Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie rekrutuje online. Szkoła muzyczna rozpoczęła nabór uczniów na kolejny rok szkolny i niestety proces ten został bardzo utrudniony. Za sprawą obaw rozprzestrzeniania się koronawirusa, placówki zostały zamknięte, a zajęcia prowadzone są online. To również duże utrudnienie wobec prowadzonej rekrutacji. Szkoła Muzyczna przedłuża nabór i zachęca: zgłoście się online!

W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie rozpoczęta została rekrutacja, ale jest mocno utrudniona za sprawą panującej epidemii. Część rodziców zdążyła już złożyć stosowne formularze, ale teraz szkoła jest zamknięta i zgłoszenia można wysyłać tylko drogą elektroniczną. Nie odbyły się m.in. zaplanowane na marzec bezpłatne konsultacje z nauczycielami gry na poszczególnych instrumentach, a na to liczyło wielu rodziców.

– Było duże zainteresowanie tymi spotkaniami, w naszej szkole kształcimy uczniów gry na 17 różnych instrumentach – mówi dyrektor placówki, Anna Tarnowska. – Postanowiliśmy przedłużyć proces rekrutacji do 24 kwietnia i mocno go zmodyfikować. Dokumenty składane są drogą elektroniczną, a przesłuchania kandydatów po raz pierwszy w historii szkoły będziemy prowadzili online – tłumaczy.

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły. Co ważne, dyrekcja zachęca, by nie rezygnować z indywidualnych konsultacji. – Współczesne technologie nam to umożliwiają, należy wcześniej zgłosić taką potrzebę za pośrednictwem maila, komunikatora czy mediów społecznościowych. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by rekrutacja prowadzona była sprawnie – dodaje Anna Tarnowska.

Rekrutacja w szczecińskim „Muzyku” potrwa do 24 kwietnia.

 

Źródło: Alicja Wirwicka Radio ESKA