02.11.2015

Posiedzenie Rady Pedagogicznej szkoły - 6.11.15r. godz. 13.30 aula

Narodowe Święto Niepodległości – 11.11.15r. - dzień wolny

Koncert Muzyki Polskiej – 17.11.15r. godz. 17.30 aula

Edukacja z Mistrzem – prof. Bogdan Dowlasz (akordeon) 17-18.11.2015r.

początek strony...

Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny Młode Talenty
Szczecin 7 - 10 maja 2015 r.

opublikował: administrator

5.12.2014

W dniach 7 - 10 maja 2015 r. w auli Akademii Sztuki przy placu Orła Białego 2 w Szczecinie odbył się Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny "Młode Talenty". Przesłuchania konkursowe odbywały się w dniach 8 - 9 maja 2015 r. - Sala Kameralna Akademii Sztuki w Szczecinie pl. Orła Białego 2.

:: regulamin konkursu_pl - karta zgłoszenia...

:: regulamin konkursu_de...

:: jurorzy...

:: harmonogram prób...

:: harmonogram przesłuchań_pl...

:: harmonogram przesłuchań_de...

:: sprawozdanie...

początek strony...

NABÓR DO ODDZIAŁU KLASY I na PRAWOBRZEŻU - dotyczy dzieci urodzonych w 2005 roku i młodszych.

opublikował: administrator

4.05.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2015/2016 do klasy I cyklu sześcioletniego, oddziału na Prawobrzeżu, w specjalnościach: gra na fortepianie, gra na gitarze. Wszystkie zajęcia, będące w planie klasy I, tj.: lekcje indywidualne gry na instrumencie oraz rytmika z kształceniem słuchu i zespół będą odbywały się w budynku Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Orkana przy ul. Portowej 21 – Szczecin Dąbie – Oddział na Prawobrzeżu. Wnioski o przyjęcie do PSM I st. w Szczecinie są do pobrania na stronie internetowej lub w sekretariacie budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Jana Styki 13 w Szczecinie(zastępczy budynek PSM I st.). Dokumenty należy złożyć w sekretariacie PSM I st. przy ul. Jana Styki 13 do dnia 3 czerwca 2015 r. Wstępne badanie predyspozycji do nauki w szkole muzycznej odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2015 r. w budynku VII LO przy ul. Jana Styki 13. Szczegółowe informacje w sekretariacie PSM tel. 91 4232655

:: wniosek o przyjęcie do Szkoły...

:: harmonogram rekrutacji...

:: regulamin rekrutacji...

:: opis badania przydatności dziecka do Szkoły Muzycznej...

początek strony...

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016 - zapraszamy!

opublikował: administrator

12.02.2015

Uwaga!
Zapisy do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego odbywają się tymczasowo w budynku VII LO przy ul. Jana Styki 13 w Szczecinie.

:: harmonogram rekrutacji...

:: regulamin rekrutacji...

:: wniosek o przyjęcie dziecka do Szkoły...

:: opis badania przydatności dziecka do Szkoły Muzycznej...

początek strony...

Polsko - Francuskie Spotkanie Młodych Muzyków

opublikował: administrator

12.04.2015

Tegoroczny projekt to kontynuacja nawiązanej w 2013 roku współpracy instytucji oświatowych prowadzących działalność także w zakresie kultury, tj.: Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego i Conservatoire Musique, Danse, et Art Dramatique Asnières/ Paris. Polsko-Francuskie Spotkanie Młodych Muzyków to projekt artystyczny z dziedziny kultury rozwijający współpracę polsko-francuską w zakresie muzyki. Jego głównym założeniem jest wzajemne poznawanie kultury narodowej, szerzej pojętej kultury europejskiej i promocja twórczości młodych kompozytorów.

początek strony...

Zagraj ze mną dźwięki bajkami malowane

opublikował: administrator

30.04.2015

W dniu 27 maja 2015r. o godz.17.30 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie odbędą się Spotkania muzyczne "Zagraj ze mną dźwięki bajkami malowane". Spotkania muzyczne kierowane są do skrzypków klas V, VI cyklu sześcioletniego i klasy IV cyklu czteroletniego PSM I st. w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy

:: regulamin...

początek strony...

