„Z Muzyką przez Wieki” – Witold Lutosławski i kompozytorzy współcześni

autor: Grażyna Wójcik-Sowińska, opublikował: administrator

25.02.2013

24 stycznia 2013 roku w auli PSM I stopnia w Szczecinie odbyło się spotkanie z cyklu „Z Muzyką przez Wieki” – Witold Lutosławski i kompozytorzy współcześni. Wydarzenie to zorganizowane z okazji Roku Lutosławskiego w 100 rocznicę urodzin kompozytora obejmowało: prelekcję przybliżającą sylwetkę Witolda Lutosławskiego oraz innych współczesnych kompozytorów europejskich, polskich i szczecińskich; pokaz multimedialny obejmujący życie i twórczość Witolda Lutosławskiego a także dzieła tworzących w podobnym czasie innych kompozytorów, malarzy, architektów i rzeźbiarzy; prezentacje utworów Witolda Lutosławskiego, kompozytorów współczesnych polskich, szczecińskich w tym również naszych nauczycieli przez solistów, zespoły kameralne oraz chór szkolny i chór „Con Forza”. W imprezie uczestniczyli uczniowie, absolwenci, nauczyciele naszej szkoły, studenci Akademii Sztuki oraz rodzice i osoby zainteresowane.

:: program koncertu...

:: plakat koncertu...

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Muzyczne bajki grajki - druga edycja

autor: Grażyna Wójcik-Sowińska, opublikował: administrator

03.01.2013

W okresie 21.01.2013 - 30.11.2013 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat na cykl audycji muzycznych.

Projekt dofinansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

:: bliższe informacje o projekcie...

:: formularz zgłoszeniowy...

:: plakat projektu...

:: zapraszamy do galerii

początek strony...

Kursy muzyczne - Akademia Przedszkolaka

opublikował: administrator

3.09.2012

Stowarzyszenie „Villa Artis” przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie zaprasza na KURSY MUZYCZNE (od 7 roku życia, również osoby dorosłe), oraz na AKADEMIĘ PRZEDSZKOLAKA (od 4 do 6 roku życia).

W tym roku szkolnym kursy muzyczne rozpoczynają się 17.09. a wszystkie informacje dotyczące ich organizacji są już dostępne na stronie www.villaartis.pl.

początek strony...

Letnie półkolonie – Rozruszajmy umysł i ciało

opublikował: administrator

31.05.2013

Jeśli masz od 7 do 13 lat, jesteś uczniem szkół ogólnokształcących miasta Szczecina, chcesz odpocząć od codzienności i przygotować się na czekające cię szkolne obowiązki? Nic prostszego! Przyjdź do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego na letnie półkolonie organizowane w dniach 20-23.08. i 26-29.08.2013. Jeśli posiadasz dodatkowo umiejętności gry na instrumencie, lubisz śpiewać lub chcesz poznać, czy masz ukryty talent w tym kierunku, ten program jest właśnie dla Ciebie!

:: czytaj więcej...

:: program ramowy...

:: formularz zgłoszeniowy...

początek strony...

Rok Szkolny 2013/2014

opublikował: administrator

23.08.2013

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września 2013 r. o godz. 16:00 w AULI PSM I st. w Szczecinie

:: bliższe informacje...

początek strony...

Warsztaty Chóralne

opublikował: administrator

25.07.2013

W dniach 24 lipca do 1 sierpnia 2013 br. grupa uczniów z Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, po raz pierwszy, bierze udział w Hong Kong – Polskich Warsztatach Chóralnych, które odbędą się w Warszawie w Szkole Nazaretanek. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Muzyków Profesjonalistów z Hong Kongu reprezentowane w Europie przez muzycznych koordynatorów Colin Touchin i Alicie Kelly z Wielkiej Brytanii. W warsztatach będzie uczestniczył 58 osobowy Chór Dziecięcy z Hong Kongu z St. Stephen’s College Preparatory School i CCC Kei Wan Primary School oraz grupa chórzystów z chóru Mille Voci z Warszawy. Połączonym zespołom chóralnym podczas prób i dwóch koncertów towarzyszyć będą pianiści: Marta Gargała – nauczyciel i akompaniator PSM I st. oraz Rafał Urbanek członek i akompaniator Chóru Absolwentów Con Forza PSM I st. w Szczecinie. Warsztaty poprowadzą dyrygenci: Val Whitlock z Wielkiej Brytanii, Robert Rieder z Austrii oraz Anna Tarnowska – Szczecin. Finałem będą dwa koncerty: we wtorek 30 lipca o godz. 19:00 w kościele sióstr Nazaretanek przy ul. Czerniakowskiej 137 w Warszawie oraz w środę 31 lipca o godz. 14:30 w Wielkiej Oficynie (Podchorążówka) w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Na oba koncerty wstęp wolny. Zapraszamy!

