Warsztaty i lekcje dla nauczycieli Sekcji Teorii PSM I stopnia w Szczecinie

opublikował: administrator

21.03.2016

W dniach 13-14 kwietnia 2016 roku odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie Warsztaty Teoretyczne prowadzone przez

mgr Beatę Marię Michniewicz

z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach.

Warsztaty będą miały charakter wykładów i lekcji z udziałem uczniów klas I-V cyklu sześcioletniego oraz klasy I cyklu czteroletniego naszej szkoły.

:: informacja o prowadzącej...

:: szczegółowy program spotkań...

początek strony...

Koncert i pożegnanie absolwentów

opublikował: administrator

11.06.2014

W dniu 25 czerwca 2014r. o godz.17.00 w Filharmonii szczecińskiej odbył się Koncert i Pożegnanie Absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Wizyta w Danii

opublikował: administrator

9.06.2014

W dniach 20-23.03.2014r. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie, Jakub Mazur i Eryk Vykysaly, tworzący duet gitarowy pod kierunkiem pani Beaty Vykysaly koncertowali w Danii.

Wyjazd ten odbył się na zaproszenie Rotary Club Szczecin Pomerania i Herning Sondre Rotary. Wrażeniami z pobytu w Danii dzieli się nauczycielka PSM I st. w Szczecinie Pani Beata Vykysala. W wyjeździe tym oprócz uczniów naszej szkoły, brali też udział przedstawiciele pozostałych szkół muzycznych Szczecina. „Mieszkaliśmy w domkach, które służą dzieciom i młodzieży jako internat w czasie trwania roku szkolnego. Obok zajęć z przedmiotów ogólnych, głównie kształcą się tam przyszli muzycy, zwłaszcza grający na instrumentach orkiestrowych. Byliśmy zaskoczeni niezwykłą gościnnością i otwartością dyrekcji, nauczycieli i młodzieży uczącej się na terenie tego wspaniałego obiektu. Młodzieży nie tylko pochodzącej z Danii, ale również z innych państw Europy. Duże wrażenie zrobiły na nas budynki z przeznaczeniem do ćwiczenia na instrumentach czy też wspaniałej auli na koncerty. W każdej sali dydaktycznej był wysokiej klasy sprzęt muzyczny do słuchania, mnóstwo literatury muzycznej: książek, nut. Wszystko czego potrzebuje młody człowiek aby rozwijać swój talent. Oprócz naszych prezentacji, prób oraz koncertów, znalazł się czas na integrację. Byliśmy na wycieczce wraz z młodymi Duńczykami na zachodnim wybrzeżu Jutlandii. Miejscu, gdzie przez lata rozbijały się statki, gdzie hula wiatr i są piękne widoki z wysokiego wybrzeża. Taka wspólna wycieczka niezwykle zintegrowała młodzież ze sobą. Przypieczętowaniem tej niezwykłej przyjaźni były wspólne śpiewy oraz tańce. Duńczycy nauczyli nas swoich, my w rewanżu pokazaliśmy im mix naszych ludowych, skocznych tańców.

Niezwykłym przeżyciem był jednak koncert charytatywny w niedzielę 23 marca, który odbył się w pięknej Sali na 400 osób w mieście Herning. Koncert, podczas którego zbierano pieniądze na szczepionki przeciw polio dla krajów słabo rozwiniętych. Wystąpili na nim uczniowie szkół muzycznych Szczecina, w tym duet Kuby i Eryka przyjęty z niezwykłym aplauzem oraz duńska młodzież z Orkester Efterskolen w Holstebro i Herning Musikskole. Uwieńczeniem koncertu, było wspólne wykonanie dwóch utworów połączonych sił młodych muzyków z Danii i Polski.

To niezwykłe spotkanie z muzykami z Danii, wymiana doświadczeń między pedagogami obu krajów i fakt, że duet mógł uświetnić swoim występem koncert na rzecz pomocy innym, na długo pozostaną w naszej pamięci”.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Domowe Granie - akompaniamenty Małgorzaty Kieruczenko-Żwirko

opublikował: administrator

16.05.2014

Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z nagrań akompaniamentów autorstwa Małgorzaty Kieruczenko-Żwirko dostępnych na stronie: www.domowegranie.edu.pl.

początek strony...

Warsztaty Muzyki Rozrywkowej z udziałem dra Macieja Fortuny

opublikował: administrator

14.05.2014

W dniu 21 maja 2014 o godz. 12:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie odbyły się WARSZTATY MUZYKI ROZRYWKOWEJ. Tajniki sztuki improwizacji przybliżył znakomity polski trębacz jazzowy dr Maciej Fortuna, wykładowca trąbki jazzowej w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Warsztaty przeznaczone były dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia.