Koncert klasy fletu Anny Leszczyńskiej

opublikował: administrator

17.04.2015

W dniu 28 kwietnia 2015r. o godz.18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego odbył się Koncert klasy fletu Anny Leszczyńskiej.

początek strony...

Koncert w przedszkolu

opublikował: administrator

17.04.2015

W dniu 31 marca 2015r. odbył się koncert promocyjny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im.T.Szeligowskiego w przedszkolu nr 20 przy ul. Wieniawskiego 17. Organizacja i prowadzenie Agnieszka Iżykowska.

:: program koncertu...

początek strony...

VII Regionalny Konkurs Wiolonczelowy "Miniatura"

opublikował: administrator

20.03.2015

W dniu 27 kwietnia 2015 r. w Akademii Sztuki przy placu Orła Białego 2 w Szczecinie odbył się VII Regionalny Konkurs Wiolonczelowy "Miniatura" dla uczniów szkół muzycznych I st.

:: regulamin i karta zgłoszenia...

:: harmonogram...

początek strony...

Turniej skrzypcowy "Dorota Obijalska kontra muzyka filmowa"

opublikował: administrator

4.03.2015

Dnia 2 marca 2015 r. w Trafostacji Sztuki odbył się Turniej skrzypcowy "Dorota Obijalska kontra muzyka filmowa".W turnieju wzięło udział 48 uczniów z PSM I st. w Szczecinie z Prywatnej Szkoły Muzycznej L. Piwoniego oraz Stowarzyszenia Sztuki TAK!. Koordynatorem turnieju była Agnieszka Iżykowska.Turniej prowadziła Ewa Pukos. Sponsorami turnieju byli: Rada Rodziców przy PSM I st. w Szczecinie, Salon Muzyczny "Fan" Firma Music Dealer z Lublina, Stowarzyszenie " Villa Artis" przy PSM I st. w Szczecinie. Komisja w składzie: Anna Strycharczyk przewodnicząca, Agnieszka Iżykowska, Monika Kościelecka przyznały nagrody.

:: wyniki turnieju...

początek strony...

Muzyczne bajki grajki - edycja czwarta

opublikował: administrator

27.02.2015

W terminie 13.04.2015 - 15.12.2015 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat na cykl audycji muzycznych.

Projekt dofinansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

:: bliższe informacje o projekcie...

:: formularz zgłoszeniowy...

początek strony...

Zachodniopomorski Turniej Etiud Fletowych

opublikował: administrator

9.01.2015

W dniu 26 lutego 2015 r.w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie odbył się Zachodniopomorski Turniej Etiud Fletowych szkół muzycznych I stopnia. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 31 osób. Wiele wykonywanych utworów było na bardzo dobrym poziomie.

:: regulamin, karta zgłoszenia...

:: wyniki...

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Kolędy nadszedł czas!

opublikował: administrator

15.12.2014

W dniu 16 grudnia 2014r. o godz.13.00 w Zespole Szkół nr 4 odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów,chóru oraz orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Szeligowskiego w Szczecinie.

:: program koncertu...

W dniu 18 grudnia 2014r. o godz.10.00 w Przedszkolu nr 20 odbył się Koncert Kolęd uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinie z klasy Pani Agnieszki Iżykowskiej. Prowadzenie koncertu i konkursu Agnieszka Iżykowska.

:: program koncertu...

początek strony...

Informacje dotyczące remontu generalnego siedziby PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

2.08.2014

Informujemy, iż od dnia 10 lipca 2014 r. nasza szkoła funkcjonuje w zastępczym, na czas generalnego remontu, budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Jana Styki 13.

