O naszym Dniu Otwartej Szkoły pisały szczecińskie media, m.in. Nasze Miasto.

Drzwi do zabytkowej Willi Grawitza w Szczecinie zostaną w środę otwarte dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć naukę w szkole muzycznej. To ostatnia szansa, by dobrze poznać nie tylko budynek, ale również nauczycieli i wziąć udział w zajęciach.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego jest jedną z najbardziej aktywnych placówek edukacyjnych w Szczecinie. Już dwukrotnie w obecnym roku szkolnym organizowała Dzień Otwartej Szkoły. Zbliża się trzecia i ostatnia edycja tej akcji.

– Dwa poprzednie spotkania z rodzicami i dziećmi, które chciałyby się u nas uczyć, cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówi Anna Tarnowska, dyrektor szkoły. – Najczęściej odwiedzane były sale dydaktyczne takich instrumentów jak skrzypce, akordeon, flet i fortepian, ale warto podkreślić, że uczymy gry na 17 instrumentach i na pewno każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie – dodaje.

Siedziba główna PSM I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego mieści się w budynku Willi Grawitza przy alei Wojska Polskiego 115, a drugi punkt jest na prawobrzeżu – w Zespole Szkół, nr 2 przy ulicy Portowej 21.

To drugie miejsce prowadzenia zajęć w ramach działalności szkoły powstało z myślą o tym, by dzieci z prawobrzeża, czy takich miejscowości jak Załom, nie musiały dojeżdżać tak daleko na lekcje w ciągu tygodnia.

W programie Dnia Otwartej Szkoły znajduje się m.in. zwiedzanie budynku szkoły, możliwość wejścia do każdej klasy instrumentu głównego oraz zajęć teorii muzyki, obejrzenie instrumentów muzycznych, możliwość obserwowania lekcji indywidualnych, uzyskanie informacji na temat specyfiki gry na danym instrumencie czy też informacji o zasadach rekrutacji.

 

Źródło: Dzień otwarty w szkole muzycznej. Co znalazło się w programie?