:: plakat koncertu_1...

:: plakat koncertu_2...

początek strony...

Święto Muzyki w Paryżu!

opublikował: administrator

25.07.2013

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie obchodzili Międzynarodowe Święto Muzyki we Francji. W dniach 16 – 23 czerwca 2013 r. część orkiestry Unisono brała udział w polsko – niemiecko-francuskim projekcie muzycznym, którego finałem był koncert 21 czerwca w Domu Europejskim w Paryżu. Dzień wcześniej odbył się wspólny koncert w teatrze w dzielnicy Paryża Asnieres. Uczniowie PSM I st. zaprezentowali się zarówno samodzielnie pod dyrekcją Anny Strycharczyk, jak i wykonali wspólnie z uczniami Uckermärkische Musik und Kunstschule w Angermünde oraz Ecole de Musique, de Danse et d’Art Dramatique Conservatoire d’Asnieres-Sur-Seine utwory kompozytorów francuskich i Piosenki Dziecinne Witolda Lutosławskiego. Partię wokalną w tych piosenkach wykonała młodzież niemiecka i francuska, która świetnie opanowała wymowę polskich tekstów „Idzie Grześ przez wieś” czy „Rok i bieda”. Uczniowie PSM mieszkali u rodzin francuskich. W większości gościli ich rodzice uczniów Konserwatorium z Asnieres – Sur – Seine.

Inicjatorem projektu była wicedyrektor Iwona Radin – Rutkowska, która nawiązała kontakt ze stowarzyszeniem Monphi z siedzibą w Paryżu, reprezentowanym przez Philippe’a Belleuvre oraz Monikę Boczek ze Szczecina. Te trzy osoby wykonały najwięcej starań, aby zrealizować międzynarodowy projekt. Dyrektor Konserwatorium paryskiego p. Jacques Dalbion wyraził chęć nawiązania współpracy i tak rozpoczął się cały projekt. Głównym jego celem było wspólne wykonanie przygotowanego repertuaru podczas dwóch koncertów z okazji Święta Muzyki poprzedzonych wspólnymi próbami. Była to najlepsza okazja do wzajemnej integracji między grupami młodych muzyków z 3 krajów europejskich, nawiązania nowych kontaktów, rozwijania kompetencji językowych, a także porozumienia się poprzez uniwersalny język muzyki. Warunkiem ze strony stowarzyszenia Monphi w celu uzyskania dotacji finansowej była trójstronna współpraca czyli do projektu należało zaprosić partnera z Niemiec. To nie było trudne, gdyż nasza szkoła współpracuje na stałe z Uckermärkische Musik und Kunstschule w Angermünde. Poprzez ten projekt promowaliśmy również polską kulturę muzyczną. Orkiestra Konserwatorium paryskiego oraz uczniowie z Angermünde przygotowali utwory Witolda Lutosławskiego, które zabrzmiały podczas obu koncertów – okazją był ciągle trwający Rok Lutosławskiego. Nasi gospodarze otrzymali na zakończenie albumy i pamiątki o Szczecinie. Chętnie przyjadą w przyszłym roku z rewizytą. Zatem już teraz wspólnie z Alliance Francaise oraz Forum na Rzecz Upowszechniania Kultury i Języka Francuskiego przygotowujemy pobyt młodych muzyków z Francji w Szczecinie.

Oprócz wspólnych prób i koncertów dzieci miały zapewniony codziennie bogaty program zwiedzania Paryża, jego pięknych zabytków. Był rejs po Sekwanie, wejście na wieżę Eiffla oraz na Montmartre, a co najważniejsze każdego dnia pobytu wszyscy chłonęli niepowtarzalną atmosferę niezwykłego miasta jakim jest Paryż.

:: Ślimaki i Lutosławski...