:: Maciej Fortuna...

początek strony...

VII Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia

opublikował: administrator

14.11.2013

W dniach 14 –16 kwietnia 2014 r.w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Miniatura - VI Konkurs wiolonczelowy - 28 kwietnia 2014 r.

opublikował: administrator

31.03.2014

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Muzyczne Warsztaty Tyflodydaktyczne adresowane do nauczycieli szkół muzycznych wszystkich szczebli.

opublikował: administrator

28.03.2014

W dniach 12-13.04.2014r. odbyły się Muzyczne Warsztaty Tyflodydaktyczne adresowane do nauczycieli szkół muzycznych wszystkich szczebli. Warsztaty organizowane przez Lions Club Magnolia w Szczecinie przy współudziale z Akademią Sztuki, Zespołem Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego i Państwową Szkołą Muzyczną im. T. Szeligowskiego oraz Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Zachodniopomorski. Prowadzącymi byli najwybitniejsi polscy tyflodydaktycy – muzycy Helena Jakubowska z Warszawy i Henryk Wereda z Poznania oraz posiadający doświadczenie w kształceniu uczniów z dysfunkcją wzroku pedagodzy ze szkół muzycznych ze Szczecina.

:: czytaj całość...

:: prezentacja warsztatów...

:: audycja radiowa...

początek strony...

Absolwenci - ankieta

opublikował: administrator

24.01.2014

Drodzy Absolwenci! Zapraszamy do podzielenia się z nami własnymi spostrzeżeniami na temat nauki w naszej szkole poprzez wypełnienie ankiety. Na Wasze opinie czekamy do końca kwietnia 2014 roku. Wypełnione ankiety prosimy przesyłać na adres psm@um.szczecin.pl.

:: ankieta...

początek strony...

"Mam talent nie mam instrumentu"

opublikował: administrator

18.11.2013

W ramach programu "Mam talent nie mam instrumentu" Szkoła zakupiła instrument Obój Oscar Adler & Co. Model 100 wraz z etui. Zakup ten był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział Makroregionalny w Szczecinie.

początek strony...

Życzenia świąteczne

opublikował: administrator

15.12.2014

początek strony...

Dzień Otwarty Szkoły

opublikował: administrator

4.12.2014

początek strony...

Polsko-Niemiecki Konkurs pianistyczny „Młode Talenty” Szczecin 8 – 10 maja 2014 r.

opublikował: administrator

22.01.2014

W dniach 8 - 10 maja 2014 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia przy al. Woj. Polskiego 115 w Szczecinie odbył się Polsko – Niemiecki Konkurs Pianistyczny „Młode Talenty”. Konkurs finansowany był przez Urząd Miasta Szczecin, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, Remondis, Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Akademię Sztuki w Szczecinie, Stowarzyszenie Willa Artis przy PSM I st. w Szczecinie, Radę Rodziców PSM I st. w Szczecinie.

:: zapraszamy do galerii...

:: laureaci konkursu...

:: Jury...

::Młode Talenty w TVP Szczecin...

początek strony...

Rok Szkolny 2014/2015

opublikował: administrator

20.08.2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 dla wszystkich klas Państwowej Szkoły Muzycznej I st.im.T.Szeligowskiego odbędzie się 1 września 2014r. o godz.16.00 w sali gimnastycznej VII LO przy ul.Jana Styki 13 w Szczecinie

początek strony...

"Mały Mozart" - Innowacja Pedagogiczna w PSM I st. w Szczecinie

autor: Katarzyna Kuszwara; opublikował: administrator

27.09.2013

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia realizuje innowacyjny program „Mały Mozart” finansowany przez Urząd Miasta Szczecin Wydział Oświaty w ramach programów projakościowych. Innowacja Pedagogiczna”Mały Mozart” – wprowadza techniki szybkiego czytania i zapamiętywania w nauce muzyki.

:: Młody Mozart...

początek strony...

Muzyczne bajki grajki - edycja trzecia

opublikował: administrator

04.02.2014

W terminie 10.03.2014 - 2.06.2014 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat na cykl audycji muzycznych.

Projekt dofinansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

:: bliższe informacje o projekcie...

:: formularz zgłoszeniowy...

początek strony...

Fryderyk Chopin - 204 rocznica urodzin kompozytora

opublikował: administrator

20.03.2014

W poniedziałek, 24. marca 2014 roku i w piątek, 28. marca 2014 roku o godz. 10:00 i 11:30 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, odbędą się koncerty z okazji 204 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina - patrona Szkoły Podstawowej nr 53 w Szczecinie.

:: program koncertu

:: program koncertu - 24 marca 2014 r.

:: plakat koncertu

:: zapraszamy do galerii

początek strony...

