Zachodniopomorskie Warsztaty Chopinowskie
wtorek, 18 maja 2010 09:44
Image
Warsztaty Chopinowskie
Zachodniopomorskie Warsztaty Chopinowskie to warsztaty orkiestrowe przeznaczone dla młodzieży szkół muzycznych II stopnia i wyróżniających się uczniów szkół muzycznych I stopnia.


Warsztaty poprowadzi Mykola Diadiura, dyrektor artystyczny Filharmonii Szczecińskiej oraz Filharmonii Narodowej w Kijowie.

 

Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miejski w Szczecinie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie zapraszają na: Zachodniopomorskie Warsztaty Chopinowskie.

 

 

 

Harmonogram Warsztatów obejmuje:

- zajęcia warsztatowe
- trzy koncerty
- nagranie płyty

W programie:

"Mała Suita" Witolda Lutosławskiego

"Koncert f-moll " – Fryderyk Chopina

 

Udział w Warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorzy pokrywają koszty-opieki, zakwaterowania, wyżywienia.
Dojazd na miejsce we własnym zakresie.
Ilość miejsc ograniczona.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru uczestników.

Zapraszamy do udziału uczniów klas:

- skrzypiec
- altówki
- wiolonczeli
- kontrabasu
- fletu (+piccolo)
- oboju
- klarnetu
- fagotu
- waltorni
- trąbki
- puzonu
- tuby
- perkusji

Wypełniona kartę zgłoszenia proszę przesłać do 10 czerwca 2010 r.

mailem na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub faksem na nr:
091 423 26 57

 

 

Mykola Diadiura

 

Urodził się w Kijowie, tutaj także ukończył studia w Państwowym Konserwatorium pod okiem profesora Romana Kofmana. Międzynarodowa karierę dyrygencką rozpoczął w 1987 r. zdobywając nagrody - regulaminową i specjalną - Japońskiego Związku Kompozytorów podczas Międzynarodowego Konkursu Kompozytorów w Tokio. Po konkursie otrzymał od Seiji Ozawy zaproszenie na stypendium do USA, gdzie studiował u Seiji Ozawy, Leonarda Bernsteina i André Prewina. W 1988 r. zdobył nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów w Budapeszcie.
W latach 1986-1988 Mykola Diadiura był Dyrektorem Artystycznym i Głównym Dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Omsku (Rosja), a w latach 1989-1996 Głównym Dyrygentem Seulskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Orkiestry Symfonicznej Kwang Dju (Korea Południowa). Od 1988 r. jest dyrygentem Narodowej Opery Ukrainy. Od 1996 przewodzi także Symfonicznej Orkiestrze Narodowej Filharmonii Ukrainy, będąc jej Głównym Dyrygentem.
W Narodowej Filharmonii Ukrainy Mykola Diadiura zainicjował cykle koncertów monograficznych, m.in. "Symfonie wszystkie Beethovena" i "Wszystkie symfonie i koncerty Brahmsa" (w 170. rocznicę urodzin kompozytora). Jako pierwszy na Ukrainie dyrygował wykonaniem dzieł Berlioza - "Romea i Julii", Requiem oraz Te Deum oraz wykonaniem Mszy koronacyjnej G. Paisiello. W 2003 r. rozpoczął specjalne cykle koncertów "Symfonie XX wieku" (2003/2004) oraz "Robert Schumann i muzycy mu współcześni" (2004/2005). Diadiura jest dyrygentem i producentem wielu spektakli operowych oraz muzyczno-teatralnych, odbywających się na narodowych scenach Ukrainy.
We wrześniu 2009 Mykola Diadiura objął stanowisko dyrektora artystycznego Filharmonii Szczecińskiej.

Poprawiony: czwartek, 27 maja 2010 11:55
 
  
© 2018 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.