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Edukacja z Mistrzem - Warsztaty Wokalno - Perkusyjne „Śpiewaj, Graj i Tańcz”

opublikował: administrator

18.07.2013

W dniach 14 - 17 maja 2013 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Edukacja z Mistrzem”. Tym razem były Warsztaty Wokalno - Perkusyjne „Śpiewaj, Graj i Tańcz”, których Gościem specjalnym był José Torres oraz muzycy z zespołu Havana Dreams: Filip Torres i Juan Carlos Hecchavaria. José i Filip Torres przygotowali aranże popularnych piosenek kubańskich na chór dziecięcy umożliwiając w ten sposób wykonanie tego repertuaru przez Chór PSM I st. w Szczecinie oraz Chór Con Forza. Pani Agata Pawłowska – dyrygentka obu chórów – wcześniej odczytała chórzystami linię melodyczną oraz tekst utworów. Praca nad interpretacją została już wykonana podczas warsztatów. Filip Torres odbył próby również z zespołem Art Band, a José prowadził warsztaty z hand druming’u z uczniami klasy perkusji PSM I st. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak interpretować i wykonywać muzykę południowo - amerykańską, a zwłaszcza jej charakterystyczne rytmy.

Finałem warsztatów był koncert, który odbył się 17 maja br. (piątek) o godz. 18:30 w Auli Zespołu Szkół Muzycznych II st. przy ul. Staromłyńskiej 13 w Szczecinie dzięki przychylności Dyrektora Piotra Piechockiego.

Warsztaty zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin oraz dzięki wsparciu Hotelu Atrium w Szczecinie i restauracji: Karczma Polska oraz Trattoria Toscana.

Więcej o przebiegu warsztatów można przeczytać w załączonych artykułach prasowych.

:: Guantanamera i kongi...

:: Salsa to radość życia...

początek strony...

Zanim nadejdą wakacje...

opublikował: administrator

12.07.2013

12 czerwca 2013 roku w Sali Filharmonii Szczecińskiej odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. W tym muzycznym wydarzeniu pod hasłem „Zanim nadejdą wakacje…” wystąpili soliści, którzy w bieżącym roku szkolnym reprezentowali szkołę na różnych konkursach, festiwalach, przesłuchaniach o randze regionalnej i ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. Zaprezentowały się również, utytułowane nagrodami na różnych konkursach, szkolne chóry prowadzone przez Agatę Pawłowską. Wystąpił zespół akordeonowy Zbigniewa Pudło, duet Beaty Vykysala, trio perkusyjne Dariusza Jagiełło, orkiestra Unisono pod dyrekcją jej założyciela Stanisława Sadłowskiego oraz Anny Strycharczyk, orkiestra przygotowawcza pracująca pod kierunkiem Marka Siwki oraz Zespół Art Band pod kierownictwem Piotra Okrzyńskiego. Koncert ten był także okazją do przywołania niezwykle sympatycznych wspomnień związanych z długoletnią pracą trójki nauczycieli: Stanisława Sadłowskiego, Danuty Piskorek i Jolanty Wołkońskiej. Odchodzący pedagodzy otrzymali z rąk dyrektora szkoły listy gratulacyjne i podziękowanie za dotychczasową owocną pracę pedagogiczną na rzecz szkoły oraz zasługi włożone w edukację artystyczną wielu pokoleń uczniów PSM I stopnia w Szczecinie. Zgromadzona publiczność nagrodziła tych nauczycieli serdecznymi brawami, które, wydawało się, iż nie będą miały końca…

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

„Słońce w sobie”

opublikował: administrator

11.07.2013

Kolejnym etapem programu „Słońce w sobie” realizowanego z inicjatywy i przy pomocy Stowarzyszenia Lions Club Szczecin Magnolia jest współpraca ze Stowarzyszeniem Lions Club Szczecin Jantar. Dnia 28 czerwca 2013 r. na Jasnych Błoniach przy Pomniku Czynu Polaków odbył się start biegu charytatywnego na Konwencję Światową Lions Club International w Hamburgu. Tam też znajdowała się meta, do której uczestnicy dotarli w dniu 6 lipca 2013 r. Oprócz biegaczy, którzy dotarli do Hamburga, na starcie w Szczecinie było wielu sympatyków biegu, którzy zrealizowali dystans 2 km na Jasnych Błoniach oraz w Parku Kasprowicza. Impreza odbywała się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Jana Stopyry, który wraz dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie Anną Tarnowską, flagami Lion Club Jantar oraz Unii Europejskiej, dał uroczyście sygnał do startu.