Składamy podziękowanie wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i pomogli w przeprowadzce z budynku przy al. Woj. Polskiego 115 do budynku VII LO przy ul. Jana Styki 13. Szczególnie gorąco dziękujemy Panu Bogdanowi Gawrońskiemu za użyczenie samochodu oraz za pomoc w pakowaniu majątku szkolnego. Dziękujemy również Panu Łukaszowi Piątek, Pani Julicie Walles oraz uczennicom Katarzynie Walles i Karinie Paul.

zobacz galerię zdjęć wykonanych podczas przeprowadzki...

W dniu 17 lipca 2014 r. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek podpisali umowę na realizację projektu „Przebudowa z renowacją zabytkowego budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie na cele edukacyjne i kulturalne”. Szczegóły na temat tego wydarzenia można przeczytać na stronach internetowych Urzędu Miasta Szczecin, Urzędu Marszałkowskiego oraz Kuriera Szczecińskiego oraz innych portali miejskich. Zapraszamy do lektury!

Muzyczna będzie jak nowa

Największa inwestycja oświaty

Modernizacja Państwowej Szkoły Muzycznej

Modernizacja Szkoły Muzycnej

Renowacja Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia

początek strony...

II Regionalny Konkurs Pianistyczny szkół muzycznych I st. województwa zachodniopomorskiego

opublikował: administrator

24.11.2014

W dniu 10 stycznia 2015 r.w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie odbył się II Regionalny Konkurs Pianistyczny szkół muzycznych I st. województwa zachodniopomorskiego.W konkursie wzięło udział 42 uczestników, poziom wykonywanych utworów był bardzo wyrównany.

:: sprawozdanie...

:: regulamin...

:: karta zgłoszenia...

:: harmonogram...

początek strony...

UWAGA! - zmiana planu zajęć w okresie matur

opublikował: administrator

29.04.2015

:: ZMIENIONY ROZKŁAD ZAJĘĆ TEORETYCZNYCH - 6 maja 2015

:: ZMIENIONY ROZKŁAD ZAJĘĆ TEORETYCZNYCH - od 11 do 15 maja 2015

:: ZMIENIONY ROZKŁAD ZAJĘĆ TEORETYCZNYCH - od 18 do 22 maja 2015

W środę, 6 maja 2015 roku: odwołuje się zajęcia chóru przygotowawczego, zajęcia chóru szkolnego odbędą się zgodnie z planem od 18:25 do 20:00.

początek strony...

Festiwal Gam 3-5 listopada 2014 r.

opublikował: administrator

28.10.2014

W dniach 3-5 listopada 2014r. uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie, grający na instrumentach strunowych brali udział w „Festiwalu Gam”. Czy warto grać gamy?...

początek strony...

Z muzyką przez wieki - Oskar Kolberg

opublikował: administrator

28.10.2014

25 listopada 2014 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie odbyło się spotkanie z cyklu Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI z okazji 200. rocznicy urodzin polskiego etnografa i folklorysty doby romantyzmu - Oskara Kolberga. Program imprezy obejmował: prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym przybliżającą między innymi sylwetkę Oskara Kolberga i Fryderyka Chopina, prezentacje polskiej i obcej muzyki ludowej w wykonaniu solistów, dziecięcych zespołów kameralnych oraz chóru szkolnego, wspólne śpiewanie popularnej melodii"Laura i Filon" oraz melodii połączonej z tradycyjnym tańcem „Sesere eeya”. W imprezie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice i osoby zainteresowane.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Akcja dla Sandry - Koncertowe granie...

opublikował: administrator

16.10.2014

Szanowni Państwo

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w koncertach charytatywnych z cyklu „Gramy dla Sandry” w gościnnych instytucjach kultury miasta.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wykonawców, opiekunów, rodziców i nauczycieli. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i pomocy, repertuar koncertów był ciekawy i bogaty instrumentalnie, a udział uczniów, studentów i dojrzałych muzyków jednocześnie, podkreślał jedność muzycznego środowiska.

Dziękujemy także publiczności i wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą akcję.

Zebraliśmy łączną kwotę 2308,41 zł. Pieniądze te pozwolą Sandrze na dalsze leczenie i intensywną rehabilitację, której bardzo potrzebuje, by powrócić do pełni sił.