Koncert Klasy Skrzypiec Agnieszki Iżykowskiej

opublikował: administrator

01.04.2014

W poniedziałek, 7 kwietnia 2014r. o godz.17.15 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej odbędzie się coroczny koncert skrzypcowy uczniów Agnieszki Iżykowskiej..

:: program koncertu...

początek strony...

BEZPŁATNE KONSULTACJE DLA KANDYDATÓW

opublikował: administrator

ZAPRASZAMY 26 KWIETNIA w godz. 11:30 – 13:30 DO SIEDZIBY SZKOŁY PRZY AL. WOJ. POLSKIEGO 115 w SZCZECINIE. Każdy kto odwiedzi naszą szkołę wraz z dzieckiem chętnym do nauki gry na instrumencie: akordeon,trąbka,puzon,waltornia będzie mógł sprawdzić jego uzdolnienia muzyczne oraz uzyska szczegółowe informacje nt. przebiegu rekrutacji, wymaganych dokumentów oraz systemu kształcenia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia.

Bezpłatne konsultacje dla kandydatów...

początek strony...

Dzień Otwarty w PSM

opublikował: administrator

początek strony...

Koncerty Promocyjne

opublikował: administrator

01.04.2014

W piątek, 4 kwietnia 2014 roku o godz. 10:00 i 11:30 uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie zaprezentują grę na różnych instrumentach muzycznych podczas koncertów.

:: program koncertów o 10:00 i 11: 30...

początek strony...

Koncert w Danii

opublikował: administrator

17.03.2014

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T.Szeligowskiego w Szczecinie Jakub Mazur i Eryk Vykysalý wraz z nauczycielką Beatą Vykysalý zostali zaproszeni przez Szczeciński Club Rotary na koncert do Danii w dniach 20-24 marca 2014r. w ramach współpracy młodzieży duńsko-polskiej.

początek strony...

Seminarium Regionalne Kształcenia Słuchu dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych I stopnia - 6 marca 2014 r.

opublikował: administrator

05.02.2014

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie serdecznie zaprasza nauczycieli szkół muzycznych I stopnia oraz studentów wyższych uczelni muzycznych na Regionalne Seminarium z Kształcenia Słuchu, które odbędzie się w auli szkoły. Zajęcia kształcenia słuchu, rytmiki i audycji muzycznych prowadzić będą nauczyciele z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie Lidia Florek-Stokłosa oraz Ilona Tomera-Chmiel.

:: informacje o prowadzących seminarium...

:: program seminarium...

:: karta zgłoszenia...

:: plakat konkursu...

:: zapraszamy do galerii

początek strony...

Ferie w Muzycznej - Dla każdego coś miłego

opublikował: administrator

08.01.2014

Jeżeli: masz od 7 do 13 lat, jesteś uczniem jednej ze szkół ogólnokształcących miasta Szczecina, masz umiejętności gry na instrumencie lub potrafisz śpiewać lub interesujesz się działalnością artystyczną lub chcesz poznać, czy masz ukryty talent w tym kierunku, koniecznie przyjdź do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego na artystyczne półkolonie.

:: muzyczne ferie - bliższe informacje i program szczegółowy...

:: karta zgłoszenia...

:: zapraszamy do galerii

początek strony...

Turniej skrzypcowy „Świat filmu i klasyki”

opublikował: administrator

12.03.2014

W dniu 30 stycznia 2014 r o godz. 13.30 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie odbył się turniej skrzypcowy „Świat filmu i klasyki” koordynowany przez Agnieszkę Iżykowską. W turnieju wzięło udział 54 solistów oraz 18 uczniów zagrało w duetach. Opiekę nad uczniami sprawowały: Aleksandra Majewska i Dorota Jasińska.

:: czytaj więcej...

początek strony...

Międzyszkolny Konkurs - festiwal uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I st. Województwa Zachodniopomorskiego.

opublikował: administrator

4.12.2013

:: lista uczestników...

:: regulamin konkursu...

:: karta zgłoszenia...

:: harmonogram...

początek strony...

Konkurs czytania a vista dla uczniów grających na instrumentach dętych

opublikował: administrator

10.02.2014

12 lutego 2014 roku (środa) o godz. 17:00 w naszej szkole odbędzie się konkurs czytania a vista dla uczniów grających na instrumentach dętych.

:: bliższe informacje...

początek strony...

Fletowy Konkurs Muzyki Operowej dla uczniów klas fletu publicznych i niepublicznych szkół muzycznych I st. 10 lutego 2014 r.

opublikował: administrator

10.12.2013

:: harmonogram konkursu...

:: regulamin konkursu...

:: karta zgłoszenia...

:: materiały nutowe do pobrania...

:: plakat konkursu...

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012