Celem biegu było rozpropagowanie idei „We Serve” – „Służymy” między narodami oraz zebranie funduszy na międzynarodową akcję charytatywną. Lions Club Szczecin Jantar, reprezentowany przez Ewę Nieżychowską – Prezydenta LC Jantar – postanowił przekazać zebrane fundusze na pomoc dzieciom niewidzącym, a w szczególności dzieciom, które nie widzą, a które są utalentowane muzycznie i uczą się grać na instrumencie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie. Za zebrane środki zostanie zakupiona specjalistyczna, mechaniczna maszyna do pisania Perkins dla niewidomych, która będzie wykorzystywana podczas indywidualnych lekcji audycji muzycznych i kształcenia słuchu z uczniami niewidomymi PSM I st. w Szczecinie.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Ogólnopolski Test z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych

opublikował: administrator

30.04.2013

We wtorek, 28 maja 2013 roku o godz. 16:30 i 17:30 odbędzie się Ogólnopolski Test z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych dla wszystkich uczniów kończących Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Szczecinie. Obecność uczniów klas VI cyklu 6-letniego i IV cyklu 4-letniego obowiązkowa !!!

:: wykaz uczniów...

początek strony...

Konsultacje dla kandydatów do Szkoły

opublikował: administrator

9.04.2013

W sobotę, 27 kwietnia 2013 roku w godz. 11:30 – 13:30 zapraszamy kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie na bezpłatne konsultacje instrumentalne. Celem ułatwienia wyboru właściwego instrumentu nauczyciele podczas indywidualnych spotkań będą udzielać informacji na temat predyspozycji do gry na akordeonie, trąbce, puzonie i waltorni.

początek strony...

Szkolny Konkurs Kształcenia Słuchu

opublikował: administrator

11.03.2013

Szkolny Konkurs Kształcenia Słuchu organizowany przez Sekcję Teorii przeznaczony jest dla uczniów cyklu 6-letniego i 4-letniego.

:: plakat konkursu...

:: bliższe informacje...

początek strony...

Wielkanoc 2013

opublikował: administrator

27.03.2013

Życzenia radosnych
Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie najbliższych
życzy Dyrekcja

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

12.03.2013

W następujących dniach Sekretariat Szkoły będzie czynny: środa 13 marca 2013 r. w godz. 8:00 – 19:00, sobota 16 marca 2013 r. SEKRETARIAT NIECZYNNY, poniedziałek 18 marca 2013 w godz. 11:00 – 19:00

początek strony...

Konkurs Czytania Nut a Vista

opublikował: administrator

18.03.2013

20 marca 2013 roku (środa) o godz. 16:00 w naszej szkole odbędzie się konkurs czytania a vista dla uczniów grających na instrumentach dętych.

:: regulamin...

:: harmonogram...

początek strony...

Edukacja z Mistrzem - improwizacja jazzowa

opublikował: administrator

12.03.2013

1-2 marca 2013 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie odbyły się warsztaty jazzowe .Wykładowcami byli: Newman Taylor Baker (perkusja), Sylwester Ostrowski (saksofon), Bartosz Świątek (kontrabas). Uczniowie szkolnego big bandu „Art Band”, jak i innych szkół muzycznych, zapoznali się podstawami improwizacji. Była to świetna okazja do bezpośredniego kontaktu z profesjonalnymi muzykami jazzowymi. Ćwiczenia rytmiczne perkusisty z Nowego Yorku były ciekawym doświadczeniem, pozwoliły poczuć pulsację jazzu i zrozumieć istotę rytmu. Na koniec odbył się wspólny jam session wykładowców i uczniów. Organizatorzy warsztatów: Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa oraz PSM I stopnia w Szczecinie.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

7.03.2013

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 28/2013 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 6.03.2012 r. w dniu 14 marca 2013 r. ( czwartek) w godzinach 13.00-14.30 odbędzie się Posiedzenie Rady Pedagogicznej. W związku z tym wszystkie zajęcia dydaktyczne w tym dniu w godz. 13.00-14.30 są odwołane.

początek strony...

Międzyszkolny Konkurs Fletowy

opublikował: administrator

17.01.2013

Międzyszkolny konkurs fletowy „Tradycyjna i współczesna muzyka polska” odbędzie się 11 marca 2013 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie.

:: regulamin konkursu...

:: karta zgłoszenia...

:: harmonogram przesłuchań...

:: plakat...

początek strony...

Koncert z okazji Dnia Kobiet

opublikował: administrator

7.03.2013

8 marca 2013 r. o godz. 16:00 w auli szkolnej odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Zapraszamy.