Mając nadzieję na poprawę stanu zdrowia Sandry, wszystkim ofiarodawcom i życzliwym osobom jeszcze raz bardzo dziękujemy.

początek strony...

Regionalna Olimpiada Zespołów Kameralnych 26-27 listopada 2014 r.

opublikował: administrator

16.10.2014

W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w dniach 26-27 listopada 2014 r. odbyła się Regionalna Olimpiada Zespołów Kameralnych. Zespoły z całego regionu prezentowały się w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty,wykłady i wspólne muzykowanie uczniów z profesjonalnymi artystami.

:: regulamin...

:: karta zgłoszenia...

:: harmonogram...

:: przesłuchania...

:: wyniki...

początek strony...

"Piccolo Paganini" - Innowacja Pedagogiczna w PSM I st. w Szczecinie

opublikował: administrator

18.09.2014

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego uruchamia I edycję programu innowacji pedagogicznej pn. „Piccolo Paganini – Nauka języka włoskiego dla uczniów klasy skrzypiec PSM I st.”, w ramach Miejskiego Programu Wspierania Nauki Języków Obcych finansowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. Zajęcia dla uczniów naszej szkoły są bezpłatne.

:: program szczegółowy innowacji...

początek strony...

"Mały Mozart" - Innowacja Pedagogiczna w PSM I st. w Szczecinie

autor: Katarzyna Kuszwara; opublikował: administrator

17.09.2014

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego uruchamia II edycję programu innowacji pedagogicznej pn. „Mały Mozart Techniki szybkiego czytania i zapamiętywania w nauce muzyki”, w ramach Programu Projakościowego „Szkolne koła pracy z uczniem zdolnym” finansowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. Zajęcia dla uczniów naszej szkoły są bezpłatne.

:: program szczegółowy innowacji...

początek strony...

OFERTA PRACY DLA NAUCZYCIELA GRY NA SKRZYPCACH

opublikował: administrator

17.06.2016

Przedmiot: Nauczyciel gry na skrzypcach, ilość wakatów: 1, liczba godzin dydaktycznych w tygodniu: 6,67/18.

Informacje o wakacie: od 01.09.2016 r. na czas określony w oddziale PSM I st. W SZCZECINIE NA PRAWOBRZEŻU. Wymagane wyższe wykształcenie muzyczne o specjalności muzyk instrumentalista w zakresie gry na skrzypcach wraz z przygotowaniem pedagogicznym.

początek strony...

OFERTA PRACY DLA NAUCZYCIELA GRY NA GITARZE

opublikował: administrator

17.06.2016

Przedmiot: Nauczyciel gry na gitarze, ilość wakatów: 1, liczba godzin dydaktycznych w tygodniu: niepełny etat ( min. 9/18).

Informacje o wakacie: od 01.09.2016 r. na czas określony w oddziale PSM I st. W SZCZECINIE NA PRAWOBRZEŻU. Wymagane wyższe wykształcenie muzyczne o specjalności muzyk instrumentalista w zakresie gry na gitarze wraz z przygotowaniem pedagogicznym.

początek strony...

OFERTA PRACY DLA NAUCZYCIELA GRY NA GITARZE

opublikował: administrator

17.06.2016

Przedmiot: Nauczyciel gry na gitarze, ilość wakatów: 1, liczba godzin dydaktycznych w tygodniu: niepełny etat ( min. 9/18).

Informacje o wakacie: od 01.09.2016 r. na czas określony. Wymagane wyższe wykształcenie muzyczne o specjalności muzyk instrumentalista w zakresie gry na gitarze wraz z przygotowaniem pedagogicznym.

początek strony...

Zestaw podręczników w roku szkolnym 2014/2015

opublikował: administrator

3.09.2014

:: zobacz listę podręczników...

początek strony...

Tygodniowy rozkład zajęć - rok szkolny 2014/2015

opublikował: administrator

1.09.2014

Tygodniowy rozkład zajęć - rok szkolny 2014/2015

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012