:: plakat koncertu...

:: program koncertu...

początek strony...

Edukacja z Mistrzem - improwizacja jazzowa

opublikował: administrator

23.02.2013

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie zapraszają w dniach 1 - 2 marca 2013 r. na "Edukację z Mistrzem". W roli Mistrza: Newman Taylor Baker - perkusja, Sylwester Ostrowski - saksofon, Bartosz Świątek - kontrabas.

:: plakat konkursu...

początek strony...

Multimedia w procesie dydaktycznym

opublikował: administrator

28.02.2013

:: bliższe informacje...

początek strony...

Dialogi z fortepianem – Tomasz Trzciński pianista, kompozytor, dyrygent

opublikował: administrator

11.02.2013

We wtorek 26 lutego 2013 roku o godz. 17:00 zapraszamy do siedziby szkoły przy al. Woj. Polskiego 115 w Szczecinie na spotkanie muzyczne z cyklu Nasi Absolwenci. Tym razem gościć będziemy Tomasza Trzcińskiego – pianistę, kompozytora i dyrygenta.

:: więcej informacji...

początek strony...

„Z Muzyką przez Wieki” – Witold Lutosławski i kompozytorzy współcześni

autor: Grażyna Wójcik-Sowińska, opublikował: administrator

14.01.2013

W czwartek, 24 stycznia 2013 roku o godz. 17:45 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 115 odbędzie się spotkanie z cyklu „Z Muzyką przez Wieki” – Witold Lutosławski i kompozytorzy współcześni. Wydarzenie to, zorganizowane z okazji Roku Lutosławskiego w setną rocznicę urodzin kompozytora, obejmie prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym oraz prezentacje utworów Witolda Lutosławskiego i kompozytorów współczesnych.

:: program koncertu...

:: plakat koncertu...

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Dzień Otwarty Szkoły

opublikował: administrator

4.04.2013

Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 10 kwietnia 2013 r. w godz. 15:30 - 18:30

początek strony...

Dzień Otwarty Szkoły

opublikował: administrator

11.02.2013

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 115 serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 23 lutego 2013 r. w godz. 10:00 - 13:00.

:: więcej informacji...

:: plakat wydarzenia...

początek strony...

Informacja dla uczniów klas VI/6 i IV/4 zainteresowanych kształceniem w ZSM II stopnia

autor: Grażyna Wójcik-Sowińska, opublikował: administrator

09.01.2013

początek strony...

Informacja dla uczniów klas VI/6 i IV/4 zainteresowanych kształceniem w ZSM II stopnia

autor: Grażyna Wójcik-Sowińska, opublikował: administrator

09.01.2013

W czwartek, 17 stycznia 2013 roku o godz. 18:30, w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie odbędzie się spotkanie dla wszystkich uczniów klas VI cyklu sześcioletniego i klas IV cyklu czteroletniego zainteresowanych kształceniem muzycznym w Zespole Szkół Muzycznych II stopnia w Szczecinie.

Szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji i kursów przygotowawczych oraz edukacji w ZSM II stopnia w Szczecinie, udzielać będą nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych.

Również bardzo serdecznie zapraszamy rodziców tegorocznych absolwentów naszej szkoły.

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

14.01.2013

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 5/2013 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 15.01.2013 r. w dniu 25 stycznia 2013 r. (piątek) w godzinach 13.30-15.30 odbędzie się Posiedzenie Rady Pedagogicznej. W związku z tym wszystkie zajęcia dydaktyczne w tym dniu w godz. 13.30-15.30 są odwołane.

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

23.01.2013

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców/opiekunów uczniów biorących udział w zajęciach podczas ferii zimowych w szkole na zebranie w dniu 25 stycznia 2013 piątek godz. 18,30.

W dniu 24 stycznia 2013 r. (czwartek) Sekretariat Szkoły w godzinach 16.00-19.00 będzie nieczynny.

początek strony...

Koncert wigilijny

opublikował: administrator

25.09.2012

Zapraszamy na Koncert Wigilijny w wykonaniu uczniów PSM I st. w Szczecinie. Koncert odbędzie się 21 grudnia o godz. 17:00 w Auli PSM I st.

:: plakat koncertu...

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

27.11.2012

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 120/2012 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 26.11.2012 r. w dniu 3 grudnia 2012 r. ( poniedziałek) w godzinach 10.00-13.00 odbędzie się Plenarne Posiedzenie Rady Pedagogicznej. W związku z tym wszystkie zajęcia dydaktyczne w tym dniu w godz. 10.00-13.00 będą odwołane.

początek strony...

Dni Otwarte Szkoły

opublikował: administrator

17.10.2012

:: więcej informacji...

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

23.11.2012

Dnia 23.11.2012 r. Sekretariat Szkoły będzie czynny w godz. 8:00 – 16:00, 24.11.2012 r. Sekretariat Szkoły będzie nieczynny.

początek strony...

Radość Muzykowania Zespołowego

autor: Grażyna Wójcik-Sowińska, opublikował: administrator

15.11.2012

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie zaprasza na Regionalne Warsztaty Muzyki Kameralnej pn. „Radość Muzykowania Zespołowego”. Poprowadzi je wybitny gitarzysta KRZYSZTOF MEISINGER (więcej informacji o osobie prowadzącej warsztaty znajdą Państwo na stronie internetowej www.meisinger.pl). Warsztaty odbędą się w dniach 19 -20 listopada 2012r. w auli PSM I st. w Szczecinie, al. Woj. Polskiego 115.

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli, uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, wykładowców i studentów Akademii Sztuki oraz innych ośrodków kultury regionu zachodniopomorskiego. Spotkania obejmują lekcje otwarte, konsultacje, wykłady oraz koncert.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wszystkich chętnych do wzięcia czynnego udziału w lekcjach otwartych proszę o przesłanie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia na adres internetowy psm@um.szczecin.pl., temat – REGIONALNE WARSZTATY MUZYKI KAMERALNEJ lub faxem. Koordynatorem warsztatów jest nauczyciel PSM I st. w Szczecinie Anna Strycharczyk, tel. 605 423 807.

Warsztaty zakończą się koncertem w wykonaniu Krzysztofa Meisingera solo oraz z towarzyszeniem uczestników warsztatów.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki kameralnej.

:: karta zgłoszenia...

:: Krzysztof Meisinger...

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

14.11.2012

Zajęcia z Orkiestry UNISONO w dniu 17.11.2012 r. nie odbędą się. Zajęcia te zostaną odpracowane w terminie podanym przez nauczyciela prowadzącego na najbliższych zajęciach Orkiestry UNISONO.

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

9.11.2012

Zmiana terminu otwarcia biblioteki w dniach 14 i 15.11.2012 R. W dniu 15.11.2012 r. Biblioteka Szkolna będzie NIECZYNNA. Dnia 14.11.2012 r. Biblioteka Szkolna będzie czynna w godzinach 16:00 – 18:00.

początek strony...

Rada Pedagogiczna

opublikował: administrator

30.10.2012

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 110/2012 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 30.10.2012 r. w dniu 12 listopada 2012 r. (poniedziałek) w godzinach 13.30-14.30 odbędzie się Posiedzenie Rady Pedagogicznej. W związku z tym wszystkie zajęcia dydaktyczne w tym dniu w godz. 13.30-14.30 są odwołane.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 112/2012 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 31.10.2012 r. w dniu 16 listopada 2012 r.(piątek) w godz. 13.00-15.00 odbędzie się Posiedzenie Rady Pedagogicznej. W związku z tym wszystkie zajęcia dydaktyczne w tym dniu w godz. 13.00-15.00 są odwołane.

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

Uwaga!

opublikował: administrator

12.02.2013

Dnia 14 lutego 2013 r. Sekretariat Szkoły będzie czynny w godz. 10.00-18.00.

początek strony...

Ferie w Muzycznej - Dla każdego coś miłego

opublikował: administrator

02.01.2013

Jeśli: masz od 9 do 13 lat, jesteś uczniem jednej ze szkół ogólnokształcących miasta Szczecina, interesujesz się artystyczną działalnością lub chcesz się dowiedzieć czy masz ukryty talent w tym kierunku, chcesz twórczo spędzić czas wolny podczas ferii zimowych 2013, masz umiejętności gry na dowolnym instrumencie albo lubisz czy też potrafisz śpiewać - koniecznie zapisz się już dziś na „Ferie w Muzycznej” – artystyczne półkolonie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego, al. Woj. Polskiego 115.

Organizatorami projektu są: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Villa Artis przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

:: muzyczne ferie - bliższe informacje...

:: program ferii...

:: karta zgłoszenia...

:: karta kwalifikacji...

początek strony...

Dzień Niepodległości

opublikował: administrator

8.11.2012

Koncert Muzyki Polskiej z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie Klub XIII Muz – 12 listopada 2012r. godz.17.30

Zapraszamy.

:: plakat koncertu...

:: program koncertu...

początek strony...

Warsztaty altówkowe

opublikował: administrator

19.10.2012

Państwowa Szkoła Muzyczna l stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie zaprasza na Regionalne Warsztaty Altówkowe dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, które odbędą się w dniach 8-9 listopada 2012 r. z udziałem dr Ewy Guzowskiej połączone z wykładem metodycznym.

:: czytaj więcej...

:: karta zgłoszenia...

początek strony...

Dzień Edukacji Narodowej

autor: Grażyna Wójcik-Sowińska; opublikował: administrator

28.10.2012

W poniedziałek, 15 października 2012 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się koncert oraz Uroczystość Pasowania na Ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Uwaga uczniowie i rodzice!!!

opublikował: administrator

26.10.2012

W dniach 2-3 listopada wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywają się zgodnie z planem zajęć.

początek strony...

Uroczystość Pasowania na Ucznia

autor: Anna Tarnowska; opublikował: administrator

1.10.2012

15 października 2012 r. o godz.17:00 odbędzie się Uroczystość Pasowania na Ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie oraz Koncert z okazji Dnia Nauczyciela.

Zapraszamy.

plakat koncertu...

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

2.10.2012

W dniu 11.10.2012 r. sekretariat szkoły czynny będzie w godz. 11.00-19.00.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 106/2012 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 09.10.2012 r. w dniu 15 października 2012 r. (poniedziałek) w godzinach 16.45-19.00 wszystkie zajęcia dydaktyczne są odwołane z powodu uroczystości Dnia Edukacji Narodowej.

początek strony...

Rada Pedagogiczna

opublikował: administrator

1.10.2012

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 105/2012 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 01.10.2012 r. w dniu 10 października 2012 r. (środa) w godzinach 13.30-14.15 odbędzie się Posiedzenie Rady Pedagogicznej. W związku z tym wszystkie zajęcia dydaktyczne w tym dniu w godz. 13.30-14.15 są odwołane

początek strony...

Inauguracja Sezonu Artystycznego w Pleciudze

autor: Grażyna Wójcik, opublikował: administrator

18.09.2012

8 września br. na zaproszenie Dyrekcji Teatru Lalek "Pleciuga" Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inauguracji sezonu artystycznego 2012/13. Wystąpił zespół Art Band pod kierownictwem p. Piotra Okrzyńskiego oraz uczniowie z klasy klarnetu p. Dariusza Podemskiego

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Rozrywkowe ABC

opublikował: administrator

11.09.2012

Na zaproszenie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie w dniach 3-8 września 2012 r. przebywała w naszym mieście orkiestra z Gymnasium am Stadtpark z Krefeld pod kierunkiem Jurgena Vey’a. W ramach spotkania big band’ów pn. „ Rozrywkowe ABC”, zespół Art Band pod kierownictwem Piotra Okrzyńskiego wystąpił wspólnie z zespołem z Niemiec podczas koncertów w Zamku Książąt Pomorskich oraz w Liceum Ogólnokształcącym nr 1.

Oba koncerty spotkały się z ciepłym przyjęciem publiczności. Oprócz wspólnych prób polska i niemiecka młodzież zrealizowała bogaty program turystyczno – rozrywkowy poznając interesujące historycznie miejsca w Szczeceinie. Kierownik zespołu Jurgen Vey w podziękowaniu za dotychczasową bardzo udaną współpracę zaprosił zespół Art Band na kolejne koncerty do Krefeld w 2013 roku.

:: galeria...

początek strony...

Międzynarodowy Dzień Muzyki

autor: Grażyna Wójcik, opublikował: administrator

26.09.2012

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im.Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie zaprasza na KONCERT Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MUZYKI. Wykonawcy: Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie. 1 PAŹDZIERNIKA 2012r. AULA PSM, godz. 17:00.

plakat koncertu...

początek strony...

Koncert muzyki Roberta Schumanna

autor: Grażyna Wójcik; opublikował: administrator

19.09.2012

We wtorek 25 września 2012 r. o godz. 16:00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie odbędzie się koncert muzyki Roberta Schumanna w wykonaniu Marty Osmańskiej - uczennicy klasy śpiewu solowego Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie oraz Michała Landowskiego - studenta klasy fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncert przygotowała i poprowadzi Małgorzata Wieland.

Zapraszamy!

plakat koncertu...

początek strony...

Rada Pedagogiczna

opublikował: administrator

19.09.2012

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 100/2012 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 18.09.2012 r. w dniu 25 września 2012 r. (wtorek) w godzinach 13.30-14.30 odbędzie się Posiedzenie Rady Pedagogicznej. W związku z tym wszystkie zajęcia dydaktyczne w tym dniu w godz. 13.30-14.30 są odwołane.

początek strony...

Walne Zgromadzenie Rodziców

opublikował: administrator

18.09.2012

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie Anna Tarnowska i Przewodnicząca Rady Rodziców przy PSM I st. w Szczecinie Magdalena Sierguć serdecznie zapraszają wszystkich Rodziców uczniów naszej Szkoły na Walne Zebranie Rodziców, które odbędzie się 24 września 2012 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w auli szkoły. W przypadku braku quorum w I terminie ustala się II termin zebrania: 24.09.2012 r. o godz. 17:15

początek strony...

Kiermasz podręczników

autor: Grażyna Wójcik, opublikował: administrator

10.09.2012

W środę 19 września 2012 r. i w czwartek 20 września 2012 r. od godziny 17:20 w holu szkoły będzie można sprzedać i kupić używane podręczniki do kształcenia słuchu i audycji muzycznych.

Zapraszamy!

początek strony...

Ogłoszenia dla Rodziców

opublikował: administrator

7.09.2012

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie zaprasza na spotkanie informacyjne Rodziców/Opiekunów uczniów przypisanych w roku szkolnym 2012/2013 na zajęcia zespołowe CHÓR w dniu 12 września 2012 r. (środa) godz. 18:30

Rodziców/Opiekunów uczniów przypisanych w roku szkolnym 2012/2013 na zajęcia zespołowe ORKIESTRA Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 11 września 2012 r. (WTOREK) godz. 18:30.

Informacje dotyczące: zajęć teoretycznych, zajęć indywidualnych, zajęć zespołowych.

Tygodniowy plan zajęć teoretycznych.

początek strony...

Rada Pedagogiczna

opublikował: administrator

10.09.2012

Zgodnie z Zarządzeniem nr 98/2012 Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie z dnia 6.09.2012 r. , w dniu 12 września 2012 r. w godz. 13.45-14.30 odbędzie się Nadzwyczajne Posiedzenie Rady Pedagogicznej. W związku z powyższym zajęcia dydaktyczne będą zawieszone w tym dniu ww. godzinach.

początek strony...

Rozrywkowe ABC

opublikował: administrator

31.08.2012

W dniach 4 - 7 września br. będziemy gościć w naszej szkole młodzieżowy Big - Band z zaprzyjaźnionego Gymnasium am Stadtpark Uerdingen z Krefeld. W ramach projektu odbędą się wspólne próby, koncerty i spotkania naszego zespołu Art Band z grupą niemiecką.

Zapraszamy na Koncert w Sali Bogusława Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (6.09.2012 r., godz. 18:00), oraz na Koncert w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie (7.09.2012 r., godz. 10:00).

Projekt dofinansowany przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Szczecinie. Dziękujemy firmom Tel-Tech, oraz I-DENT za wsparcie finansowe niezbędne przy realizacji projektu.

początek strony...

Ogłoszenie dla klas: III-6 a, VI-6 c, II-4 a, IV-4 b

opublikował: administrator

5.09.2012

Ogłoszenie dla klas: III-6 a, VI-6 c, II-4 a, IV-4 b.

początek strony...

Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013

opublikował: administrator

25.08.2012

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3.09.2012 r.

- dla klas I cyklu sześcioletniego i czteroletniego o godz. 16:00 w Auli Szkoły. Od godz. 16:30 będą odbywały się indywidualne spotkania z nauczycielami instrumentu głównego w salach dydaktycznych wg planu dostępnego w holu szkoły.

- dla klas II-VI cyklu sześcioletniego i klas II-IV cyklu czteroletniego o godz. 17:00 w Auli Szkoły. Od godz. 17:30 będą odbywały się indywidualne spotkania z nauczycielami instrumentu głównego w salach dydaktycznych wg planu dostępnego w holu szkoły.

Plenarna Rada Pedagogiczna

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 90/2012 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 9.07.2012 r. w dniu 31 sierpnia 2012 r. (piątek) w godzinach 9:30-11.00 odbędzie się plenarne posiedzenie Rady Pedagogicznej.

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012